Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Aki 20 éve jár be vidékről...

Aki 20 éve jár be vidékről Pestre 3 óra alatt minek panaszkodik mindenre 20 éve? Miért nem vált 20 év alatt se?

Figyelt kérdés

A szigorú tények hogy van egy ismerősöm aki kb 20 éve (1999) jár be Pestre melózni az agglomerációból és napi 2x 1,5 óra az utazási. Napi 3 óra utazással 20 éve.

És 20 éve ugatja hogy ez nem igaz ez egy szar ennyit utazni ezért a szar helyért ezért a szar pénzért. Ez mondjuk mind igaz valóban, messze is van, gyenge is a hely, szar is a pénz. Olyan minimálbér közelit keresett mindig is. Annál többet nem sokkal.

Na de bakker, azért 20 év alatt csak lehetett volna találni jobbat több pénzért, vagy ha már több pénzért nem is, akkor legalább KÖZELEBBIT, amiért nem kell 3 órát bumlizni.


Csak azt nem értem az ilyen minek panaszkodik? AZért 20 év már házasságból is sok és ő kitart egy szar helyen-nem igaz hogy nincs más évizedek alatt se.

Állítólag szereti a szakmáját(szociális terület) az oké na de nem ez az egy hely van a világon ahol szociális ágazat működik!


2018. jan. 6. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azt megcsinálni, amit mondasz, az ő komfortzónáján kívül esik, tehát még több stresszel járna neki.

Valamiért így jár jobban.

Pl. lehet, van egy olyan anyja, aki csak akkor fogadja el, ha mindig panaszkodik, ha boldogabb, sikerültebb élete volna, mint neki, akkor konfliktus lenne otthon, az még plusz energia kezelni, stb.

2018. jan. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Lehet Pesten fizetnek a legjobban
2018. jan. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

LOL jobban...leírtam minimálbér közelit keres ennyi pénzt akárhol megkereshetne... még a teszkóba dobozpakoló is többet kap.

És akkor még kapd le a fizujából a havi 15E-t amit vonatbérletre költ. AMit helyi meló esetén nem kéne kiadni.

2018. jan. 6. 10:12
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja és nem is írtam hogy tkp diplomás emberről van szó, szocped-ped végzettség ezen a területen dolgozik.
2018. jan. 6. 10:17
 5/9 anonim ***** válasza:
0%

Magyar mentalitás, könnyebb sírni, mint lépni.

Egyébként ilyen szakmával nem sok lehetősége van...

2018. jan. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

"Egyébként ilyen szakmával nem sok lehetősége van..."



De elmehetne a helyi hiperbe 2x ennyiért melózni és az mondjuk 10 percre lenne tőle sétával és nem 3 óra tömegközlekedéssel...


ja, csak ott igazából kell is valamit csinálni. Az már úgy nem jó, az igaz.

2018. jan. 6. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Minimálbérért valóban érdeke,s de én is az agglomerációból ingázom, ahogy ő. Itt SEMMI nincs, egyes szakmák nagyon a városokba telepednek. Ha az ismerősödnek van gyereke, meg van a válasz, miért lakik ott. Ez olyan, mint hogy a budaiak szeretik Budák, a városiak a várost, az agglomerációban lakó szeretik a jobb levegőt, a parkos, nyugis környéket, hogy éjjel is biztonságos az utcák jelentős része, hogy ingyen parkolhat, hogy akkor se ütik el, ha az úton kerékpározik, hogy saját udvara, kocsija lehet, hogy nem mélygarázsba kellparkolnia, kinn hagyhatja bárhol a kocsit, ha még elakar valahova ugrani. Én az agglomerációban 7 millióért vettem 64 m2-es lakást. Múltkor 90+rezsiért találtam a városban egy 28nm-eset, és ha feleakkora lakást vennék pesten, mint ami most van, 24 millió körül kezdődne. Én a laksásomra összesen (mindent! felújítottunk) 10 m-t költöttem. 24 millióért itt veszek dupla telken kertes házat kocsibeállóval,és tartok 3 kutyát. Minimálbérért persze furcsa, azért talán nem éri meg. De az agglomeráció közlekedése valóban abnormális, nem csak a város felé, hanem egymás közt is, ha pl. a szomszéd városkába jársz gimibe.
2018. jan. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Na de még az agglomerációban is akad egy lidl egy aldi egy spar stb ahol kinn a tábla hogy árufeltöltőt azonnal.

aldiban 6 órás árufeltöltő nettó 140.


és az településen belül van.

nettó 140 ért 10 perc séta vagy nettó 100 ért 3 órás bumlizás.

Hogy valaki miért választja az utóbbit?

Tán azért mert árufeltöltőként csinálni is kéne valamit míg egy nevelőotthonban meg elképzelem mi mehet.

Én is voltam tanár egy ideig fóton a gyerekvárosban hát szarpasszírozás vonaglás ezerrel azon kívül semmi.

2018. jan. 8. 10:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Vagy mert nem akarja azt csinálni. Én pl. újságot írok, és imádom a munkám, de kisvárosban nincs szerkesztőség.
2018. jan. 8. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!