Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kötelező önértékelést csinálja...

Kötelező önértékelést csináljak a munkahelyemen?

Figyelt kérdés

Az évvégi értékelés úgy zajlik, hogy (először) magamról kell önértékelést csináljak. (Mit mikor hol miért csináltam, és milyen tulajdonságaim vannak.)

Kötelező ezt megtennem vagy meg is tagadhatom, mert ha nekem önértékeléseket kell csinálnom, az az én olvasatomban azt jelenti, hogy a feletteseimnek lövése nincs arról, hogy milyen munkát végeztem az elmúlt évben, milyen tevékenységeket láttam el, és milyen projektekben vettem részt stb.



2018. jan. 31. 09:16
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha a főnököd elvárja, akkor igen kötelező.

A köztisztviselők esetében például ezt törvény teszi kötelezővé, fél évente.

Írj olyanokról, hogy pontosság, kollégákhoz való viszonyulás, határidők betartása, önfejlesztés, tanulás, képzés, tapasztalatszerzés, öltözködés, tisztaság, munkatempó, szakszerűség, szabályok betartása, stb - ezekről mind írhatsz és részletesen leírhatod akár.

2018. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Elvárt bár ha nem csinálsz, az is egy értékelés lesz rólad.

Mi ebben a probléma?

Leírod azt, ami le van írva az elvégzett munkáról hivatalosan s ahogyan el kellett végezni, mármint az előírások szerint...ha kell hazudj, mert sok cégnél például az ISO csak papíron van, de elvárt megkerülése, azonban szembesítéskor-ilyennél a papírforma nyilatkozat kell.


Magadról meg, amit látnak-elvártak.Pontosan elvégzed-igen...


Úgy tudom, hogy vezetőséget is értékelni kell utána;)

Az nagyon "aranyos", de ők is téged:DDD

Hazudni, hazudni a békességért, mint a parlamentben!

2018. jan. 31. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ez nem azt jelenti, hogy lövése sincs arról, mit csináltál egész évben, hanem arról, hogy te magad hogyan látod a munkád, a teljesítményed, szerinted mik azok a területek, amikben fejlődhetnél, mik azok az eszközök, amikkel ezt ő, mint főnök segíteni tud téged, stb. stb.. Arra való ez az értékelés, hogy felmérjék a teljesítményed a saját olvasatodban, motivációid és lássák, hogy van-e bármilyen fejlődési stratégiád, mik az erősségeid és gyengeségeid.


Én is utálom ezt az éves önfényezést, de sok helyen bizony kötelező, ez van, még mindig számít, hogy mennyire tudod eladni magad. Én is sokkal inkább szeretném, ha a munkám magáért beszélne mindenféle extra nélkül, de ez a legtöbb helyen nem így működik.

2018. jan. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
250 000-s magyar munkareőhiány mellett azért megvan ennek az önértékelősdninek (vagyis hogy írjam le mi motivál) a diszkrét bája...
2018. jan. 31. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:

Borzalmasak a Magyar munkavállalók. Az egyik azért nyavalyog ha megkérdezik a véleményét, a másik azért ha nem. Mindegy mit csinálnak a főnökei, az alapból nem jó neki. Ezek miatt is tart ott az ország ahol tart.


Ha szerződésben kötelezted magad, hogy az utasításokat betartod, akkor kötelező az önértékelés, hiszen kiadták feladatnak.

2018. febr. 2. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!