Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közalkalmazottak heti hány...

Közalkalmazottak heti hány órát dolgozhatnak?

Figyelt kérdés
Egy közeli ismerősöm az utóbbi időben minden héten 48 órát dolgozik közalkalmazottként, miközben egyik kollegája meg kiírta magát minden hétvégére, mert ő nem szándékozik ennyit dolgozni. Törvényes közalkalmazottként szinte minden héten 48 órát dolgozni?

2018. jan. 26. 21:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen az alapbérért nem. A 8 óra túlórát ki kell fizetniük.
2018. jan. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Sajnos a túlóra elvileg nincs kifizetve, mindent csúsztatnak, ha egyáltalán le tudják, mert kevés ember dolgozik ott (ami nem is csoda...) bár konkrétan nem tudom, hogy működik ott ez a rendszer így. Mindenesetre köszönöm a választ, ment a zöld pacsi!
2018. jan. 26. 21:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Évi 250 óra túlórát lehet elrendelni. Nálunk 3. éve van elrendelve folyamatosan, de arra mindig odafigyelnek, hogy azt ne lépjük túl, így van egy-két hónap szünet, amikor nem kell túlórázni. Kifizetéssel féléveket csúsznak. Állami alkalmazott vagyok én is.
2018. jan. 26. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos igazságtalan ez a rendszer. Ez a féléves csúszás is azért dühítő tud lenni gondolom, hiszen pénzből él az ember. Mindenesetre neked is nagyon köszönöm a hozzászólásodat, ment a zöld pacsi!
2018. jan. 27. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!