Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az alábbi kérdést kaptam...

Az alábbi kérdést kaptam állásinterjún, normális ez?

Figyelt kérdés

A munkaadó ezzel a pszchiológiai kérdéssel bombázott.


" A Dunán egy kétszemélyes hajóval utazok épp, amiben egyedül ülök, nincs nálam más csak egy mobil. Majd meglátom 3 embert fuldokolni, egy terhes nőt egy vérző fejű kisfiut és egy copfos kislányt. Mit teszek ?


A válaszom az volt, hogy első körben segítséget hívok. Nyilván utána mérlegelni kell. A terhes nős válaszra azt mondta, hogy honnan tudom, hogy terhes, miközben ő mondta az elején. Erre az volt a válasz, hogy de én honnan látom azt.... Meg, hogy ő már élt eleget, miért nem a gyerekeket mentem ki. Mi lehet a megoldás ? Vagy mit akart elérni ezzel ?



2018. jan. 23. 15:10
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
+ egyébként egy turisztikai cégről van szó, ügyintéző pozicióban
2018. jan. 23. 15:13
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

Ahol ilyen kérdéseket tesznek fel, az gázos munkahely :D

Voltam pár fura interjún én is.

Azt fogadtam végül el, ahol nem akartak kábítani ilyen hülye szövegekkel, hanem normális beszélgetés volt.

Azért használnak ilyeneket, mert nem tudják hogyan kell felvételiztetni és valahol olvasták ezt a baromságot.

Én biztosan valami olyan választ adtam volna, ami kitérő, nem mentem volna bele a játékba. Pl. nem tudok hajózni, nem tudok úszni. Vagy kicsit konkrétabban: ez már az interjú?

2018. jan. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
9%
Milyen jellegü munkakörröl volt szo?
2018. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Arra volt kíváncsi, hogyan viselkedsz, ha váratlan stresszhelyzet van. Nincs jó megoldás, a gondolkodásodat, az ötleteidet akarta hallani.
2018. jan. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen jellegű feladványoknál nincs helytelen válasz. Ez egy személyiség teszt,persze egy kérdés nem elegendő,hogy helyes/valós következtetést vonjanak le az alanyról. Az hogy a munkaadó kötekedett,hogy miért ezt avagy azt a személyt választod,gondolom annak tudható be,hogy neki volt egy elvárt válasza,amit hallani akart tőled.
2018. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Turizmusos cég és ügyintéző a munkakör. Igen én is ezt éreztem.
2018. jan. 23. 15:19
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom akkor valami olyasmit akart hallani, hogy te kiszállsz, mindenkit megmentesz, mert te mindent megteszel az emberekért, annyira imádod őket :D
2018. jan. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
igen, de ha kiszállok felborul a hajó ez volt a válasz, egyébként igen ez az interjú része volt
2018. jan. 23. 15:23
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Na és a "tippeld meg hány ablak van New York-ban" mitől jobb..
2018. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezek mindig arra mennek ki, hogy meg mered-e mondani, hogy ez egy hülye kérdés és semmi köze az interjúhoz :)
2018. jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!