Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan lazítsak? Mit tegyek,...

Hogyan lazítsak? Mit tegyek, ha képtelen vagyok NEM a munkahelyre gondolni?

Figyelt kérdés

Egyszerűen állandóan a munkahelyre gondolok. Állandóan stresszben vagyok. Vasárnap is már aggódok, hogy melóba kell menni. Eleinte szerettem a munkámat, a kollégákat, de kezdenek az idegeimre menni. Mindenki kibeszél mindenkit, senki sem megbízható, stb.


Ti mikor hazamentek, mivel töltitek az időt, hogy kikapcsoljatok? Mivel lazítotok hétvégén? Vgay itt gyökereiben kell keresni a hibát?


24/L



2018. febr. 16. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
Hat lehet kicsit hasonlo cipoben jarunk. Igaz meg be sem keptem a munkahelyre , de mar elore picit stresszben vagyok, h helyt tudok e maj allni, hogy fognak menni a dolgok,stb. Meg hat olyan melorol van szo ami neha eleg stresszes is tud lenni, meg jobb ha nem hibazok... igazabol neked kell tudni,h mi az amivel ki tudsz kapcsolni, lazitani. Mindenki mashogy vezeti le a feszkot. Pl szeretem a kuzdosportot , edzeseken eleg jol ki tudok kapcsolni, vagy kimegyek barati tarsasaggal, esetleg buli meg ilyenek. Lehet minden fele, szex, metal koncert, edzes, motorozas,akar mi ami megnyugtat :) :D
2018. febr. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan igy voltam vele 1 az 1ben DE arra gondolok, hogy magam megelheteseert jarok oda elvegzem a dolgokat es jövök haza ha nem muszaj nem beszelek senkivel ill. csak olyan dolgokrol, hogy mi volt hetvegen, probalom kerülni a masokrol velemeny alakitast letudom annyival, higy mindenki masmilyen es kesz, ha masrol kerdeznek, higy ez az amaz hol van akkor azt mondom, hogy magam dolgaval foglalkozom nincs időm masokra figyelni ha kibeszelnek egeszsegükre ugysem teszek ellene
2018. febr. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is vannak gondok a munkahelyen, de én pont azért élvezem azt az időt, amit a munkán kívül töltök. Valahogy úgy vagyok, hogy akkor legalább érezzem jól magam. A munkán meg ráérek aggódni akkor, ha a munkában vagyok.

Szerintem gondolj arra, hogy hiába aggódsz, jár az agyad a munkán, attól semmi sem fog változni, így felesleges.

Inkább élvezz ki minden szabad napot, hétvégét. Örülj neki, hogy akkor nem a munkával kell foglalkoznod.

Ha ideges vagy, próbálj ki légzőgyakorlatokat. Pár perc és bárhol lehet csinálni. Vagy vezesd el a feszültséget sporttal, futással.

2018. febr. 16. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Minden este, amikor hazamész zárj ki minden gondolatot, ami a munkával kapcsolatos, hétvégén pedig csináld azt, ami kikapcsol, ezt neked kell tudnod, hogy mi az. Nekem az olvasás, zenehallgatás vált be. És a párommal együtt töltött idő.


Viszont ha tényleg a szereted a munkádat, és alapvetően nem a hivatásoddal van gond, hanem a munkahellyel és már nagyon nem bírod, akkor kezdj el nézelődni másik hely után, mert ez nem lesz egészséges hosszú távon.

2018. febr. 16. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ugyanezt érzem én is vasárnap esténként. Már előre kezdek görcsölni. Lényegében ahol dolgozom, egy nagyobb multicég, de fiatalok arányaiban jóval kevesebben vannak (olyan 15% kb). A terület, ahol vagyok, én vagyok a legfiatalabb 30 évesen. Mindenki 40 meg 60 között van. Borzasztóan frusztráló, főleg a kioktató stílus, meg az ő mindent jobban tud. Pedig nem. Legalább van munkahelyem, meg elég jó a fizetésem is, de néha borzasztóan görcsben van a gyomrom.


Mindenki kibeszéli a másikat, sutyorognak, hogy ez miért csinálja ezt, vagy miért nem mással foglalkozik, akkor odamegy a főnökhöz árulkodni, hogy na ez nem jól csinálta ezt meg a másik nem dolgozik, hanem visszabeszél, szóval ilyen óvodaszint. Nem is azok a komoly konfliktusok, hanem a bolhából is elefántot csinálnak. Nem dolgozni megy be némelyik, hanem kavarni a cuccot. Van egy 40 körüli buta tanyasi liba, na az mindent egyedül akar csinálni és túrja a többit ki maga körül, meg árulkodik, hogy ez meg az mit rontott el, holott az ő munkája egy kalap cuccot nem ér, de hát felfelé kell nyalni lefelé meg taposni. Borzalmas emberek vannak.


Komolyan, ha tehetném inkább visszaülnék az iskolapadba. Nem gondoltam soha, hogy a munkahelyeken ilyen a hangulat.

2018. febr. 17. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként amit 2. válaszoló írt, én is azt tartom fontosnak. Bemész, megcsinálod a feladatod, és haza jössz. Ez lenne a munkahely értelme. Én nem is keresek senkivel bent kapcsolatot, mert tudom mi megy ott, na meg a megélhetésért járok be.
2018. febr. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is kibeszél mindenki mindenkit,engem is persze.Akik már tényleg túlmentek egy bizonyos határon,azoknak már nem is köszönök,keresztül nézek rajtuk,próbálok csak pozitív emberekkel beszélgetni.Munka közben meg arra gondolok hogy kell ez a pénz a megélhetésemhez.Itthon sokat netezek,van egy játék ami teljesen leköt,mesét írok,tervezgetem hogy tavasszal milyen virágokat veszek,stb.
2018. febr. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hm, átérzem. Nekem ráadásul a céges mobilt is kötelező felvenni bárkinek, bàrmikor.. de már nincs sok hátra. Én ezt nem viselem már jól, hogy az emberek nem fogják fel hogy ha lejárt a munkaidőm, akkor nem tudok készséggel és kellő kedvességgel telefonon tájékoztatást adni. Senkit sem érdekelt, hogy épp nőgyógyásznál vagy egy hipermarket kellős közepén állok.. aztán jöttek rám a panaszok is. Elég volt. Még egy hónap és intek egy laza hello-t. Ha nem kapcsolsz ki, később feszültebb leszel.
2018. febr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi újság? Túlélted a hétfőt?

2018. febr. 20. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az hagyján, hogy az embernek a vasárnap délutánja már el van b..szva mert eszébe jut a munkahelye, de nálam ez már kb szombaton kezdődik... Pedig régen én is szerettem.
2018. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!