Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha felmondok németországban,...

Ha felmondok németországban, akkor megkapom a fizetést a ledolgozott napjaimra?

Figyelt kérdés

Február 12-én keztem el dolgozni itt németországban.

6 hónap a próbaidő.

Április 13-án be szeretném jelenteni hogy felmondok.

A felmondási idő 2 hét?

Megcsinálhatják azt hogy nem adják ide a fizetést április 15-én?

Április végén akarom befejezni a munkaviszonyt.

Kérlek írjátok le az elejétől a végéig a folyamatot és azt hogy mire kell vigyázni, és mik a rizikók. Mert nem szeretném azt, hogy felmondok április 13-án és április 15-én nem kapok fizetést.

Köszönöm a válaszokat :)



2018. febr. 16. 18:05
 1/3 anonim válasza:
Nyilván megkapod, hacsak nem valami sötét pincében dolgoztatnak bejelentetlenül.
2018. febr. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kétlem, hogy bármelyik országban is megcsinálhatják.

Viszont nem mindegy, hogy az áprilisi15-én kapott fizetés milyen időszakra vonatkozik.

Mert pl nálunk (Angliában, az én munkahelyenen ) a fizetés egy részét előre kapjuk, tehát a február 19-én kapott fizetés február 1-28 köztre vonatkozik.

Túlóra pedig utólagos, tehát amit februárban túlóraként dolgozik az ember, azt márciusban kapja meg.

2018. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
"A felmondási idő 2 hét?" Ezt mondod vagy kérdezed? Ha rendes, bejelentett munkád van, akkor meg fogod kapni a fizetésedet a ledolgozott időszakra. Én 2 különböző helyen dolgoztam Németországban, mindkét helyen utólag fizették ki az előző hónapot. Ha ez nálatok is így van (február 15-én kaptál fizut?), akkor április 15-én a márciusi fizudat kapod meg, az áprilisi fizut pedig majd miután megszűnt a szerződésed, májusban.
2018. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!