Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért zavarja az embereket...

Miért zavarja az embereket az, ha valaki nem jártatja folyton a száját, elvan magában?

Figyelt kérdés
Legszívesebben itthonról dolgoznék vagy egy külön irodában, mert jobban szeretek elmélyedni abban, amit csinálok, úgy gondolom, hogy így hatékonyabban és gyorsabban is lehet dolgozni, mintha valaki fecseg közben. Nem azt mondom, hogy nem igénylem a társaságot, de nem munka közben és nem egész nap. Eddig minden munkahelyemen csendesnek, szótlannak, furcsának neveztek a kollégák, ellenben a főnökeim mindig meg voltak velem elégedve, amiért jól végzem a munkám. Most viszont nemrég kezdtem egy új helyen, de máris, most a főnököm megjegyezte és kérdőre vont, hogy milyen szótlan vagyok, mi ennek az oka. Pedig én nem tehetek róla, ilyen vagyok és kész, ha próbáltam beilleszkedni, lejártam a munkatársakkal kávézni, akkor is csak azon járt az eszem, hogy minek kell itt fecsegni minden féléről, milyen más hasznos dolgokat tudnék csinálni, ahelyett, hogy őket hallgatom, esetleg próbáltam úgy tenni, mint akit érdekel, hogy mit mondanak, de nem sok örömömet leltem benne. Mivel a jelenlegi munkahelyemen is fecsegő emberek vesznek körül (engem meg ez zavar, de nagyon, viszont én egyedül vagyok, ők meg sokan, így hiába jegyzem meg nekik, csak bunkónak gondolnának), itt ráadásul a főnökömnek nem tetszik az introvertált jellemem, már úgy érzem, hogy a munka világát nem nekem találták ki és sosem leszek boldog, sosem találom meg a helyemet, pedig a munkát szívesen végzem. Miért ilyenek az emberek? Mit tudnék tenni?
2018. jan. 5. 17:09
1 2
 1/11 anonim válasza:
87%
Muszáj egy kicsit szocializálódnod. De ha van munka, akkor tudsz arra koncentrálni és próbáld minimálisra szorítani a bájcsevejt. Sajnos, ha mindig látják, hogy elhúzódsz, akkor annál jobban nem hagynak békén. Vagy esetleg próbálj egy valakit találni magadnak aki egy kicsit visszahúzódóbb. Nem szabad mindig ezen rugózni, mert beleőrülsz. Esetleg tegyél fel fülhallgatót.
2018. jan. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 manó1235 ***** válasza:
100%
Én is hasonló típus vagyok. Most kerültem egy hónapja az új munkahelyemre, bár mi gyártással foglalkozunk tehát oda kell figyelni mit hogyan forrasztunk. Viszont egyik asztaltól a másikhoz kiabálnak a munkatársak, vagy beszélgetnek a mellettük ülővel. Jogos nyilván ha megvan a darabszámja csak beszélgethet közben, de szerintem vannak akik már túl sokat fecsegnek. :D És elkezdtek faggatni, jaj én olyan szótlan vagyok, mondjak valamit. Bánt engem is, mert amúgy tudok én beszélni nem arról van szó, csak perpill betanulok és koncentrálok nem tudok egyszerre még arra is figyelni mit főzött tegnap. Meg akármikor arra jöhet a főnök, ne azt lássa már hogy beszélgetek. :D Ha kimegyünk szünetre, én sem nagyon tudok hozzászólni a dolgaikhoz, főleg így hogy új vagyok. Enni is inkább egyedül járok ki, és addig felhívom a párom vagy valami. 24/L
2018. jan. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Próbálok szocializálódni, nem egész nap némán ülök, néha ha olyan dologról beszélnek és épp eszembe jut valami azzal kapcsolatban, vagy ha mondanak nekem valamit, akkor hozzájuk szólok, illetve mivel még én is új vagyok, így nehéz. Lehet, hogy ők kibeszélik Kiss Marikát, de ha én azt se tudom ki ő, még ha akarnék se tudnék hozzászólni. Én nem gyárban dolgozom, nem választottam szociális szakmát sem, mert tudtam magamról, hogy ilyen vagyok, azért tanultam, abban reménykedtem, hogy ha komolyabb irodai munkát végzek majd, akkor ott nem kell emberekkel foglalkozni, pedig utólag belegondolva, pl. egy pszichológusnak egyszerre legalább csak egy emberrel kell foglalkoznia, változatosan jönnek újak, amiért fizetnek is neki, nekem ott van a munkám, amiért fizetnek, emellett legalább 6 embert viselhetek el 8 órán keresztül, mindig ugyanazokat, ingyen. Alapvetően az, hogy beszélnek még nem is zavarna, csak éreztetik, hogy nekem is kellene, ez a legfrusztrálóbb.
2018. jan. 5. 17:51
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
Mivel hülye és nem tud megszólalni.
2018. jan. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Teljesen ugyanez van velem is amit leírtál. Nekem azt is mondták már, hogy ha nem kávézok velük akkor rosszul fogok járni.. mert én leszek a különc. Én úgy vagyok vele, hogy dolgozni járok be nem bájcsevegni. Persze beszélgetek ha van időm és van miről.. de nem leszek az a tag akinek folyton jár a szája csak úgy mertmiértne alapon. Kellene egy külön munkahely az ilyeneknek mint amilyenek mi vagyunk:D
2018. jan. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

ha lenne ilyen melóhely oda én is mennék..


aztán lehet megunnánk, egy kis háttérzaj kell :)

2018. jan. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Lehet, de egy aláfestő zene olyankor megoldja a problémát. A zene nem várja, hogy válaszoljak, vagy odafigyeljek rá. :)
2018. jan. 5. 22:50
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Jesszus, mintha én írtam volna...

Ugyanez van nálunk is. Eddig nem igazán zavart senkit a munkahelyeimen, hogy csendes vagyok, most ahol dolgozom már mindenki kiszúrt emiatt magának, a vezetők is. Folyton cseszegetnek, hogy így rombolom a csapatot, a munkamorált, etc etc. De én a munkámra akarok koncentrálni, nem arra, hogy kit hogyan mikor miért beszélnek ki. Már gyomorgörcsöm van, ha arra gondolok, hogy másnap munka, pedig nincs baj magával a munkával, jól is csinálom, ezt mindig megjegyzik, amire mindig az a válaszom, hogy ha ilyen jól végzem a munkát, miért baj, ha csendes vagyok és nem barátkozós? És akkor megint jön a csapatmunka, nekem nem való ez a munkahely/munka, etc etc.

Szóval így állok én is... :( Néha nagyon szomorú vagyok emiatt és sokszor próbálok másmilyen lenni, de nem megy.

2018. jan. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy te is így érzed, de kicsit megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ilyen. Én a helyedben váltanék munkahelyet, ha engem itt az új helyen a kollégák mellett a főnököm is cseszegetni fog, akkor rövid időn belül lelépek, az biztos, mert eddig legalább a főnökeimet nem zavarta a személyiségem. Én most arra jutottam, hogy megcsinálok egy szakmai továbbképzést, felhozom az angolomat és németemet profi szintre, 2-3 év alatt, hogy aztán hátha sikerül olyan munkát találnom, ahogy lehet saját irodám.
2018. jan. 7. 11:17
 10/11 anonim válasza:

Átérzem a helyzeted. Ennél már csak az a rosszabb, ha "csapatépítő tréninget" szerveznek. Nincs annál nyomorúságosabb dolog, mint mikor ötvenen felüli, piaszagú nők gajdolnak körülötted, és kopaszodó, sörhasú felsővezetők bájolognak nyálcsorgatva a fiatal beosztott nőkkel. Rád meg úgy néznek, mint egy ufóra, ha nem akarsz ebben a kínos, erőltetett jópofiskodásban részt venni, és nem érzed létszükségletnek, hogy olyanokkal bájcsevegj, akik más főosztályon dolgoznak, és amúgy évente, ha két szót váltasz velük.


Én is introvertált vagyok, hosszú időbe telt, de sikerült összebarátkoznom egy-két kollégámmal. De addig meg is kaptam jópárszor, hogy miért nem nyitok a többiek felé, miért nem haverkodom. Ám mivel a munkámra nem volt panasz, a velem együtt dolgozó kollégák pedig kifejezetten dicsérték is a hozzáállásomat, lassan a többiek is leszoktak arról, hogy ilyen hülyeségek miatt cseszegessenek. Szerencsére egyre több helyen jönnek rá, hogy az introvertált nem egyenlő a lelki beteggel, a depresszióssal, az önbizalomhiányossal vagy az antiszociálissal.

2018. jan. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!