Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti betelefonálnátok vagy...

Ti betelefonálnátok vagy bemennétek személyesen?

Figyelt kérdés

A szomszéd városban van egy idősek otthona, és meg szeretném kérdeznő tőlük, hogy felvennének-e a szociális gondozó végzettségemmel dolgozni. És bár piti probléma, de nem tudom hogy telefonáljak-e be és kérdezzem meg úgy, mert max nemet mondanak, nem történik semmi, nem megyek át potyára...viszont ha személyesen megyek át úgy talán meggyőzőbb hogy tényleg komolyan érdekel a hely, meg akkor a papírokat (bizonyítvány, erkölcsi) is egyből meg tudnám mutatni ha úgy van. Csak ha nemet mondanak, akkor beégek.xD

Nagyon kezdő vagyok még, ez lenne az első munkahelyem, szóval nézzétek el nekem hogy ilyen bizonytalan vagyok, és nagyon szeretnék bevágódni ennél az otthonnál, mivel pont olyan kis intézmény ahol szívesen dolgoznék, és ez van a legközelebb az összes közül ami szóba jöhet.

Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat! :)

20/l



2018. jan. 15. 10:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Én mennék mindenféle, a felvételhez szükséges papírokkal (végzettség, stb) és személyesen érdelödnék. De feltétlen mondd el azt is, hogy miért akarnál éppen oda menni, mik azok a körülmények, amik neked pozitívak.

Ha azt mondják, hogy nem vesznek fel embert, az NEM beégés, viszont ha tesznek veled egy próbát, akkor már jól jártál.

2018. jan. 15. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen személyesen. Telefonon mit tudnak meg rólad? Semmit. Oda kell menni, akkor látnak, megnézik a papírjaidat, lesz egy benyomás rólad. Szerintem ez alapvető, hogy munkakeresésnél személyesen megy oda az ember. Máskülönben nem is vesznek komolyan és szerintem jogosan.

Mondjuk nem értem: ez van legközelebb és azt akarod, hogy összejöjjön, de lusta vagy odamenni?

2018. jan. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez van a legközelebb, akkor következő még távolabb, így érdemes bemenni.

Legalább megnézed bent s az "alanyokat", hangulatot, körülményeket...lehet csupa takó-goromba munkatárs lenne...Telefonon könnyű mesét mondani mind a kettő félnek.

Szívesen vesznek fel kezdőket, ami 2 dolgot jelent, hogy lesz olcsó munkaerő s sajnos lehet mindenre is ugráltatni, amit más nem szeret elvégezni...

2018. jan. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Személyesen. Minden végzettséget iagazoló irattal.

" Bele kell szagolni a levegőbe ".

Bizonyos szempontból menyj vissza 6 éves szintre. Nem kinevetni. Nagyon jól működnek abba a korban az antennák. És nem ártana néha elővenni a későbbiekben is.

2018. jan. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Írj egy önéletrajzot meg egy motivációs levelet és azzal menj be személyesen! Ott keresd meg az illetékes embert és mondd el neki, hogy amennyiben van rá lehetőség, szeretnél náluk dolgozni. Ha azt mondja, hogy nincs, az önéletrajzod akkor is hagyd ott nála, és kérd meg, hogy amennyiben nyílik egy pozíció, keressenek meg!
2018. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ilyen munkára mindenképpen személyesen.
2018. jan. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!