Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha gyárban dolgozom, nem...

Ha gyárban dolgozom, nem vagyok bejelentve. És így egy héten 3 napot kéne dolgoznom 12 órában de estire suliba járok a másik két hétköznapon, akkor lehet engedélyezik a kérelmemet, hogy járhassak minden hétköznap 8 órában?

Figyelt kérdés

Eredetileg úgy van megbeszélve, hogy kedden, szerdán meg pénteken megyek reggel 6tól este 6ig.

Suliba pedig hétfőn és csütörtökön járok 3tól 8ig.

A bejárás mind a két helyre busszal közel 1 óra.

Kérvényezni lehet csak a 8 óra munkát, de nem tudom ilyen körülmények miatt is engedélyeznék e. Érdemes beadni?


Kérlek ha tudtok erről valamit, vagy van véleményetek, javaslatotok osszátok meg velem.


18/l



2018. jan. 8. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy megéri így neked? Többet kapsz kézhez, de nem fizetnek utánad járulékot, a TB ellátásod is attól függ, hogy diákként jogosult vagy e még rá.


Ha nem vagy bejelentve, akkor mit számít, hogy kérvényezel valamit tőlük, hiszen hivatalosan te nem dolgozol náluk? Állj ki az érdekeiédrt és harcolj ki olyan munkarendet, hogy neked is jó legyen, ha már nem fizetnek utánad járulékot.

2018. jan. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Akkor járjak be úgy ahogy nekem jó? Vagy mire gondolsz ezzel?

Az iskola mondta, hogy családi pótlék jár ebben az iskolában is, most a papírt intézzük, hogy a munka mellett fog-e járni. Szerintetek így fog?

2018. jan. 8. 21:44
 3/4 anonim ***** válasza:
Először is a TB-d az iskola állja? Mennyit kapsz kézhez nem hivatalosan a munkában? Mennyit kapnak a bejelentett dolgozók?
2018. jan. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, csak segíteni akarnak neked. De amit leírsz abból az látszik, hogy durván kizsákmányolnak téged. Szerintem vagy kérd, hogy rakjanak 8 órába és jelentsenek be vagy mondj fel, mert a beledet kihajtják és nem fizetik ki a járulékokat, amik JÁRNAK NEKED a törvény szerint.
2018. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!