Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes elvégezni a logisztika...

Érdemes elvégezni a logisztikai és szállítmányozási ügyintéző szakmát? (OKJ)

Figyelt kérdés
Nem tudom, mennyire lehet vele elhelyezkedni. Azt tudom, hogy ezt egyetemen is lehet tanulni, de az nagyon matekos ahogy nézem, mivel logisztikai mérnök ahol ezt lehet tanulni. Szóval a kérdés adott. Ér ez a képzés OKJ-n belül valamit ? Igazából van kedvem kitanulni, de nem tudom érdemes e belevágni.
2018. jan. 27. 21:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Érdemes.
2018. jan. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a gyárban a logisztikus olyan jól elvan: van amikor fél órákat ül a székében, vagy éppen semmit nem csinál, és fel alá járkál. Oszt, ha lesz dóga', leül, bepötyög pár számot az excel táblázatba, meg 1-2 helyre írogat, a fóliázó géppel befóliázza a terméket, és eltolja kifele kézi békával az udvarra, ahol a targoncás is viszi is el.


Érdemes? Naná hogy érdemes. Több pénz kevesebb munka.

2018. jan. 28. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Na jó várjunk azért kicsit...

Szóval én 2 éves logsztikai képzésben vagyok. Először is, ha ezt akarod letenni mindenképp egy 2 éves képzésre menj, és ha tudsz egyből marj rá egy jó gyakorlati helyre ahol tanulsz is tényleg, mert egy állásinterjún mondasz pár szót mit tanultál meg SAP rendszert ismered, esetleg tervezési logisztikai folyamatokban segitettél már kenyérre kensz jó pár embert. Ami egyetemet illeti, ha elvan cse*ve az érettségid esélytelen a bejutás hiába mész fizetősre én erre 1 hete jöttem rá mikor volt egyetemi fogadónap...

Ebben a szakmában aki nem lát bele azt hiszi könnyű, valóban az fizikailag nézve, szellemileg viszont fárasztó rettenetesen! Szóval készülj fel hogy 8 óra a gép előtt nem olyan mintha játszanál rajta és 1-1,5 óránként ha nem mozogsz kisül a szemed.

Ehhez a szakmához nem kell egyetem mert sok helyen van akinek nincs, de ért hozzá és a kettő nem mind1! Egyetemen rá kéne húznod 3,5 évet ami rohadt sok és annyi idő alatt már komoly munkatapasztalatod lenne nem iskolád...

Ami nagyon kell egy angol középfokú nyelvvizsga minimum, de ha német az sem baj mert sok a német cég, és ha van rá lehetőséged még 1 nyelv alap ismerete szinte biztos elhelyezkedés akár speditőrként akár más irányban.

Ha jelentkezel gondold meg nagyon, mert szakmai vizsga irásbeli országosan nehéz és nálunk tavaly előtt 80% bukás, tavaly 50% bukás és idén sem lesz jobb 50%-nál... központilag nagyon cselesen teszik fel a kérdést és sokan buknak mert nem tudják elkezdeni. Nem kell nagy matektudás, világ életemben 2 es voltam matekból meg buktam is olykor, de most ma pl: 5 ös számitás dogát irtam. Ha oda figyelsz menni fog, és már csak rajtad áll hogy mire viszed. A nyelvvizsga szintén jó, mert ha leteszed és meggondolod magad később a külföldi munka easy lesz, hiszen tudsz beszélni = lesz munkahelyed havi 400eFt-ért... bukni nem fogsz vele véleményem szerint!

Bocsi ha hosszú lett :D 21/f

2018. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!