Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi történik, ha 2.5 hónap...

Anowind kérdése:

Mi történik, ha 2.5 hónap után jelentem a munkám a munkaügyi felé? (részletek alant)

Figyelt kérdés

- Az a helyzet, hogy 2017. november közepe óta házi segítségnyújtásban dolgozom szerződéssel. 2013-ban kezdtem el egyébként de '17 januárban sajnos megszüntették a munkaviszonyom. És akkor automatikusan be volt jelentve a munkaügyiben. Mikor tavaly szerződést kötöttem, mondom biztos most is így történt.... erre jön a munkaügyiből a levél, hogy nem jelentem meg januárban, az előírt időpontban. Na mondom dugába dőlt az eddigi hitem, megkérdeztem a munkahelyen, hogy most be kellett volna mennem? Igen! :) Fa*za!

Na most a kérdés, hogy ilyen esetben akkor nekem megszűnik a munkaviszonyom vagy mi van? Mivel már holnap nem tudom bejelenteni mert sok a meló, jövő héten tudom ezt megtenni, de addig sem akarok idegeskedni. Köszönöm a válaszokat, még ha ez munkahely vesztéssel is fog járni...



2018. febr. 1. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz belőle gondod, ha csak nem kaptál anyagi juttatást. Amúgy nem értem miért kell valakinek bemennie ezért, mert ha be vagy jelentve azt simán letudják kérni a NAV-tól.
2018. febr. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Téves az információd, mivel a Munkaügyi Központ és a NAV adatbázisa nincs összeköttetésben, ez a legnagyobb probléma szerintem mindkét fél esetében. Sokkal egyszerűbb lenne, ha lenne egy fajta összeköttetés és automatikusan látni lehetne, hogy valaki munkaviszonyt létesített.

A NAV egyébként csak személyesen vagy postai úton történő megkeresésre szolgáltat adatot, még e-mailt se lehet írni nekik, mert nincs levelező program a gépeken az adatbiztonságból kifolyólag.


Egyébként kedves kérdező a regisztrációkor vállaltad, hogy ha adataidban valamilyen változás következik be, akkor azt 8 munkanapon belül jelzed, ilyen az is, ha elhelyezkedsz. A munkáltatónak egyébként semmi kötelessége jeleznie a Munkaügyi Központnak, hiszen nem is biztos, hogy tudja, hogy Te be vagy regisztrálva oda. :-/

2018. febr. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. :)
2018. febr. 2. 20:02
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem kaptam anyagi juttatást munkanélküliként és sajnos már sokszor 8 nap eltelt a munkaviszonyom óta. Majd meglátjuk! A mai bizonytalan világban már félek a következményektől mert még ebből a kis bérből is alig lehet kijönni. Hát még a semmiből...
2018. febr. 2. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!