Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hazamennétek az én helyemben?

Hazamennétek az én helyemben?

Figyelt kérdés

Strasbourgban dolgozom szakácsként, rettenetesen stresszes a munkám és egy munkatársam iránt sem érzek komolyabb érdeklődést, naponta b*szogatnak a legkisebb hibámért is, nem alszom és nem eszem, egyszerűen már nem bírom...

Ugyanakkor mivel a gasztronómia megszállottja vagyok és legelső sorban tanulni jöttem ki (aminél jobb lehetőség ugye Franciaországnál nincs), mégis dilemmát okoz a döntés, én mégis ízig-vérig magyar vagyok és megveszek lassan az anyanyelvemért és a családomért.

Természetesen nem lehet leírni az egész történetet, mégis megkérlek titeket, hogy segítsetek a döntéssel.



2017. dec. 10. 00:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Haza. Miután egy csomó étterem keresi konyhára az embereket, külföldiek is, azok meg egy forgalmas helyen ne hidd, hogy nem fizetnek meg.
2017. dec. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ráadásul ez gyakorlatként és tapasztalatként is sokat számít. Nem érzed most jól magad, nem vagy boldog, hiába csinálod azt, amit szeretsz. Ha úgy érzed, hogy ez számodra nem jó, de van más megoldás, mint a hazaköltözés, ami jó lenne, akkor gyere szépen haza, mielőtt még komolyabban rosszul kezdenéd magad érezni a helyzet miatt.
2017. dec. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
44%
haza biztos nem mennek. itthon sem alom melo szakacsnak lenni, itthon talan meg jobban szethajtjak oket. keress masik munkat.
2017. dec. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Próbáld még tűrni. Esetleg munkahely váltás?
2017. dec. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

"legelső sorban tanulni jöttem ki"

Mióta vagy kinn és mennyiben sikerült elérni a célodat, hogy tanulj? Ha kb. elérted, akkor gyere haza! Ha még úgy érzed, hasznos lenne a kinnlét, akkor még egy darabig szorítsd össze a fogad.

Én fél éves tanulmányúton voltam kinn, maradhattam volna még fél évet, de én elértem a célom, és alig vártam hogy hazajöhessek.

2017. dec. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem. Egy magyar szakács fizu nagyságrendekkel alacsonyabb, talán csak a létminimumra volna elég. És azért, mert a legelső kinti munkád nem álmaid melóhelye, nem kell leírni az egész helyzetet, érdemes próbálkozni jobbat keresni. Én 9 éve Amszterdamban élek, "egyszer fent, egyszer lent"-életstílusban, de mégse jutna eszembe hazaköltözni.
2017. dec. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Munkahelyet egyszer már váltottam, de ugyanaz a helyzet, szóval úgy néz ki ez amolyan francia dolog. Tehát munkahely váltás csak a legvégső sorban jöhet szóba.

Tudom, hogy furcsán hangzik, de engem nem annyira motivál a pénz, hiába keresek itt többet, mégsem érzem jól magam, ráadásul itt annyival drágábbak is a dolgok.

2017. dec. 10. 14:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Menj más országba, városba. Keress magyar csoportokat, látogasd őket.
2017. dec. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én ha egyszer kijutnék, nem jönnék vissza az biztos. Itthon megszakadhatsz, pláne szakmunkásként, akkor sem fognak megfizetni feleannyira sem, mint külföldön. A helyedben keresnék másik munkát, biztos van olyan, ahol normálisabbak, mert itthon is lehet kifogni hülye helyeket. Esetleg azon is elgondolkodnék, hogy a családomat nem tudom-e valahogy kivinni magammal - idősebb szülők, nagyszülők már valószínűleg nem, de testvérek, unokatestvérek biztos szívesebben mennének ki veled, esetleg barátok, és akkor már nem lennél egyedül. Vagy ahogy írták, magyar csoportokat keresnék.
2017. dec. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Még valami: Lehet, hogy most úgy érzed nem számít, nem motivál a pénz, de jó az, ha van. Ha jól értem a franciáknál vagy kint, esetleg gondolkodj másik országban, ami élhetőbb.
2017. dec. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!