Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha táppenz/tulora kapcsan...

Ha táppenz/tulora kapcsan hogyan beszeljem meg a fonokkel hogy valahol igazsagtalan az egesz?

Figyelt kérdés

Szoval tappenz helyett bejartam elet halal betegen dolgozni hogy inkabb teljes munkabert kapjak. (Egy egesz honaprol van szo)

Csak nem tudtam napi 8-ban lenni fajdalmak miatt, igy azokat ebben a honapban dolgozom le.

Ez igy korrektnek hangzik ugye.

Csak...

Ha kiirt volna a doki es tappenzt kaptam volna fizu helyett, akkor joforman minden bejart napom tuloranak minosul, aminek az osszege joval több mint a 8 oras munkaberem.


Szamszerusitve fiktiv szamokkal:


Pl ha a 8 oras munkaberem 90 000 ft netto amit elvileg kaptam es epp még mindig ingyen tulorazom


De ha tappenzre kiirtak volna, akkor tappenz kb 60-70 ezer ft, plusz a betegen bejart napok, tulora az kb ft-ra atszamolva szinten 60-70 ezer ft


Magyaran:

Betegen nem irattam ki magam, bejartam szenvedve raadasul dolgozni netto 90.000-ert

De tappenz plusz tuloraval netto 120 ezer korul kellett volna kapnom.


Az még hagyján is, hogy buktam kb 30-40 ft-ot, DE ami a lenyeg, még mindig ingyen tulorazok,szombatozok.


Szoval szivasok:

1.Betegen dolgoztam

2.mivel nem irattam ki magam ezert az nem minosul tuloranak

3.Ha kiiratom magam akkor a tulora plusz tappenz kb 40 ezerrel tobb mint a fizum, amit buktam

4. Még mindig azt a betegsegidoszakot tulorazom, azaz ingyen dolgozok.


2017. dec. 12. 18:14
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
85%
Te nem mentél táppénzre, a te döntésed volt. Mi köze ehez a főnöködnek?
2017. dec. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Mo köze hozzá??

1. A tappenzeket nem kapom meg, csak 3 honap mulva

2. Nyaggat hogy égető sos a melo

3. Siman kirughatja a betegeskedoket, munkahelyféltés.


Szerinted sztahanov vagyok hogy betegen dolgozok??nagyon is sol köze van hozzá!

2017. dec. 12. 18:41
 3/30 A kérdező kommentje:

Plusz ugye a tappenz összege.


A lenyeg hogy ugy erzem ingyen dolgozok mai nap is tuloraztam ingyen.


Ezt valahogy meg kellene beszelni vele..

2017. dec. 12. 18:56
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
En en nem ertem a tulorakat. Ha kiirattad volna megad most nem kene tuloraznod mert nem jöttel volna el hamarabb a mult heten, nem? Azt irtad azert tuloraztal, hogy meglegyen a mult havi 100%os oraszam. Akkor nincs min felhaborodni. Ha kiirattad magad nem kene tuloraznod, ha nem menten volna hamarabb haza, akkor most kifizetnek a tuloraid. Ha legközelebb beteg leszel, maradj otthon, ennyi.
2017. dec. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

Ha kiirattam volna magam akkor tulorat kaptam volna pluszba es ez a tappenzzel magasabb mint a munkaberem.

Itt a bukta.


Nem is arrol van szo hogy haborgok, lenyeltem 30-40 ezer minuszt, csakhogy még ezen felul most is ingyen tulorazom, azaz még magasabb a minusz, mert ha tappenzen lettem volna akkor speciel a mai tuloramat is kifizeti.


Amit szeretnék ha már igy megjartam hogy ne ingyen tulorazzak tovabb.

2017. dec. 12. 19:46
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Vagy tappenzen vagy, vagy dolgozol. A ketto egyutt nem letezik, elvegre a tappenz=keresokeptelenseg=nem tudsz dolgozni, mert beteg vagy, nincs itt semmifele tulora vagy ingyen munka. Nem ertem a problemadat.
2017. dec. 12. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Nem jol tudod..

Tappenz, de szabadsag alatt is ha barki bemegy dolgozni, azt tuloraként szamolják el. Feketén.Csak mert elvárják a fonokok, mert ha nem mesz be amikor szukseg van rad, kirug es kesz.

2017. dec. 12. 20:03
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

Én egy okos, tanult embernek tartom magam, de nem értem mit akarsz...

Nem írattad ki magad táppénzre, tehát bent voltál, de még hamarabb is jöttél el, tehát a kiesést most ledolgozod. Ezt hívják csúsztatásnak. Én is így csináltam a múltkor. Nem értem, hogy mi a túlóra neked?!

Te komolyan egy felnőtt, dolgozó ember vagy?

2017. dec. 12. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
89%
8: Nem, szerintem ő a kamukérdező.
2017. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy idetéved az is aki nem tudja követni..

Az ne fárasszon már legyszi.

Elobb leirtam. Tappenz alatti munka az tulora.

Röviden:

1 havi.munkaber+ ingyen tulora kövi honapban <40 ezerrel, mint a tappenz alatti munka.


Legalabb az ingyen tulorat akarnám meguszni, ha már buktam 40 ezret.

2017. dec. 12. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!