Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún milyen jó és...

Állásinterjún milyen jó és rossz tulajdonságokat mondtatok magatakról és mennyire fedte a valóságot?

Figyelt kérdés

2017. dec. 12. 21:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
31%
Az ilyenekre nem szoktam válaszolni. Ott van a szakmai hátterem, nem fogom magam bohoccá tenni ilyen hülyeségekkel, hogy üres tulajdonságokat dobáljak magamról.
2017. dec. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Valamit kitalálok, aminek lehetőleg köze van a valósághoz, de utálom én is, amikor ilyen kérdések jönnek elő...
2017. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ha nem mondasz semmit, ha rákérdeznek, akkor az lehet, hogy kapásból hátrány, de nem mindenhol kérdeznek rá. Én őszinte vagyok.

Például most van egy olyan tervem, hogy szakmában előrébb szeretnék lépni, illetve az eddigi haladási útvonalamon változtatni szeretnék, több szakmait akarok csinálni, mint eddig. Ebben az esetben természetesen fel tudom hozni, hogy a szakmaibb munkakörhöz kevés a tapasztalatom, így nem ugyanonnan indulok, mint aki mögött már több év van, de fejlesztem magam, eddig is tanultam meg a szakmában önállóan dolgokat, sőt, leginkább pont munkában, és nem iskolapadban vagy munkán kívüli időben könyveket bogarászva, hanem a munkához kapcsolódóan, így a kevés tapasztalatom ellenére fel tudom hozni magam a kívánt szintre. Tehát mondok egy negatívumot, ami nyilván az adott állásnál negatív, mert hiányzik, de azt is hozzáteszem, hogyan tudom ezt pozitívvá alakítani. Ez természetesen csak abban az esetben működik, ha ez tényleg igaz. Én valóban képzem magam önállóan, és valóban többet tanultam a szakmámról munkában, mint iskolában vagy könyvekből, a valóság sokszor írta már felül az iskolapéldákat, tehát rám igaz, hogy megtanulom, ami kell. Persze ez elsősorban olyan területre igaz, ami érdekel is, de a szakmám érdekel, tehát működik. Ha valami nem érdekelne, azt nem tudnám így megtanulni, de olyan állásokra nem is pályázok, csak ha nincs más lehetőség és nagyon kell a pénz, és csak addig, amíg nem találok jobbat.

Én ezt tudnám tanácsolni neked is, és másoknak is, ehhez persze az kell, hogy ismerd magad, és tudatosan keress állást, nem kell beadni minden nyavalyára, ami egy kicsit megfelel. Én például már cégeket is szelektálok, van, ahova nem jelentkezek, mert tudom, milyenek, és nem akarok ott dolgozni.

2017. dec. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű..

Jó tulajdonság esetén felsorolok egy csomó olyan dolgot, ami minden munkaadónak az álma.

Röviden: Egy gép vagyok, aki a végletekig terhelhető és élvezi is ezt. :D


Rossz tulajdonság, rövidebb a lista azonban csak olyan dolgot mondok, ami rossz de a munkáltatónak meg jó.

Pl.: Képes vagyok nagyon a munkába temetkezni és más dolgokat hátrébb tolni. Ennek is köszönhető, hogy jelenleg egyedülálló vagyok és ezen nem is tervezek változtatni.

Illetve a jó tulajdonságok extrém irányba történő eltolása.

Ami magára az emberre nézve rossz, de alkalmazottként meg jobb színbe tüntet fel.



Valóságos hibákat meg nem teregetek ki.. nem vagyok a saját ellenségem.

2017. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: ez így munkavállalói szempontból érthető teljesen, de nagyjából meg is válaszoltad, hogy miért baromság ez a kérdés...
2017. dec. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én az igazat mondom, mert nem mindenáron akarok bekerülni valahova, hanem oda akarok bekerülni, ahova be is tudnék illeszkedni.

Tehát jó tulajdonságom: lelkiismeretes vagyok, lehet rám számítani, képes vagyok önállóan dolgozni, hajlandó vagyok tanulni, negatív tulajdonságom: nehezen viselem a kritikát, nem szeretem, ha dirigálnak (értsd ez alatt az értelmetlen feladatok elvégeztetését, mer csak), és nehezen dolgozom csapatban, csak akkor, ha én vagyok a dirigátor.

2017. dec. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Jó, rendben akinek van szakmai háttere ezt könnyen átvészeli,mégcsak válaszolnia sem kell feltétlenül. Nyilván ha én is IT-szakértő vagy építészmérnök lennék már pár éve és váltanék munkahelyet elég könnyen menne,de nem is az ilyenek válasza érdekel leginkább, bocsánat.

Én még nem dolgoztam olyan területen ahová jelentkezem (laboratórium) ezért nehéz nekem. Biológusnak készülök,de lehet átmegyek vegyésznek még nem tudom. Viszont mellette dolgozom és most szeretnék legalább ezen a területen elkezdeni valamit.

2017. dec. 13. 10:19
 8/12 anonim ***** válasza:
“Véges a türelmem az értelmetlen kérdésekkel szemben.”
2017. dec. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. dec. 13. 18:57
 10/12 anonim ***** válasza:
Gondold át, hogy miért választottad azt a szakmát, mi vonz arra a területre, mi tetszett meg, milyen tulajdonságaid vannak, amik ehhez kellenek. Ez lehet a pozitív oldal. A negatív meg lehet olyan, ami miatt ugyancsak ezt a területet választottad, és nem mást, amik ezen a területen nem fontosak. Például én utálok telefonálgatni, ez negatívum lehet mondjuk egy call center esetén, de ahol dolgozom, ott nincs is szükség arra, hogy telefonálgassak.
2017. dec. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!