Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kezdő logisztikusnak/szállítmá...

Kezdő logisztikusnak/szállítmányozási ügyintézőnek mik a napi feladatai egy cégnél, hol tudna állást vállalni tapasztalat nélkül?

Figyelt kérdés

5 éve fejeztem be a főiskolát mint Nemzetközi szállítmányozási és logisztikai menedzser. Nagyon szép lett a bizi, 80%-os vizsgák átlagban, 4-5-ös jegyek. Szakdolgozatom is 4-es lett, dicsérettel. Gyakorlat és tapasztalat hiányában azonban nem tudtam sehol elhelyezkedni benne. Már annó a gyakorlati helyet is kínkeservesen találtuk mert nagy terhet jelentettünk minden cégnek, nem foglalkoztak velünk. Szó szerint megmondták vagy pedig nagy ismerettségre lett volna szükség - ami nincs. Ahol én voltam ott fénymásoltam egész nap és kávér főztem, erről szólt az egész. Azóta gyárban dolgozom minimálbérért, mint összeszerelő. Nem akadt más a környéken a pénz pedig kellett, támogatom a szüleim anyagilag. Sajnos ahogy nézem a mai hirdetéseket nagyon sok helyen 2 nyelvet várnak már el, saját kocsit és Sap program ismeretet. Sap-ot életünkben nem láttunk az iskolában, nem tanultunk róla. A lényeges órákon ahol az okmányok kitöltésével kellett volna foglalkozni a tanárok rendszeresen késtek az óráikról, nem érdekelte őket szinte semmi. Tudom minden cégnél be kell tanulni, más okmányok vannak, de mi alig tanultunk valamit - pedig jó fősikolára jártam Budapesten. Egyszerűen csak lazára vették. Legalább a log tanárom jó volt, szigorú, nála tanultunk is ám rendesen. Kérdésem ehhez kapcsolódóan az hogy aki kezdő, nincs tapasztalata és saját gépjárműve (nem engedhetem meg magamnak anyagilag)annak van esélye egyátalán ebben elhelyezkedni? Én naponta utaznék is ha kell fel Pestre ha kapnék bérlet támogatást a cégtől, betanulást is vállalnék. Foglalmam sincs mennyire nehéz lehet ebben dolgozni, mennyire segítőkészek az újak betanításában? Tudtok esetleg olyan cégeket Budapest és környékén ahol foglalkoznak kezdőkkel és adnak utazási támogatást?


Nagyon köszönöm a válaszokat!Minden segítséget megköszönök!


2018. jan. 5. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
52%
Oké. Akkor miről ugattak neked 5 évig?
2018. jan. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Úgy látszik nem érted a kérdést, 5 éve fejeztem be az iskolát. 5 éve gyárban dolgozom egyhuzamban, mivel nem tudtam ebben elhelyezkedni. A suliban volt minden tantárgyunk számviteltől az ügyvitelig, protokollig minden. Legtöbbje tölteléktantárgy, ami igazán fontos lett volna azokat vették fél vállról. Nem segítettek okmányokat kitölteni, sablonokat, nem volt a suliban Sap program ami most elengedhetetlen egy hirdetésnél. Én azért kérdezem hogy mire van igazán szükség egy cégnél, ha alapból kezdő valaki akkor hol lenne olyan lehetőség ahol vállalnak betanítást és nem küldenek el rögtön mert nincs benne gyakorlatod. Hisz valahol el kell kezdeni de nem csak nekem kell tenni érte kell egy hely ahol adnak esélyt. Viszont a környékünkön nem sok lehetőség van, ezért utaznék akár napi szinten a fővárosba ha ott lenne ilyen cég. Aki tud ilyen helyet vagy esetleg ismerősét így vették fel, betanulónak attól várok kommenteket és cégeket hátha tudnak segíteni.
2018. jan. 5. 21:06
 3/3 anonim ***** válasza:
Nyelvet nem beszélsz? És ez diploma vagy felsőfokú OKJ?
2018. febr. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!