Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződésem van és közös megegyezéssel szeretném megszüntetni a munkaszerződést de a főnök nem megy bele?!

Figyelt kérdés

Babát várok, a határozott idejű munkaszerződésem hamarosan lejár. Megkértem a főnökömet, hogy változtassuk meg határozatlanra, hiszen nekem ez fontos a jövőmet illetően. Nem akart belemenni.

Nekem viszont nagyon fontos, hogy legyen munkahelyem, így kerestem mást, ahova felvesznek határozatlan idejű munkaszerződéssel.

Mit lehet tenni olyankor, ha nem akar belemenni, de megváltoztatni sem akarja a szerződést? Azonnali hatályú felmondáshoz nagyon erős indoklás kell, nem?



2018. jan. 25. 16:02
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igen, azzal nem mondhatsz fel, csak nagyon nyomós indokkal. Határozott idejű szerződést végig kell dolgoznod, és ha az lejárt, utána tudsz munkába állni máshol.
2018. jan. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Én nekem is határozott idejű volt, azonnali hatállyal felmondtam egy nem valós indokkal : családi okok miatt a munkahelyről messzire költözünk a családdal . Pl párod messzi vállalt új munkahelyet.
2018. jan. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
29%

1: Hülyeség. Határozottat is fel lehet mondani egy hónapos felmondási idővel. Jól is nézne ki, ha fél évig nem lehetne munkahelyet váltani.


Kérdező: A főnököd egyértelműen törvénytelenséget követ el. Javaslom a munkaügyi bíróság.

2018. jan. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
55%
bíróságot
2018. jan. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
#3: Na de, gondolom, a kérdező éppen a felmondási időt szeretné "megúszni".
2018. jan. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Nem szeretnem megúszni a felmondási időt...! Szóltam neki, és kértem, hogy a februárban tölthessem le a felmodási időm, de nem ment bele. Nem tudom, mit lehetne tenni ilyen esetben.
2018. jan. 25. 18:18
 7/20 anonim ***** válasza:
63%
6: Mondom, munkaügyi bíróság. Ilyen nincs, hogy nem hagy felmondani.
2018. jan. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
50%
#6: Ja, így viszont durva. Akkor viszont egyszerűen add be a felmondásodat. Olyan nincs, hogy nem fogadják el, csak vagy ragaszkodnak a felmondási idő kitöltéséhez, vagy nem.
2018. jan. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Ha mégis "próbálkozik", akkor tényleg nem marad más, mint a jogi út.
2018. jan. 25. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, határozott szerződés esetén, csak alapos indokkal mondhatod fel. Az kevés, hogy máshová mennél dolgozni.
2018. jan. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!