Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen munkám legyen, ha...

Milyen munkám legyen, ha ilyen a személyiségem?

Figyelt kérdés

Szeretnék dolgozni, és végre hasznosnak érezni magam. Jelenleg még nem a hatalmas fizetés a fontos, hanem hogy gyakorlatot szerezzek és ne itthon üljek egész nap.

Pontos vagyok, sosem szoktam elkésni sehonnan. Szorgalmasnak tartom magam, figyelek az utasításokra, igyekszem fejlődni, és minden szabályt betartani. Tudok másokkal együttműködve dolgozni, ha ők sem hátráltatnak.

A probléma az, hogy nagyon zárkózott vagyok. Nem szeretem, ha kollégákkal vagy ügyfelekkel bájcsevegni kell. Nem célom, hogy barátkozzak és megkedveltessem magam másokkal a munkahelyemen, egyszerűen csak dolgozni szeretnék és pénzt keresni. Még diák vagyok, de eddig minden helyen azt tapasztaltam, hogy kinéznek maguk közül az emberek, pedig a munkámat jól végeztem, csak éppen nem haverkodtam velük. Olyan munkahely kéne, ahol megbecsülik a munkám, és közben "békén hagynak".

Ötletek? (lány vagyok)



2018. jan. 16. 11:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mérnök

Programozó / informatikus

2018. jan. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Huh, tökre megértelek, ez nekem is sokszor probléma volt, hogy hiába, hogy én dolgoztam a legkeményebben, mégis annyiba se néztek, mint az egész nap kint cigizgető, nagypofájú csajt, aki egy fűszálat nem tett keresztbe soha, csak mert zárkózottabb vagyok...

A mérnök, programozó matematikus tényleg jó lehet, talán még fizikus, vegyész...

2018. jan. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a személyiség még kevés, azt is kéne tudni hogy mik a készségeid, mit tanulnál szívesen.


Említették a programozót, fizikust. Fizika szakon is van mindenféle személyiség extrovertálttól a teljesen zárkózottig, zsenitől a félbolondig. Mert amit eddig felsoroltál akár lehetnél pincér is -sose késik, figyel az utasításokra- de nyilván nem azt ajánljuk ha közben tehetséges vagy valamilyen tudományterület pl.: biológia, kémia fele.

2018. jan. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
98%
Utolsó, abszolút igazad van, nyilván nagyon nem mindegy, hogy a kérdező milyen készségekkel rendelkezik. A felszolgálói munkát én spec. nem ajánlanám, nekem azzal volt negatív tapasztalatom még egyetem mellett. Ami eszembe jutott még az a könyvtáros, bár nem tudom, ezzel a végzettséggel mennyire lehet elhelyezkedni. Ha magas szinten beszélsz idegen nyelveket, lehetsz szabadúszó fordító akár.
2018. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Könyvelő. Ott aztán folyamatosan a munkádra kell figyelni, mert ha hibázol, abból komoly bajok lehetnek...
2018. jan. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fontos, hogy megkérdezd magadtól, hogy tényleg hasznosnak szeretnéd-e érezni magad, és nem csak mások hatására írod ezt. Az a legfontosabb, hogy boldognak érezd magad, nem az, hogy mások számára hasznos legyél.
2018. febr. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Merre indultál kérdező?
2023. márc. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!