Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után illik mindent...

Mennyi idő után illik mindent ismerni a munkahelyeden?

Figyelt kérdés
Egy multinál vagyok, több emelet, van, ahova még föl sem kellett soha mennem. Nincs egy éve, hogy itt dolgozom. Igazából csak elgondolkodtam, hogy ha egyszer valahova el kéne mennem, mert úgy alakulna, biztos hülyének néznének, hogy nem tudom, hol van, de ha még sose kellett odamennem, akkor meg nem állíthatok be csak úgy érdeklődésből. Egyszerű dolgokra is gondolok, pl. van egy menza jellegű hely a közelben, ahol többen esznek, de nem ott, hanem áthozzák az ételt. Én ott egyszer voltam csak, pont azért, hogy megmutassák, de igazából mindig előre gondoskodom az evésről vagy máshonnan rendelek. Elgondolkodtam a múltkor, hogy talán vissza se találnék oda. Persze, tudom, melyik épület az, a szomszédban van, de hogy a folyosón hova is mentünk... Vagy pl. itt voltam már pár hónapja, amikor megtudtam, hogy van egy bizonyos terem, ahol bizonyos dolgok készülnek, de nem az én feladatomat érintő kérdésben. Ez probléma? Kezdje el kérdezősködni? Csak sajnos úgy veszem észre, hogy a főnököm nem szereti, ha sokat kérdezek (pedig nem vagyok az a folyton kérdezősködő idióta új alkalmazott, aki a számítógépet se tudja egyedül bekapcsolni).
2018. jan. 14. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Velemenyem szerint, inkabb kerdezoskodj, mert csak azaltal tudsz uj informaciokhoz jutni. Ha a fonokod nem nyitott a valaszadasra, akkor fordulj munkatarsakhoz segitsegert.
2018. jan. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ráérsz kérdezni majd akkor, ha aktuális lesz, nem kell erre rástresszelni. Ha a munkádat rendesen elvégzed, akkor a kutyát se érdekli, hogy tudod-e, hol a menza a szomszédban, vagy hogy HR Peti melyik emeleten és asztalnál található.
2018. jan. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Miért és akkor mi van ha eljutsz arra a "szintre" hogy mindent megismersz, na és akkor átrendezik a munkahelyet?


Szívás mi? :D


Szerintem ebből sose csinálj problémát.

2018. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem érint, nem kell ezen pörögni. Majd ha olyan helyre kell menj, ahol nem vagy jártas, megkérdezed és cső.
2018. jan. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lenne valami ilyen határidő, az előző munkahelyemen egy hónap után már elég jól tájékozódtam egy elég nagy épületben, A, B, C stb szárnyakkal meg folyosókkal.
2018. jan. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Évekig dolgoztam úgy az előző munkahelyemen, hogy csak a saját szintemen lévő irodákat, embereket ismertem. Tudtam, hogy van egy második emelet is, de azt sem tudtam, hogy oda hogy lehet feljutni, mert lépcsőt sehol nem láttam. :D Azt sem tudtam, ott kik dolgoznak, mert velük nem volt közvetlen kapcsolatom soha. Valahogy ez engem sosem zavart. Amíg nem volt a munkámhoz szükségem valamilyen tudásra, addig feleslegesen nem terheltem vele az agyamat.

A mostani helyemen két hete kezdtem, megjegyeztem a saját szintem alaprajzát, az irodákat, hol ki dolgozik, hol vannak a vécék meg merre van a menekülési útvonal, ha tűz ütne ki. Két másik emelet is van, de azok már nem érdekelnek. :D Azokat nem járom végig, valószínűleg úgysem lesz ott dolgom soha, ha meg mégis, akkor majd megkérem valamelyik kollégát, hogy kísérjen el a megfelelő helyre.

2018. jan. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mindenkit felpontoztam!
2018. jan. 14. 16:44
 8/11 anonim ***** válasza:
Van fontossági sorrend. :-) A legfontosabbak, amikre már az elején is szükséged van: bejárat/kijárat, WC, konyha/étkező/menza, hűtő/mikró, HR/pénzügy (kellhet az elején különböző papírok miatt, van, ahol erre van külön HR, van, ahol meg a pénzügy intézi), hol fogsz dolgozni, fizikai munka esetén öltöző. Aztán majd szép fokozatosan jön a többi a munkával aszerint, hogy mivel van dolgod. Ne aggódj, ha nem tudsz mindent rögtön, nem is várják el, sőt, régi dolgozóknak is lehetnek újdonságok, csak mert éppen nincs arra dolguk.
2018. jan. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2018. jan. 15. 22:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Felpontoztalak már téged is.
2018. jan. 15. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!