Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti hogyan oldanátok meg ezt a...

Ti hogyan oldanátok meg ezt a bonyolult helyzetet?

Figyelt kérdés
Állásinterjún megállapodtam egy bérben a munkáltatómmal, és mivel részmunkaidőben segítenék be egy cégnek, mint fejlesztőmérnök, ezért órabért beszéltünk meg. Viszont szerződést így is értelemszerűen írni kell. Na a szerződésen az áll, hogy én részmunkaidőben, mint heti 20 órában lennék alkalmazva. Viszont én heti két napot vállaltam. Amivel nincs is gond, mivel a bérem HELLYEL KÖZZEL tényleg annyi lenne, viszont így a túlóráim sehogy vagyis nem tudom, hogy lenne elszámolva, mivel a munkámból adódóan sokkal többet fogok dolgozni, mint a minimum heti 16 óra. Ezt meg is beszéltük, viszont a szerződésen ez nem látszik. Azzal mentegetőztek, hogy az mindegy, hogy azon mi van, mert úgyis kifizetik. Viszont én ezt így nehezen tudom elfogadni, szóval azt fontolom, hogy ott hagyom őket emiatt. Lehet, hogy én reagálom túl és valójában jót akarnak mindkét félnek, de én nem tudom, hogy ez így rendjén van-e. Mert erről konkrétan a szerződés aláírása előtt tájékoztattak, hogy pontosan hogyan is lesz. Szerintetek?
2018. jan. 10. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan hagyd ott őket. Nekem sem tetszene, hogy nem azt foglaljuk írásba, amiről szóban megállapodtunk. És igenis, nem mindegy, egyáltalán nem mindegy, mi van a munkaszerződésben!
2018. jan. 10. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!