Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti ilyen munkahelyen, hogy...

Ti ilyen munkahelyen, hogy bírnátok ki a napot?

Figyelt kérdés

Olyan melóhelyen dolgozom ahol sok nő van és kevés férfi. A nők állandóan kibeszélik a másikat a háta mögött. Engem is mindig néznek mit, hogy csinálok és mit rontok el. Akkor aztán jön a kibeszélés, hogy xy jaj de béna ! Ezt sem tudja megcsinálni meg azt sem. Egyik munkatársam a másiknak nyávogja mondja amit én mondtam. Komolyan utálok bemenni dolgozni mert előre félek mi vár rám holnap. Senkivel sem tudok beszélni a 8 óra alatt max 1-2 szót a takarítókkal. (irodában dolgozom)

Én mindig próbálok velük kedves lenni meg segíteni de ha nekem kellene segítség akkor nem segítenek.

Csendes vagyok én nincs önbizalmam sem. (lehet ezt látják rajtam és ezért kötnek belém?)

Ők idősebbek nálam (inkább 30 meg 40 fölöttiekkel vagyok). Nincs más huszonéves és így rossz.


22/L


2018. febr. 13. 19:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Eddig ahol dolgoztam mind fúrták egymást az emberek, leginkább a hölgyek.

Ez ilyen magyar mentalitás mint a "rohadtszemétfőnök" vagy a "szarafizetésennyiértnemdolgozom". Jó, az első a tapasztalataim szerint igaz is.

Viszont az irodai munka jó mivel gyártósoron is ugyan ez megy, csak az értelmi szint alacsonyabb. (tisztelet a kevés kivételnek mert találkoztam értelmes emberrel is).

2018. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ne szólj hozzájuk, aki kibeszélős, annak maximum csak köszönj, munkát végezd el, minimálisra redukáld a kapcsolattartást ilyen lehúzó személyekkel.

Próbáld nmeg nem meghallani, és nem tudomásul venni, ha kibeszélnek, megjegyzéseket tesznek...

Lelkileg ez ne érintsen meg minimálisan se, mert sajnos az ilyen embereknek öröm, ha látják rajtad és akin látják, hogy fáj, azal sajnos, méginkább csinálják.

2018. febr. 13. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Beadnám a felmondásom és keresnék másik helyet, addig meg fejhallgató. Tudod ki viselné el.
2018. febr. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Mádár0218 ***** válasza:
Mivel nem vagyok gátlásos, és más a személyiségem, flegma vagyok és leszarom ha bárki valamit mond rólam xD és vissza szúrok oda ahova tudok, csak hogy szarul érezze magát mert én nem tudom xD
2018. febr. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nagyon elviselhetetlen, szerintem, nezelődj, nincs e jobb lehetőseg. Addig meg "rajuk se bagózz" és ne akarjal velük kedves, meg segítőkész lenni, ha ők ilyenek veled.
2018. febr. 14. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonló helyen dolgozom 24 évesen, a kollégák 40-50 közöttiek. Én sem vagyok egy nagyszájú, ezért is tanultam azt a szakmát, amit mert tökéletesen elvagyok magamban, szeretek elmélyedni a munkámban, hisz dolgozni vagyok ott. Ellenben ők - más munkakörben : adatrögzítés, iratrendezés - egész nap hangoskodnak, felolvassák hangosan az e-maileket, esetleg az iratok tartalmát amit sorba rendeznek, de ha épp nincs előttük semmi, akkor is találnak témát: kibeszélik a másikat.

Engem is hetekig kóstolgattak, mindent megjegyeztek, próbáltak kioktatni, míg elkezdtem nekik visszaszólogatni, erre még ők sértődtek meg. Mivel az én munkám odafigyelést, gondolkodást igényelne, így roppant zavaró, hogy egész nap beszélnek körülöttem/hozzám - ha nem reagálok hosszú ideig, akkor megkérdezik mi a baj, egyszer már erre is tettem megjegyzést, hogy jobb lenne ha csendben maradnának, mert ilyen hangzavarban nem tudok dolgozni, mire ők megsértődtek, de sajnos pár hét alatt el is felejtették.

Nekem sincs kedvem hozzájuk szólni, jelenleg még a próbaidőmet töltöm, de nagy esélyt látok rá, hogy felmondok a próbaidő végén, mert a sok öregasszony undorító modorát nem vagyok hajlandó tolerálni, pláne, hogy ők sem valami toleránsak velem szemben. Én is azt javaslom, hogy kezdj el nézelődni, hátha találsz mást. Én is jelentkeztem már pár helyre.

2018. febr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!