Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A diplomát miért ellenzik...

A diplomát miért ellenzik olyan sokan?

Figyelt kérdés

Én szakmunkás szülők gyermeke vagyok, anyu kozmetikus egyéni vállalkozó, apám pedig hideg-meleg burkoló,de most már rokkantnyugdíjas.


Apám évekig dolgozott Ausztriában, jól is keresett vele, jó életszínvonalat teremtett.

Viszont, rajta is látszik,hogy bizony az emberi test nem bírja hosszútávon a fizikai munkát és idő előtt elkezdi bemondani az unalmast több "alkatrész"

Neki lábát, térdét , kezét műtötték már.Nem is tudna újra dolgozni, pedig csak 57 éves.

Ausztriából viszont jó pénzt kap élete végéig.


Anyám meg húzósabb napjain 10 órákat is dolgozik.


A szüleim mindig is motiválták a tanulásra, főleg a diplomaszerzésre, ahogy mondták a kényelmes élet záloga a diploma, légkondis iroda szellemi munka, jó fizetés már alkalmazottként....stb

Mindig azt mondták, ha tanulásról van szó, a pénz nem számít, fizetnek minden magántanárt csak sikerüljön a diploma.



Végül csak matektanárra volt szükséges, azóta le is diplomáztam.Bár nem keresek 600 ezret, mint anno apám,hanem a felét, de megélek belőle.Illetve jó a munkakör is.


Szóval, ezért nem értem,hogy sokan miért ellenzik a diplomaszerzést?

Akik kemény fizikait végeznek, nekik tönkremegy a testük idő előtt.Akik meg könnyebbet, pl:festő, ők meg állandóan nyelik a festéket, ami bizony később komoly gondokat okozhat.


2018. jan. 13. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
98%
A kozmetikust nem sorolnám a szakmunkások közé. Úgy tudom, jelenleg az érettségi szükséges feltétel hozzá. Úgy tűnik, a te szüleid, bár diplomájuk nincs, értelmes emberek. Mások kevésbé azok. Úgy gondolják, hogy az aktatologatás, vagy a számítógépen bohóckodás nem igazi munka. A másik ok az lehet, amit te is tapasztalsz, hogy egy jó szaki adott esetben sokkal jobban keres, mint egy diplomás szakember.
2018. jan. 13. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

" A másik ok az lehet, amit te is tapasztalsz, hogy egy jó szaki adott esetben sokkal jobban keres, mint egy diplomás szakember."


Ausztriában nyilván, de Magyarországon nem nagyon fizetik meg őket.

2018. jan. 13. 10:15
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Azt kéne az embereknek a pici agyukkal felfogni, hogy MAGÁNÜGY, ki mit tanul, szakmával is lehet nagyon jól keresni, diplomával is meg mindkettővel lehet minimálbérért árut feltölteni a Tescoban.

A szellemi munkásnak is ugyanúgy tönkre mehet a teste, ha sokat ül, nem mozog és mellé még össze-vissza zabál is, ez rengeteg irodistánál megfigyelhető. Néha szívesebben nyírnám a füvet, kertészkednék feleannyiért, minthogy a monitor előtt poshadjak, de hát élni muszáj valamiből.

2018. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

nem a diplomával van bajunk, hanem a sok büfészakos 600. bölcsésszel, akik rínak, hogy nem találnak munkát.


nálunk itt a városban van tancinéni képző. minden nap végi nézek a sok életképtelen kis tyúkon, hogy ezek se lesznek tanárok. és igazam is van, csak ráböktek valamire a felvételinél, hogy anyu-apu békén hagyja, de nem gondolják komolyan. 99%-a vagy pályaelhagyó lesz vagy sír, hogy nem kap állást. évente több "tanárt" termelnek az egyetemek, mint amennyire szükség lenne.

2018. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
Mi ez a bölcsészek lefikázása már megint? Nem érzed szánalmasnak? Tényleg eszerint kell megítélni valakit? Én sem utállak, mert mérnök/orvos/közgázos/programozó vagy... Sokkal inkább az az unszimpatikus, hogy csak ennyit ad az EQ-d....
2018. jan. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem két oka van, egyrészt kevés a jó szakember, minden hülye mindenféle büfészakon szerez semmitérő diplomát, és úgy képzeli el az életét, hogy kiskosztümben, öltönyben betipeg valahova, veri egy kicsit a billentyűzetet komolyabb szellemi teljesítmény és felelősségnélkül, aztán dől a pénz, ezzel párhozamosan kevés a jó szakember.

Másrészről, neked szerencséd van ilyen szempontból, de sok, alacsonyabban iskolázott családban az az álláspont, hogy 18 évesen dolgozzon az a gyerek, tegyen le az asztalra pénzt, hogy ne nekik kelljen eltartani, eleve lenézik a szellemi munkát végzőket és szabadulnának a gyerek jelentette rengeteg plusz kiadástól

2018. jan. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

nekem is van diplomám mondjuk.


most dolgozom de más területen.


Mikor állást keresek szembesülök vele, mármint azzal az idióta szituációval, hogy ha van az embernek diplomája az a baj, ha nincs az a baj.


Most is inkább munkatárs vagyok, nem tudják sajnos "belőni" a cégnél mi is az én feladatköröm vagy beosztásom.


Vicc. :D

2018. jan. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Én nem látom, hogy nagyon elleneznék.


Maximum azok az emberek szokták mondani az okosságaikat, akik maguk nem sokra vitték és ezért mindenkit felelőssé tesznek. Mert mindenki hibás csak ők nem a saját életükért.


Viszont fordítva sem jó szerintem, hogy túlzottan, már már kényszeresen diplomás gyereket akar valaki. Én is mindig megkaptam, hogy tanuljak, kell a diploma. Aztán addig akartam bizonyítani másoknak, magamnak, hogy ráment 10 év az életemből. És nem kevés ismerősöm van hasonlóan. Nem mondom hogy bele voltunk kényszerítve, de mégis azt érzi az ember, hogy folyton azzal csesztetik, hogy mikor diplomázik már le, mikor végez a sulival, láthatatlanul is terhelik az elvárásokkal.


Ráadásul nem csak "irodai diplomás" és "fizikai munka" létezik. Ismerősöm 3D modelleket készít, filmeket, képeket építészeti tervekhez. Nagy cégnél, sokkal több pénzért, mint sok diplomás. És nem kellett hozzá papír, csak a valós tudás.


Na meg diplomásként is lehetsz építésvezető például, aki egész nap a koszban, hidegben kell kint legyen, napi 10+ órában, vidéki projekteken, hétvégéken is. Vagy diplomásként is kereshetsz 200 ezer alatt ami nem nagy összeg.


Ráadásul a "kényelmes irodai élet" is ki van erősen színezve. Én is megkaptam a terepen dolgozóktól, munkásoktól, hogy de jó nekem, csak "gépezek" egész nap. Csak éppen napi 8-10 óra ülés után leszakad a derekam, fáj a térdem, és folyamatosan határidőkön kell pörögnöm, meg stresszes állapotban vagyok. Az ülőmunka sem éppen természetes állapot, ezer betegséget hoz elő.


És a "jó szakit" Magyarországon is megfizetik. Sima szakmunkások többet keresnek, mint én irodában ülve.


Lényeg a lényeg, nem úgy áll a világ, hogy "A diploma" és "A fizikai munka", hanem van 1.000.000 munkakör, amihez más-és más elvárások kellenek. Mindenki maga döntse el, hogy milyen irányt választ és azon belül mennyi energiát fektet bele.

2018. jan. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert keveset keresel vele és a jövöben egy program végszi az irodai munkát.Az irodában is rosszak a körülmények pl:sok a csokos,meg fönöknek kávét kell főzni mert neki 5 diplomája van.Ja meg most már zaklató is lehetsz mert nem birnak a kolega nők.A szakmunkád tönkre megy a teste egy idö után de ki a fene engedheti meg a mai világba hogy, élete végég ugyanazt csinálja amikor minden változik.
2018. jan. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
85%

Igazából akármilyen munkát végzel, van benne kockázat, az ülőmunkát végzőknél például aranyér, hátfájás, elhízás, számítógépes munkáknál például a látás romlása gyorsulhat fel, bármilyen olyan munkánál, ahol a kezedet használod (billentyűzet, takarítás, de pl. a zongoristáknál is), ínhüvely gyulladást szedhetsz össze, ami lehet szerencsés esetben rövid idejű, de lehet elhúzódó, sőt, rendszeresen visszatérő is. Nem véletlenül van üzemorvosi vizsgálat rendszeresen.


Nem mindenki ellenzi a diplomát, csak bizonyos réteg, akiknek vagy jó úgy ahogy van és a gyerekük se akarjon továbbtanulni, vagy valamiért orrolnak a diplomásokra.


Persze, nem mindegy, milyen az a diploma, mert az orvosi mondjuk értékes, annak ellenére, hogy hivatalosan nem biztos, hogy eléggé megfizetik a közszférában, de az életünk múlhat azon, hogy ő mennyire jó, és azért nem egyszerű végigcsinálni az orvosit. De sajnos vannak "semmire nem jó" szakok is, amiket max. akkor végezz el, ha túl sok a szabadidőd, és nem fontos a pénz, mert nincs valós piaci értéke, nincs rá kereslet, nem lesz vele munkád annak ellenére, hogy valószínűleg gyorsan lesz vele egy papírod, hogy elvégezted, csak mehetsz vele utcát söpörni kb...


Nem diplomát igénylő jó szakemberből kevés van, ez probléma több ágazatban. Akik vannak, azok meg esetleg lehet, hogy még jól is keresnek, de nem adóznak rendesen.

2018. jan. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!