Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Amikor legutóbb munkahelyet...

Amikor legutóbb munkahelyet váltottál, mi volt az oka? Bejöttek a számításaid az új helyen?

Figyelt kérdés
Semmi különös, csak érdeklődök, tájékozódok. :)

2018. febr. 21. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkahelyen "elfelejtettek" kifizetni. Munkaügyi bíróság lett, utána fizettek. Aztán csődbe is mentek.

A mostani hely bevált, 4 éve itt vagyok.

2018. febr. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkahely enyhén szólva is káoszos volt.

Túlóra ezerrel, röhejes bérét, pedig ismert, nagy cégről van szó, hitegetések, ígértek mindent, hogy majd ilyen cafetériát kapunk, meg olyan plusz pénzeket, aztán sose volt semmi, csak évente vezetőcsere, mindegyik jött a hülye új ötleteivel, amitől a feje tetejére állt minden, ráadásul így minden évben újra el kellett magyarázni az új vezetőknek, mit csinálunk, fejetlenség, fluktuáció, ami nem zavarta a főnököket, a jobb munkavállalók leléptek, minden héten leszámolt valaki, a selejtek maradtak, akikkel nekem kellett együtt dolgozni, meg felvették az új, semmit se tudó buta libákat jóval több bérért, akiket nekem kellett betanítani stb.

Hülye voltam, mert korábban is ajánlottak másik lehetőséget, de mivel szerettem a munkám, úgy voltam vele, hogy még kivárok, hátha jobb lesz. Sajnos nem lett jobb, és eljött az a pillanat, hogy betelt a pohár, és azt mondtam, hogy na húzzunk innen, legyen lojális ezekkel a rézf#szú bagoly.

Az új munkahelyemen teljesen mást csinálok, ami eleinte szokatlan volt, de most már jó, bár amit az előző munkahelyemen csináltam, azt jobban szerettem. Viszont isteni jó, hogy nincs eszeveszett pörgés, soha! Eddigi ittlétem alatt egyetlen egyszer kellett túlórázni, akkor is egyetlen egy órát. A régi munkahelyem után egyik ámulatból estem a másikba, rendesen fegyelmeznem kellett magam, hogy lassítsak be az itteni munkatempóhoz. :)

2018. febr. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kb az osszes korabbi munkahelyemmel valami bibi volt, adokedvezmeny lejarta utan kirugtak, be se voltam jelentve, irrealis alacsony fizu, de toltam epitkezesben feketen is.

A mostani helyen viszont mar 11 eve vagyok, ez elegge bevalt.

2018. febr. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok minden volt a baj ,de főleg hogy voltak emberek :D


Szóval a főnökség válogatott barmok ,de se tudás se emberség ,se kommunikációs képesség csak a nagy pofa és kihaénnem stílus. Amelyik normálisabb volt hamar áthelyezték kirakták aztán jött az új seprű ,aki majd ő megmutatja hol lakik az atyaúristen alapon mindent átszervezett talpnyalókkal körülvette magát,de nem sokáig,mert jött a következő vetésforgó aki aztán újra mindent átszervezett új heppjei voltak stb. A lényeg hogy soha semmi nem volt jó folyamatos bizonytalanság gyomorgörcs.Mindenki frusztrált idegbeteg. Mint a kutya akit mindennap elvernek, bármit tesz és soha nem tudja miért .

Minden tegnapra kellett, kapkodás, fejetlenség, infók eltitkolása aztán számonkérése, túlóra,okoskodás, adócsalás ipari méretekben, ócska fizetés.

Aztán még 3 ugyanilyen munkahely alig valami különbséggel..


Aztán vállalkozó lettem,mert úgy láttam ebből az egymást vérét szívó szarban fetrengő nyomortanyákból amit idehaza munkahelyeknek neveznek , más kiút nincs :D

2018. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2016-ban megszűnt az előző munkahelyem, mondjuk nyáron vettek fel és 2 hónap múlva benyögték hogy bocs meggondoltuk magunkat.


Utána 1 évig állást kerestem, munkaügyi központba kiröhögtek.


Aztán 2017-ben felvettek egy helyre, ott vagyok jelenleg, fizu 200.000 per hó mondom ez így jó nekem.


De amúgy bármikot megszűnhet a munkahely.

2018. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző munkahelyemen csak bérminimumra jelentettek be, a többit zsebbe fizették (a túlórát is), szerencsére nem szoktam betegeskedni, és nem mentem el szülni, de nem mindegy, mennyi után fizetnek járulékokat, és mennyi számít be nekem az ilyen esetekre (a nyugdíj még messze van).

Ráadásul nem a tanult szakmámban, de még csak nem is olyan cégnél dolgoztam, most meg igen. Nem akartam, hogy beskatulyázzanak, és a diplomám csak porfogó legyen.

Illetve nem volt beleszólásom olyan dolgokba, amiknél a felelősséget viszont elvárták, gyakorlatilag felelősségteljes feladatkörrel, amivel hibázás esetén akár nagy anyagi kárt is okozhattam volna a cégnek, egy kalap alá vettek a kétkezi csomagolókkal.

Plusz több, mint 2 órát utaztam naponta.


Minden szempontból jobb helyre kerültem.

2018. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző munkahelyemen tulajdonosváltás történt. A teljesítménybérünket felváltotta az órabér, így 40-50 ezer forinttal lett kevesebb a fizetés. A mostani munkahelyem is jó volt mikor idekerültem, csendes, családias, de 5 év alatt teljesen megváltozott minden. Több ember, klikkesedés, furkálás. A fizetés normálisnak mondható de már az sem tart itt. 1-2 hónap és lépek valamerre.
2018. márc. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Kirúgtak. Az egyik nagy ügyfélnél az egyik menedzser (egy semmihez nem értő balfácán) a saját kudarcait úgy próbálta fedezni, hogy a beszállítót (azaz az én cégemet) és azon belül engem is sározott jobbra balra. Végül kirúgtak, a főnököm szerint ez volt az ára, hogy megtartsák az ügyfelet. Nagyon sajnálkozott, mondván, hogy szerinte jó munkát végeztem.


Két hónap alatt találtam másikat, nagyságrendekkel jobb mint az előző.

2018. márc. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
100%

Én ehhez kapcsolódóan egy érdekességet írnék le, egyébként én váltottam, és elegem lett az összes munkáltatóból, így vállalkozó lettem, viszonylag fiatalon, 25 évesen, de nem bántam meg.

Szóval a hozzáfűznivalóm:


Sokan szidják a fiatalokat, hogy egyre többet váltogatnak.. viszont régebben más volt. Jobban megbecsültek egy dolgozót, mint most. Most már, főleg a nagyobb multiknál volt kezdetben, de most már a kis cégeknél is, egyre inkább nem számít, mennyire vagy jó, mennyit hozol az adott cégnek. Ha ők egyoldalúan módosítani akarják a szerződésed, még te vagy a rossz, hogy fel vagy háborodva, nem ebben egyeztetek meg... És inkább elengednek 8-10 éve ott dolgozó profi szakmabelieket és felvesznek birkákat, akiket lehet irányítani. Nem egyszer tapasztaltam sajnos. És igen, ilyenkor az ember lép, mert úgy gondolja lesz ettől jobb. És általában van :)


Nekem nem abból a munkáltatóból lett elegem, hanem így az összesből. Most szabadúszóként magamra vagyok utalva, magamra számíthatok, de eddig bevált .

2018. ápr. 21. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Megváltozott munkaképességű vagyok. Fizikailag még ép embernek is " sok " az amit követeltek.

Újabb váltásra készülök.


Mert ez az új se jütt be. Folytatódik ami előző helyen volt. Csak a helyszín más.

2018. szept. 3. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!