Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért a külső alapján ítélik...

Miért a külső alapján ítélik meg a munkaadók az álláskeresőket?

Figyelt kérdés
Kicsit elvagyok szomorodva. Tavaly volt egy hasi mutetem, ami miatt sokat kellett pihennem es ram szaladtak a kilok, amit mar szepen kezdek ledolgozni. Dehat nem ugy nehek ki, mint az elott. Mondanom sem kell, hogy az onbizalmam ez igy pofanvagta. Majusban kerultem ki a padbol azota szamtalan helyen voltam, interjukra jarok.. A mutet miatt nem emelhetek, ezert olyan munkat keresgeltem, ami kevesbbe fizikai. Hat, sehol nem jartam eddig sikerrel, hiaba a 3 szakma, nyelvviszga meg minden szar amit anno vegigcsinaltam, mert azt hittem segit az elore jutasban. Tenyleg azt gondolom mar, hogy a +20 kilo ami ramszaladt gatol abban, h el tudjak helyezkedni. Ezt mar csak bekepzelem, vagy tenyleg ennyit szamir, az hogy ducibb lettem?

#munka #munkanélküliség #palyakezdo vagyok #duci lettem
2018. jan. 18. 09:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%
Beképzeled. Senkit nem érdekel a súlyod, más miatt nem akarnak alkalmazni. Csak könnyebb a súlyodra fogni, mint magadra.
2018. jan. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Beképzeled. Nincs köze a súlyodhoz.

Nem könnyű munkát találni, főleg pályakezdőként.

Én is rengeteg helyen voltam interjún, amik vagy nem sikerültek, vagy kiderült, hogy iszonyat béna helyek. Biztos nem súlyom miatt, mert nagyon vékony voltam. Inkább az volt a gond, hogy pályakezdőket nem sok helyen kerestek.

2018. jan. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
21%

igenis diszkriminálnak súly alapján is, max nem a szemedbe mondják, h a kövérek lusták stb. tipikus sztereotípiák, érted.

rajtam is van plusz 20 kg. de már van annyi szakmai tudásom és nyelvtudásom, h már válogathatok a munkákból. más kérdés, h 30felett gyerek nélkül még, meg azért diszkriminálnak. meg hogy nő vagyok stb. érted gondolom mire célzok.

talán az is közrejátszik, h nincs elég önbizalmad, h megváltozott a tested és ez lejön a testbeszédedből kommunikációdból. én el tudom adni magam, de emlékszem amikor fél év alatt 16kilót híztam antidepi meg rossz fogamzásgátló miatt nekem is voltak rossz napjaim, nehezen fogadtam el magam az "új testben. de ez csak állapot, fogd fel így és tegyél érte ha zavar. én eléggé megszoktam már, sajnos ez is baj, mert elkényelmesedtem, és Nincs egészségügyi bajom, bármennyi gugli képzett vékony ember mondja, h a kövérség undorító és meg fogsz halni stb. sztem pont ellentéte az igaz, apám 55 kilóról indult a rákkal való harcban és bamm 32 kiló volt mikor meghalt, nagybátyámat kb. akkor diagnosztizálták rákkal, szintén cigis ő is, és 110 kiló körül mozgott és ÉLT plusz 4évet és lefogyott 70 vhány kilóra..

na már most, a nagy túlsúly viszont tényleg veszélyes a 30 plusz felett az rontja az életminőséget és az izületeket stb. de 10-20 kiló nem.. nyílván nem futkározok meg ilyenek, de aktív vagyok, imádok bicajozni, úszni sétálni a kutyámmal, kerek vagyok és? :D imád a párom.

szóval fogadd el magad, ha nem tetszel magadnak akkor meg tegyél az ügy érdekében és ha megjön az önbizalmad megint akkor jobb lesz a kisugárzásod és bevonzod a megfelelő munkahelyet is.

2018. jan. 18. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy a súlyfelesleged miatt nem vennének fel eladó vagy titkárnői munkakörbe. Elhiszem, hogy megpályáztál egy csomó állást. De arra még nem gondoltál, hogy azért vettek fel mást helyetted mert képzettebb, tapasztaltabb volt mint Te.
2018. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs önbizalmad persze hogy, nem vettek fel én se a ki èget pistit válaztottam volna.Csak 20 percig kel szinézkedni ne hogy, már ennyi ne menjen.Meg ha duci vagy akkor mi van az elöted lévö meg lehet drogos,alkoholista sok vaccak kaja de ha már ismered a problémát az fél sikker.
2018. jan. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
4esnek. Szerinted nem gondoltam Ra? Itt nem azon van a hangsuly, hanem azon, hogy sok helyen ugy erzem, hogy diszkriminalnak a kulsosegek miatt. Nyilvan nem engem fognak felvenni ha jelentkezik egy olyan, akinek a kisujjaban van a tema. De pl. gyakornoki programokat is palyaztam, ahol direkt olyan embert keresnek aki most lepne be a munka vilagaba es minden feltetelnek megfeleltem, volt,hogy szimpatizaltak is velem de valamiert megis ugy neztek ram elso par percben, mint akit letudnanak hanyni. 😄 Iismerosom is probalt mar segiteni, de a fonokes kozolte, hogy eladoi munkara nem vesz fel ducibb not. Ugyh van szerintem abban valami, amit en gondolok, pedig a tojashej meg a seggemen van e teren.
2018. jan. 18. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább az önbizalomhiányodat okolnám a sikertelenségért, nem a külsődet. Én is kövér voltam mindig is, hol jobban, hol kevésbé, de még munkakeresésben ennek nem éreztem a hátrányát.

De ha olyan pozíciókra pályázol, ahol fontos lehet a megnyerő külső (pl. recepciós egy fitneszteremben, direkt mondok ilyen sarkos példát), akkor lehet, hogy igazad van, hogy emiatt nem vesznek fel, viszont méltányolható a munkaadó részéről ez az igény.

2018. jan. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak hallottam ilyenről, és nem egy helyről.

Amúgy sok elhízott eladónő van, dolgoztam elegánsabb üzletben, hát az egyik kollégánál a legkisebb "probléma" nem az elhízás volt, hanem mellé iszonyat igénytelen is volt, de a vevők szerették, mert jól magyarázott. És ez így volt jó.

Szerintem hátrány a kövérség jó pár munkánál, és embere válogatja, de igaza van azoknak, hogy kiállás kérdése is, érzik rajtad az önbizalomhiányt.

2018. jan. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Biztos van, aki diszkriminál a testsúly alapján, de abban is biztos vagyok, hogy ezt nem mindenhol teszik, mivel ismerek azért nagyon kövér embereket is, akiknek van munkájuk, szóval ha sehol nem jártál sikerrel, akkor biztos, hogy nem a testsúlyod miatt van.
2018. jan. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, 99%, hogy az önbizalomhiányod miatt nem kaptad meg.

Bár te nem látod, de lesüt az emberről, ha nicns rendben magával - a testbeszéde, zavartság, kerüli a másik tekintetét, összehúzza magát, stb.


Ilyen emberre nekem sem lenne szükségem :)

2018. jan. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!