Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti dolgoznátok takarítóként...

Ti dolgoznátok takarítóként egy olyan helyen, ahol a saját kollégáid más beosztásban (tehát ők nem takarítanak) dolgoznak?

Figyelt kérdés

Egy kis húsfeldolgozó üzemben dolgozok, mint takarítónő, míg a kollégáim a hús feldolgozásával foglalkoznak. Ugyebár a munkakörömben sok minden benne van a különbözőhelységek takarítása. Ma volt az első napom és kicsit furcsállom, hogy nekem kellett a kollégáim poharát tányérját is elmosnom. Szerintetek ez mennyire helyén való dolog? Nem nekik kéne elmosni?


Előre is köszönöm a válaszotokat!


2018. jan. 29. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Én hentesként dolgoztam egy kis húsfeldolgozóban, ott is volt ilyen takarító, volt pár ember, aki ott hagyta a reggelizőben a mosatlan poharát, amit aztán a takarítónő mosott el, de szerintem a normálisabbak mindig elmosták maguk után. Lefogadom, ha szólnál nekik, még nekik állna feljebb. Még ha igazságtalan is, az még rosszabb lenne, ha kiutálnának az első héten. ennyit le kell nyelni sajnos, ha nincs jobb ötleted
2018. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Legalább neked ez a munkaköröd. Én "fodrászként"voltam felvéve és azt akarták az idősebb "kolléganők" hogy én mosogassam a kajás dobozaikat meg tányérjaikat a kávéfőzés alap volt meg a kaja melegítés boltba, postára, gyógyszertárba rohangálás kb csak a tamponjukat nem velem akarták kicseréltetni és mindez pont így kezdődött hogy jófejségből elmostam néha a poharukat de azt is csak azért mert magam után mosogattam és oda vettem az övéket is. De aztán hetek múlva kajak elvárták és rám szóltak hogy "Miért nincs elmosogatva? " Ezzel azt akarom mondani, hogy nehagyd magad most még csak a poharaikat mosogatod aztán meg a tamponjaikat húzkodod. Sok ember "kicsit" fentebb érzi magát a többitől meg ugye adod a kisujjad aztán élve felfalnak az ilyen emberek. Gusztustalannak tartom az ilyen embereket én soha tudnék ilyet csinálni.
2018. jan. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
43%
Most en ezt nem ertem. Most takaritokent vettek fel vagy sem? Mert ha igen akkor nem ertem, h mi a baj. Ha meg nem akkor miert takaritasz?
2018. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2.válaszoló,nagyon felhúzott ez ami veled történt,remélem azóta átmentèl másik fodrászatba.Tudom milyen nehéz amikor ráeszmélsz hogy hülyére vesznek és változtatni kellene,úgy már fura nekik mert természetes volt hogy kihasználnak.Nekem annó az volt,hogy járt egy adott helyen szünet de nem vettem ki az elején,és máskor számonkértek meg mérték az időt ha néha néha kivettem.Ami a kérdést illeti,ha benne van a munkakörödbe,hogy a konyhát is tisztán kell tartanod akkor nincs mese,de ha az csak egy közös pihenő,ahol max felsöpörsz akkor nem,de most még rákérdeznék a helyedben a főnöktől,hátha helyre teszi a többieket.
2018. jan. 29. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez nálunk is és sok helyen probléma. Nem a takarító feladata más mocskos poharát és tsi.-t elmosni. Ilyenkor felmerül, hogy az illető otthon hogyan oldja meg? Az más kérdés, hogyha van valami rendezvény, és ott kell ezt tenni: ha megkérik rá - azaz a rendezvényből adódó eszközök elmosására -, oké, de nem mást.
2018. jan. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Te nem pohárszedő vagy hanem takarító. Szerintem mindenki mosogasssa el saját dolgait kaja után. Nálunk legalább is ez a normális. A takarító dolga, hogy tiszta, rendes legyen a környezet. Sajnos sok helyen lenézik és csicskásnak tartják, aki nincs a dolgozókkal 1 szinten. De akkor is egy normális helyen a konyhában, étkezőben mindenki egyenlő.
2018. jan. 30. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére ma nem volt ilyen eset, és én is úgy gondolom, nem nekem kell másnak a koszos edényeit mosogatni. Köszönöm szépen hasznos válaszokat! :)
2018. jan. 30. 19:30
 8/9 anonim ***** válasza:
Adminisztrátorként dolgozom,a múlt hétvégén,mikor bementem,simán elmosogattam a kollégáim kávés bögréjét.Egyszerűen nem bírtam elnézni a mosogatóban,egyébként nálunk a takarítónő dolga.
2018. febr. 2. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk nem a takarító dolga összeszedni a dolgozók koszos bögréjét, hanem a dolgozónak kéne odavinni a kirakott tálcára, amit a mosogatófiú kivisz a konyhára. Na most ehhez képest a dolgozói pihenő és az öltözők (ahova nem is lehetne italt bevinni) tele van pohárral meg bögrével, és a látom a takarítókat úgy megpakolva, mint egy felszolgáló. Mert az emberek rohadt lusták. A főnökség már többször kiírta, hogy mindenki pakoljon el maga után, de itt sokan tesznek rá. Ugyanez az öltözőben, ami ugyan a takírtó dolga, de van szemetes, és sokan csak a földre dobják a koszos papírzsebkendőt. És én most a női öltözőről beszélek, egy élmény úgy öltözködni, hogy az ember kerülgeti a földön a szemetet.
2018. febr. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!