Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek munka után van időtök...

Nektek munka után van időtök sportra, szociális életre, hobbikra?

Figyelt kérdés

Nekem időm nem sok, energiám semmi.

Pláne amikor 10-11 órát vagyok bent.


2018. febr. 18. 17:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is ennyit dolgozom, de elsorvadna a lelkem, ha nem foglalkoznék olyan dolgokkal, amik örömet okoznak, feltöltenek. Szóval szakítok időt, akár az alvás rovására. Mivel introvertált vagyok, a szociális életemet annyira nem sajnálom, ritkán járok el, de a kis hobbim és sport, a filózásra szánt időre szükségem van, pont ez az, amitől mindig új erőre kapok, és nem süppedek a teljes kimerültségbe.
2018. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
41%
én időpocsékolásnak, feleslegesnek tartom..szerencsém, hogy az alkatom nem kényszerít rá és rengeteg mozgással jár a melóm mert nem lenne rá időm sem
2018. febr. 18. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz... én heti 5 napot dolgozom fizetésért, utálom, de ez van. Szombaton önkéntes munkát végzek egy olyan helyen, ahol imádok dolgozni, csak épp nem adnak érte fizetést. Persze szivesebben dolgoznék ez utóbbi helyen pénzért, de igy legalább egy kicsit jobb a lelkemnek, hogy nem csak totál értelmetlen munkát végzek. Emiatt viszont a szabadnap ugye egy nap, ebbe kell beleférjen mosás, főzés, takaritás, bevásárlás, minden. Sokszor nagyon elfáradok, de a szombatjaimat nem adom, szükségem van rá, enélkül úgy érezném, csak egy robot vagyok.
2018. febr. 18. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én heti 40 órában dolgozom, plusz napi fél óra ebédszünet. Belefér a sport, hobbi, úgy intézem, hogy beleférjen, mert ezekre is szükségem van ahhoz, hogy jól érezzem magam.

A szociális élet, hát azon lehetne mit javítani, de az nem az időm miatt nehézkes, hanem hogy nagyon mások vagyunk az ismerőseimmel.

2018. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Belefér, de nem mindig könnyen, pedig még családom sincs.


Néhány hónapja váltottam munkahelyet, és majdnem két órával több idő elmegy az odajutásra/visszajutásra, mint korábban. Ha jó az idő, bringázok (és le van tudva a sport + mondjuk egy futás hétvégén), ha rossz idő van, akkor pedig olvasok a tömegközlekedésen.


Hétköznap két-három este szokott programom lenni. Hát, kell egy kicsit nógatnom magam, én is introvertált vagyok és a munkanap végén eléggé nyűgös, de amikor ott vagyok a programon, akkor már tök jó. A többi este meg csak hazahúzok (ha túlóráztam, akkor főleg), és magányos hobbikkal töltődök.


Nekem is el tudják venni az időt az alvástól, mind a társas élet, mind a magányos hobbik. De nem baj, inkább iszok eggyel több kávét másnap, minthogy mókuskerék legyen az életem.

2018. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Én is kb 6 órákat alszom. 10-11 óra bentlét után nekem már tényleg csak aludni lenne időm. Nomeg fürdés, vacsora, reggeli, készülődés.

Nekem van, hogy hetekig nincs igényem szociális interakcióra.


Nekem nincs erőm este már a saját hobbijaimra se.

Annyira igénylem, hogy lelassuljak, egy-két megállót legyalogoljak, kicsit netezzek, sőt, olyan is van szerintem, hogy csak nézek ki a fejemből.

2018. febr. 18. 17:39
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen. Délután 6-fél 7 körül érek haza munkából és hajnal 2 körül fekszem le aludni, így elég sok minden belefér ebbe a 6-7 órába.
2018. febr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#5 Téged - introvertáltként - nem merít le a társas program? (#1)
2018. febr. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem 10 napból 8-9-szer 4-kor vége a munkaidőnek, tehát van időm.


Jó ok. vannak túlórák, volt hogy vidéken voltam és este 6-ra értem haza, de volt amikor 2-kor és már nem mentem be a központba.


Na szóval sokszor megyek munka után egyet fürdőbe, és úszni, sporttelepre, sajnos amikor megyek 4-5 fele a fitness terem fullon van, oda nem igen tudok, csak hétvégén.


Na szóval tudok sportolni munka után.

2018. febr. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8,

De igen, lemerít. De attól, hogy valami lemerít, még lehet jó dolog. A megterhelő kerékpározás is lemerít (igaz, fizikai értelemben), mégis szívesen csinálom.


Ezek a társas programok sok örömet és gazdagságot hoznak az életembe. Az abszolút társas igény nélküli ember még az introvertáltak között is ritka. Néhány órára jólesik "kilépni a barlangból", és nem csak hogy sarokban ücsörgő megfigyelőként, hanem kifejezetten központi figuraként részt venni.

De nem olyan hosszú időről van szó. Jóval kevesebb óráról, mint ahányat a munkahelyemen töltök. Ott például igencsak magának való, szótlanul a munkájába temetkező emberként ismernek.

Amúgy pedig egyedül élek, szóval eszményi körülményeket tudok teremteni a szociális akksijaim feltöltéséhez.

2018. febr. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!