Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nyáron elmegyek 2 hétre all...

Nyáron elmegyek 2 hétre all inclusive ellátással Görögországba. Ez miért olyan borzalmas a munkatársaim szemében?

Figyelt kérdés
Már novemberben kinéztünk egy hotelt a párommal, de nálunk fix leállás van, egy gyárban dolgozom, ezért most januárban kérdeztem a műszakvezetőnket, hogy ez mikorra várható. Ő pedig rákérdezett, hogy miért akarom ilyen sürgősen tudni, ezért beszélgettünk a nyaralós tervekről, ő is elmondta hová készülnek a családjával. Na de, olyan pletykás az illető, hogy másnapra már tudták a munkatársaim is a témát, minden részletével. Rosszindulatú gúnyos beszólásokkal illettek, pedig ezelőtt nem voltunk rossz viszonyban. Hogy "de jól megy valakinek, nem is tudtam, hogy neked ilyen jól fizet a cég" "nem gondolkoztál még azon, hogy nyaralás helyett lassan gyereket kellene vállalnod ennyi idősen?" "ha ilyen jól keres a barátod, minek dolgozol itt, mért nem maradsz otthon?" Párom sem gazdag, de a 3 szorosát keresi mint én, nekem eszembe nem jutna olyan hogy akkor ne dolgozzak. Ugyanúgy beszállok az életünkbe a fizetésemmel hiszen együtt élünk, nem költöm el fodrászra vagy ruhákra, nincsenek nagy igényeim. Most vagyunk fiatalok, 2-3 év múlva már valószínű, hogy babázunk, és akkor úgyse mehetünk sehová egy ideig. Ráadásul Görögország a legolcsóbb tengerparti úticélok között van, a munkatársaim mégis úgy állnak hozzá mintha a Maldív szigetekre készülnék. Nem tudom hogyan hozzam helyre ezt az egészet, nem akarok velük rossz viszonyban lenni, mert akkor nagyon nehezen tellnének a napok.
2018. jan. 20. 10:19
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
89%
Hát mert totál irigyek!!! Nem hiszem el hogy neked nem esett le...
2018. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
96%

1. válts munkahelyet, van ahol már azon megy a "genyózás" ki hol eszik, valaki otthonról hoz szendvicset, valaki meg elmegy étterembe délben, vagy bisztróba, na és emiatt valahol össze is verekednek :D.


2. ahol dolgozom van egy kollégám aki már tavaly lefoglalta a 2018-as nyaralást.

2018. jan. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
34%

Görögbe még a leghülyébb proli is el tud menni :D

Képzelem milyen helyen dolgozhatsz, egy rakás csóró magyar között...

2018. jan. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Görögországba nem drága elmenni, főleg, ha még kifogsz valami olcsó akciós utazást is. Egyik volt kollégámék például a "Diák-Utak" szervezésében utazott így pár éve, és nagyon elégedettek volna. Igaz, ők már rég nem diákok, de rákérdeztek a szervezőknél, és azt a választ kapták, hogy igazából nem baj, ha idősebbek. :-)

Ne foglalkozz a kollégákkal, lehet, hogy ők még nem tudják, mikor lesz leállás, majd ők is elkezdenek szervezni, ha számukra is kiderül. Amúgy meg az is lehet, hogy más kiadásaik vannak előtérben, amik miatt nem fér bele az utazás, és ez bosszantja őket, de ez nem a te hibád.

2018. jan. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
79%
Már eleve azt sem értem, miért osztottad meg ilyen részletesen a főnököddel, hogy hová mész. A többi meg szokásos. Majd elmúlik náluk, minden csoda 3 napig tart. Vagy barátkozni jársz a munkahelyedre, hogy zokon veszed az ilyesmit?
2018. jan. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
94%
Sima irigység. Ezentúl simán kiakasztanám őket vadabbnál vadabb sztorikkal, hogy miket vettem otthonra. Még ha nem is igaz. Csak hogy üsse őket a guta.
2018. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
56%
Mert az irígység ősi magyar mentalitás. Én már 9 éve Hollandban élek, érdekes módon, itt gyári segédmunkásként, takarítóként, mosogatóként is nyugodtan beszámolhatsz a kollégáknak egy amerikai kiruccanásról, jó eséllyel érdeklődni fognak, és örülni a sikerednek.
2018. jan. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
20%
Nofene, máris bekaptam egy privát üzit, amiben valaki lehazaárulóz. Ez csak megerősíti az általam írtakat. :)
2018. jan. 20. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
50%
Mellesleg, ha nekem a kollégáim ilyesmi temperamentumot produkálnának, nem kellene, hogy eltávolodjanak tőlem, én távolodnék el tőlük, innentől max. csak köszönnék, és akkor szólnék hozzájuk, ha a munka megkívánja. Az ilyenek ugyanis nem kívánják a boldogulásodat, csak addig vagy jó kolléga, amíg ugyanazt a s**rt taposod, amit ők.
2018. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
34%
Aki lepontozott, az nyilván magára ismert.
2018. jan. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!