Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek hogy ne stresszelje...

Mit tegyek hogy ne stresszeljek ennyire?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Párommal összeköltöztünk pár honapja.

De csak most kezdtem el dolgozni mert láttam rajta hogy akarja hogy menjek már persze ez jogos is megértem.

Sajnos az érettségit nem fejeztem be de szeptembertől elakarom kezdeni ha már tinikoromban elrontottam és nem foglalkoztam a jövőmmel.

Egy gyárba jelentkeztem 4 napja dolgozom de nem érzem magam egyáltalán jól.. sirva kelek és fekszem..tudom hogy ez nem nekem valo.

Azota alig ettem és 2 órákat alszom. Én legszivesebben a tanulással foglalkoznék az érettségiből 1 évem van és szeretnék utána is tovább tanulni..de még nem tudom hogy oldom meg a 3 müszakos munka mellett amit utálok.elveszetnek érzem magam..én nagyon szeretnék egy olyan munkát ahol jol érzem magam de most ez jutott egyenlőre.

Mit kezdhetnék ezzel a nagy stresszel? Mert igy enni se tudok és 2 óránál többet aludni se.

Kilépnék legszivesebben és a tanulásokba kezdenék de a páromtol nem várhatom el hogy eltartson addig. Napok ota gondolkozom mit kéne tennem. 22/L



2018. febr. 21. 19:11
 1/6 anonim ***** válasza:

Legjobb hely apám, a gyár.


Már leírtam párszor: Munka: 5%, többi 95 %: nem írom le.


ööö figyelj csak, nyergelj át az építőiparba, az a másik daráló.


De komolyan szerintem menekülj.

2018. febr. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Párom is abban a gyárban dolgozik ahova jelentkeztem. Ő szereti. Ma mondtam neki hogy stresszelek és inkább tanulnék. Mondta jolvan akkor lépjek ki. De érzem őt zavarná ha én csak tanulnék vagy esetleg egy 4 orás munkát vállalnék ..meg ebből kevés is van kitudja mikor találnék és nem is nagyon fizetik meg. Nem akarom hogy neki rossz legyen hogy ő csak dolgozik. De jelenleg ez az egy választásom van a gyár amig nincs meg a sulim.

Gyenge vagyok, a legkisebb dolgon is már stresszelek.

2018. febr. 21. 19:29
 3/6 anonim ***** válasza:

Nincs olyan hogy "gyenge vagyok" csak olyan van, hogy nem teszel meg mindent azért hogy boldogulj az életben. Sokak járnak hasonló cipőben, mégsem mindenki siránkozik. Nem akarlak megbántani, de ahogy írtad te tehetsz róla, hogy így alakult az életed, ahogy. Most már nem tehetsz mást, csak kétszer olyan keményen dolgozol most, hogy később esetleg könnyebb legyen. Az írásod alapján, az anyagi helyzetetek nem hiszem, hogy megengedné, hogy ne dolgozz. Főleg hogy ha komolyan gondolod a sulit, annak is lesznek költségei, aminek az árát meg kell teremteni.


Gyári munka mellett mindenesetre valóban nem lesz egyszerű dolgod, érettségizni próbálj meg más állást keresni. De amíg nincs semmi biztos ne hagyd ott. Ha meg nem találsz a te kezedben van a sorsod. De mindenképpen tanulj és szerezd meg az értségit bármilyen nehéz is lesz.

2018. febr. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van. Az anyagiak viszont nem rosszak. Párom 7 éve ott van igazábol mindenünk megvan ami kell. Csak ő már saját lakást szeretne mert jelenleg alberletben vagyunk..leginkább ezért szeretné ha dolgoznék hogy minnél hamarabb meglegyen
2018. febr. 21. 19:56
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vagy gyenge. Tudod, hogy mit szeretnél. Az igazán gyengék idáig sem jutnak el.


Amit a helyedben tennék (ezek egy részét megtetted, inkább csak a folyamat miatt írom le azokat is):


Gondold végig mit szeretnél. Ha ez az érettségi és később egy másfajta munka (milyen is? Ezt is jó lenne, ha tudnád, mert akkor jobban tudod miért küzdesz). Utána gondold végig hogy juthatsz oda. Elvileg a párod is finanszírozná... kérdés, hogy milyen áron? Ha ezt az árat nem szeretnéd megfizetni akkor nincs más mint most dolgozni. Szerintem próbáld úgy felfogni, hogy ez egy lépcső az érettségi felé. Lehet, nem a legszebb és nem is a legközelebbi, jelenleg azonban szükséges lépcső. Találd meg benne azt, ami jó (jó társaság, van időd közben mp3-at hallgatni és azzal is tanulni, férjeddel egy helyen vagy, tud segíteni vagy bármi hasonlót). Próbálj erre a jóra fókuszálni és minden reggel erre gondolni. Ha így sem megy akkor váltanék másik munkára amit jobban el tudok viselni, sőt amiben valami jót is látok.

Beszéld meg a pároddal is, hogy ő mit szeretne, miket javasolna, hogy mindkettőtöknek jobb legyen. Ne csak rábólintson, hogy jó akkor mondj fel miközben esetleg nem ezt szeretné...

Ezen kívül ugorj neki a netnek keress rá EFT-re és más stresszoldó technikákra.

2018. febr. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nézegetnék mást is. Bolti munkákat mondjuk, talán jobb, mint a gyár, kevésbé monoton. A vendéglátást (konyhai kisegítés mondjuk) csak azért nem írom, mert ott nem tudsz fix műszakokkal számolni.

Ha beiratkoznál egy esti iskolába, vagy érettségi után tényleg elkezdenél továbbtanulni, akkor viszont már jelentkezhetsz diákmunkákra, amik közül szintén van gyári operátori, de vannak egész jók is, ha megvan hozzá az eszed és a kitartásod.

Mondjuk függ ez attól is, hogy hol laksz. Én csak egy nyarat dolgoztam végig érettségi után a szüleim falujánál egy gombatermesztőben, nem is a bűz volt a legrosszabb, meg a hideg üvegek üvegek mosogatása tizenkét órán át, hanem hogy bunkó fogatlan emberek csesztettek, mert csendes vagyok, és mert csak egy nyarat voltam ott, míg ők életük végéig ott rohadnak. Volt olyan nő, aki irigy volt a hajamra és meggyújtotta a copfom végét, csak még időben elnyomtam :D Agyrém volt, de tudtam, hogy ez kell ahhoz, hogy legyen pénzem elköltözni otthonról suli miatt. Viszont ha egy évig, vagy még tovább, vagy bizonytalan ideig kellett volna ezt csinálnom, akkor én is biztos, hogy bekattantam volna.

Szóval szerintem keress mást, aztán ha van fix hely, ints be. Így te se mész tönkre, de a bevételtől se estek el a pároddal.

2018. febr. 25. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!