Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is van hasonló helyzetben?...

Más is van hasonló helyzetben? Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


4 hónapja megszűnt a munkahelyem és azóta keresek. Nem vagyok akkora anyagi carban, hogy SOS kelljen a munka, ezért még ráérek válogatni. Hasonló kaliberű állást keresek mint az előző volt és be is hívnak interjúra, ahol azt veszem észre, hogy a legtöbb helyen kölcsönös a szimpátia. Mégsem engem választanak. 30 éves nő vagyok és miután a 3.helyen is rákérdeztek, hogy van-e családom, így gyanítom attól félnek, hogy hamarosan el fogok menni szülni, ezért nem engem alkalmaznak. Volt, aki konkrétan rákérdezett, hogy szeretnék-e mostanában szülni. Mondtam, hogy nem. Amikor megkérdezik kikkel élek együtt, akkor őszintén elmondom, hogy a párommal. Lehet azt kellene mondanom, hogy egyedülálló vagyok?

Sok helyen a mai napig keresnek embert (friss a hirdetés), engem pedig nem hívtak vissza azután sem, hogy a próbanapon 100%-ig elégedettek voltak velem és a "kollégákkal" is jól kijöttem.


Csak arra tudok tippelni, hogy pont abban a korban vagyok amikor gyereket "kell" szülnie egy nőnek és ezért nem kellek sehova.


Van valakinek hasonló tapasztalata?



2017. dec. 20. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyedülálló vagy, akkor is bepalizhatsz bármikor és el is költözhatsz az új pároddal messze a munkahelyedtől. Aztán kereshetnek másik embert.
2017. dec. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kamuzd azt, hogy egyedülálló vagy és kész.
2017. dec. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet megpróbálom legközelebb, hogy egyedülállónak hazudom magam. Próbáltam magamban keresni a hibát, de miután több olyan hely is volt ahol a csoportvezető vagy a kollégák azt mondták, hogy velem szeretnének dolgozni így nem gondolom, hogy nem lennék szimpatikus vagy valami...
2017. dec. 20. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem is mond azt, hogy nincs senkid, főleg hogy nem lenne joguk megkérdezni a munkatörvénykönyv szerint sem.


[link]


Nyilván ha nem válaszolsz, ugyan úgy rossz pont, úgyhogy mond azt, amit hallani akarnak, ha már olyanba ütik az orrukat amihez semmi közük.

2017. dec. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyon is elképzelhető, hogy ez a magyarázat és bar nem szép dolog hazudni, de tényleg ez lehet a megoldás.
2017. dec. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért a pároddal beszéld meg, nehogy véletlenül mástól tudja meg, hogy "egyedülálló" vagy...
2017. dec. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy van pofájuk megkérdezni akarsz e gyereket?? Teljesen törvénytelen!
2017. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mondtam már páromnak is, hogy ezt fogom mondani, mert nem értem miért nem kellek sehova. Vagy valami nagyon fiatalt vesznek fel 0 tapasztalattal vagy egy nálam jóval idősebbet.


Egyébként én sem tudom hogy van pofájuk ilyet kérdezni...de ha nem válaszolok akkor sem hívnak vissza, ha válaszolok akkor sem. :D

2017. dec. 20. 19:46
 9/9 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kérdezhetik meg, normális helyen pedig nem is firtatják, magánügy. Eleve olyan világban élünk, hogy ha a dolgozó talál jobb helyet, akkor vált, és ehhez gyerek sem kell, erre pedig a cégeknek készen kell állniuk.

Merrefelé keresel és milyen munkát?

2017. dec. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!