Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyen (vagy régen...

Munkahelyen (vagy régen suliban) piszkáltak valaha az miatt, hogy milyen ételeket ettél?

Figyelt kérdés

Ma ebédre egy almát, egy paradicsomszószos hering konzervet villával és egy fél tömböcske camembert sajtot ettem késsel. De így is hallottam vissza azt kettő embertől sutyorogva, hogy miért eszek ilyen különleges vagy luxus kajákat, miért vágok fel a jó kajákkal, stb. Miközben az alma lehetett vagy 50 forint, a halkonzerv 299 ft volt, emlékszem, a fél sajt meg vagy 300 ft talán.


Téged piszkáltak már azért valaha mert nem mindenki által fogyasztott klasszikus kaját ettél mások előtt?


2018. jan. 12. 18:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A kés pengéje mekkora? Azzal lesz a gond. :) :D
2018. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
De még mennyire! Ételhordók tömkelegét cipelem nap mint nap tele hússal, rizzsel, tojással, zöldségekkel, gyümölcsökkel és egyebekkel magammal, és sokan megnéznek rendesen miközben eszem. De picit sem érdekel hogy ki mit mond, én azért étkezem így mert odafigyelek rá, nem úgy mint a legtöbb munkatársam aki azt visz amit az asszony éppen összerakott két műszak között, vagy fornettit amit reggel vettek maguknak.. idővel hozzászoknak :)
2018. jan. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
37%
Igen, odahaza, gyárban és közmunkában egyaránt. Ez magyar mentalitás. Külföldön élve még sose tapasztaltam.
2018. jan. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2-eshez hasonlóan engem is furcsán néztek olykor a suliban, amikor ételhordóban, sőt befőttes üvegben vittem ételt (spagettit, krumplipürét, stb.), miközben ők csak kekszet majszoltak 6-8 órán át és persze így alig tudtak figyelni a tanárokra ;)
2018. jan. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyszer Győrből Budapestre túráztam fel kerékpáron. Út közben nagyon megéheztem és a városban az első maszek árusnál vettem egy vastag szendvicset, tele mindenféle zöldséggel és rántott hússal. Gondoltam ekkora teljesítmény leadása után mégiscsak megérdemlek egy kis extrát. Majd azt mondtam hogy kérek még egyet mert ez finom volt. Na erre a körülöttem lévő tömegben ment a hümmögés, amiről eszembe jutott hogy az ára másnak egy kissé luxus kategóriának számíthatott. Pedig tényleg fapadosan étkeztem a szabad ég alatt.
2018. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Nálam max. a mennyiségen szoktak csodálkozni, meg hogy rengeteg kólát iszom, de van olyan osztálytársam, akit folyton húznak, mikor rakottkrumplit, meg paradicsomos káposztát hord ebédre. De nem komolyan, csak úgy barátilag.
2018. jan. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Rajtam csak azért csodálkoztak már páran, hogy hova fér belém annyi alkalmanként, amikor nagyobb adagokat ettem éppen. Mindig annyit viszek, amennyi épp jólesik, meg persze az ételtől is függ, mert van, ami jobban és gyorsabban laktat, és kevesebb is elég belőle, van, ami meg kevésbé laktató, és nagyobb mennyiség kell, hogy jól tudjak lakni belőle. Aztán vannak kedvencek, amik "etetik magukat". :-) Egyébként próbálok változatosan enni, előző munkahelyemre egy étteremből rendelt az egész cég (kis létszám), megvolt a változatos, két fogásos ebéd, most főzök magamnak.
2018. jan. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ott van piszkálódás, melynek szaga van, mint valami halkonzerv, pálpusztai sajt vagy márványsajt...azé, azt már ne munkahelyen:DDD
2018. jan. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

8: Az megint más.


Na de hogy felnőtt emberek kinézzék a másik szájából a falatot, az finoman szólva gyerekes dolog. Bár mondják, hogy az ember hiába nő fel, valamilyen szinten gyerek marad. Ez a gyári munkásokra és hasonlóakra hatványozottan igaz.

2018. jan. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Régebben ahol dolgoztam, ott az egyik kolléga mindig szendvicset evett a többiekkel délben az ebédlóben, őt a háta mögött kibeszélték, hogy nem is keres rosszul, mire költi vajon a fizetését, hogy csak erre telik. Párszor vittem én is szendvicset, amikor nem volt kedvem főzni és annyira nem is voltam éhes, mert nyár volt és meleg, ekkor nekem is megjegyezték, hogy miért ezt hoztam, persze elmagyaráztam, hogy miért, erre jöttek azzal, hogy ez a legegészségtelenebb alternatívája az ebédnek...


Emlékszem egyszer még talán 3-4-es lehettem, minden reggel anyukám csomagolt tízóraira nekem szendvicset, csakhogy a kenyeret nem kétfelé vágta, hanem négy felé, hogy könnyebbe bele tudjak harapni, esetleg ha nem bírom megenni az egészet, akkor ne az összerágcsált karélyt kelljen folytatnom ha még a délelőtt folyamán megéheznék, hanem elovehessek egy érintetlen szeletet. Ezt látván 6-7 fiú osztálytársam fellelkesült és odajött piszkálódni, hogy : Ti ennyire szegények vagytok, hogy csak ilyen kis kenyérre telik?

2018. jan. 13. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!