Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Egy külföldi ember szalagmunká...

Egy külföldi ember szalagmunkával mennyire tud tervezni az életben?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra hogy még fiatal otthon lakik, de mondjuk 30 éves kora körül esedékes egy ingatlan vétel, emellett autót fenttartás.


Azért érdekel mert, itthon 85-110e ft-ból kivitelezhetetlen, ami azt eredményezi hogy a gyereknek a szülői házban kell élnie hogy idővel megörökölje az ingatlant, mert venni nem tudna.


2017. dec. 12. 23:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sokkal jobban.

Betanított munkásként nyelvtudás nélkül is megkereshető.

A 300-400ezer persze ebből nem tudsz félretenni óriási összeget és valószinű egy szobád lesz vagy egy szobán osztozol másokkal és 1-3 vagy több havonta jársz haza.

De még mindíg jobb mint itthon lenni ennyiért.

2017. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kinek mi.... en is betanítottként kezdtem, de mellette kepeztem magam, es most itthon is megkeresek 300.000-et, mert nekem nem eri meg kimenni, pont azert amit leirtal....


Aztán majd amikor kiöregszel mire fogsz emlékezni...

"Hat kint voltam németbe, osztoztam egy szobán 2-3 esetlegesen iszakos, vagy olyqn emberrel, aki csak az eletemet ette meg, majd havonta egy hétvégét láttam a családom, mindezt azért, hogy a hitelt kapjak a házamhoz..."

Sok ember hazajön, mert azthitték, hogy a dől a lé befelé, majd koppantak amikor ezért dolgozni is kell.....

Akiknek bejön, azok nem a betanított munkasok....

Vagy már szakmunkával mennek ki, vagy pár honapon belül képezik magukat....

Droid munka ott is csak droid munka, ha nem képzed magad, akkor csak adtál a xarnak egy pofont.

Mindemelett kívanom, hogy legyen szerencséd, és talald mega számitásaid.

2017. dec. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Azért ha itthon szallagmunkával 80-100at keresel, akkor balek vagy... manapság nem ritka 3 műszakban a 140-160 esetenként magasabb netto sem +cafetéria... én igaz targoncás vagyok egy nagy multinál székesfehérváron, de túlórákkal együtt megvan a 210 is...
2017. dec. 13. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem mindegyik betanított munka ugyan az.

Sokan azt hiszik hogy egy betanított melót bárki megcsinál...

Egyébként én azt mondom érdemes kimenni még "csicska munkára is" lesz megtakarításod utánna képzed magad (nyelv,szakma,jogsi stb) itthon vagy kint és jobb helyen helyezkedsz el több pénzért.

2017. dec. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Am legjobb haverom németországban van 5 éve egy faipari cégnél betanított munkásként kezdte, mára csoportvezető ugyanannál a cégnél... lízingel egy 2 éves mazda 6 aot és tud spórolni is, nem mondja meg mennyit keres.
2017. dec. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Félreértelmeztétek a kérdést, én nem magyar vendégmunkásokra gondoltam, hanem rendes Amerikai, Német, Kanadai állampolgárok munkáira.
2017. dec. 13. 16:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Nézd new yorkról tudok nyilatkozni, egy bolti eladó vagy egyszerű gyári melós 3 éve mikor hazajöttem 65 dollárt kapott naponta, egy átlagos 1.5szobás albérlet, bronx feka részén ahol én laktam, 1000-1500$ attól függ, milyen állapotú a ház, de ebben legalább a rezsi benne van, kivéve internet... persze a házban is oda kell figyelni, kihez hogy szólsz, n betűs nemzetközi szavakat véletlen sem kimondani... egyszer majdnem összevertek, mert negróról(cukorka) beszéltem telefonon egy magyar haverral... szóval ilyen környéken... kaja ha nincs extra ízlésed és magadra főzöl 10-15dollárból meg lehet oldani bronxban vásárolt alapanyagokból, de pl bent menhattanban 1 szelet pizzát örülhetsz, ha kapsz 15ért..., egy görbe este alatt 200-300dollárt simán el lehet iszogatni, de van ahová csak a belépés ennyi... fogorvos ilyesmi lehet találni akár a kínai negyedben szó szerint hentes üzlet hátuljában profin felszerelt illegális fogorvosi rendelőt, ahol 2-400dollárért profin betömi a kínai bevándorló a fogad, de lehet olyat is találni, ahová csak a beteg regisztráció 5000... én asztaloskodtam, a jó asztalos akit nem akarnak nélkülözni 160 körül kap naponta, az olyanok mint én, 200at... az átlag fizikai melós átlagos tudással 90-130között(a legtöbb asztalos is). Az állampolgár asztalosok, jobb cégnél, ha tud manhattanben dolgozni, akkpr 300at is megkaphat naponta, de ő ebből adózik is.

Nagybátyám aki állampolgár és speciális festéseket csinál (pl velencei vakolat) ha usan bellül van munkájuk, akkor $330at kap, ha usan kívül, akkor $400felett + bérautó + szállás.

Egy állampolgár haverom, aki személyi edző egy teremben alkalmazottként, ő $120

Egy személyi edző haver aki vállalkozó, főleg manhattani dagadékoknak segít életmódot váltani és garanciát vállal a fogyásra, neki csak az albérletét tudom, hogy $7000havonta.

Egy puertórikói, de már állampolgár csajszi, ő szakács egy középkategóriás étteremben $150körül +a jaht

Egy kínai csajszi ex csajom, műkörmös $130.

Egy magyar srác villanyszerelő $180.

Hát kb ennyit tudok.,


Még érdekességnek, egy kamu esküvő árfolyama a zöldkártyáért, $15-20.000

2017. dec. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ui.: az 1000-1500$ os házban általában minden napos a csótány, esetenként a csapvíz nem ivóvíz mert patkánnyal fertőzött, és ha egy igénytelen szomszéd feka behurcolja az ágyi poloskát már költözhetsz is el és dobhatod ki az értékeid nagyrészét.
2017. dec. 13. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Ilyen okádék New York? Mi délen voltunk Louisiana-ban, de ott 1200-ért olyan házat kaptunk, hogy csoda és nem a gettóban, hanem biztonságos környéken.
2017. dec. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
# 7 ilyen tényleg létezik vagy csak urbánus legenda ? :D
2017. dec. 15. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!