Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az idősebb emberek (munkatársa...

Az idősebb emberek (munkatársak) miért nézik le a fiatalabbakat?

Figyelt kérdés

A közvetlen munkatársaim 45-55 év közöttiek, én akár a lányuk lehetnék. Vannak a cégnél hozzám hasonló fiatalok, folyton azt hallom, hogy őket kritizálják: ha valaki épp csendes, visszafogott, akkor "milyen kis izé", nem értik hogy vehették fel, ha valaki talpraesett, akkor nem értik mit képzel, lehetne benne egy kis visszafogottság, mert még fiatal. Ha egy fiatalabb kolléga szakmai vitába kezd velük, akkor sem tudják elviselni, hogy nincs igazuk, mert "mit képzel magáról, hogy ellentmondjon, akár a gyereke lehetne". A hozzáállásukból azt látom, hogy azt hiszik a fiatalok nem tudnak semmit, ők meg mindent tudnak, mert idősek és volt idejük megtapasztalni a dolgokat. Ma pl. Jött egy 30 körüli könyvvizsgáló, vannak apró hibák itt-ott, de a 46 éves nő rögtön azzal állt elő, hogy kis fiatal fiúcska, úgyse szúrja ki, mert még kis tudatlan - pedig akkor találkozott vele először, a kora alapján ítél.

Sokszor viszont én segítek nekik, mert nem értenek olyan szinten a számítógéphez, hogy gyorsabban haladni tudjanak, szakmailag is frissebb a tudásom - persze lehet, hogy nekik meg mélyebb, de nem teszek megjegyzéseket a hibáikra, így ezt fordítva is elvárnám. Igazából nem érdekelnek, csak elgondolkodtan azon, hogy miért ilyenek?


2018. febr. 23. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%

Elszállt a szépség,lehetőségek és nincs kiút,mert csak egyre rosszabb lesz majd.

Legalább ennyivel tudnak kompenzálni...

2018. febr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Mert ők abban a korban voltak gyerekek amikor a felnőttnek kötelező volt megadni a tiszteletet, akkor is ha egy üresfejű tahó volt.

Most inkább a teljesítményre megy rá a világ, ma már nem nagy cucc ha megértél 50 évet, nem ez számít.

Azt én sem csípem amikor odajön valaki a 24 évével 0 tapasztalattal és elkezd arcoskodni meg okoskodni, de alapból aki normális annak segíteni szoktam, nem lenézni.

37n

2018. febr. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Ahogy anyósom fogalmazott: "Aki idősebb, az jobban tudja." Ennyi...
2018. febr. 23. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy bárki is arcoskodott volna. A könyvvizsgáló csak bejött, elkért egy szerződést, amin láthatóak az összegek, teljesen tisztelettudó volt.

Akik szerintük "arcoskodnak" annyit tettek, hogy pl. az egyikük nemrég kezdett és az első munkanapján amíg várakoznia kellett (se a HR_es se a leendő kollégái, főnöke nem voltak még benn, ő szomjas volt és a konyhában poharat keresett, majd az egyik kollégámmal épp össszefutott, tőle kérdezte meg, hogy hol talál poharat, ez szerintük parasztság, mert idegen helyen miért kutakodik, mikor ők az első munkahelyükön kezdtek még megmozdulni se mertek az első napokban. A másik azért bunkó, mert "antiszociális", ebédkor nem megy oda hozzájuk pletykálni, hanem nyomkodja a telefonját, múltkor egy továbbképzésen se ült melléjük, hanem beült egyedül egy padba, ebédkor se ment oda hozzájuk, hanem külön kiment kajálni. A harmadik meg azért, mert egy vezető beosztású embertől el merte kérni a belépőkártyáját úgy, hogy nem is ismerte, mert ő otthon hagyta a sajátját és ki kellett mennie valamiért. A negyedik jó fej ugyan, de miért öltözik úgy, mint egy homokos... És még sorolhatnám,d e inkább nem mert még felismernek :D

2018. febr. 23. 19:43
 5/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem nézik le, csak éppen egy újonnan jött egyednél egy bármilyen állati közösségben is (pl. baromfiudvar) ki kell tapasztalni, hogy miként változott meg a szociális hierarchia, hová tartozónak kell tekinteni az újonnan jöttet.
2018. febr. 23. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Na de aki ott dolgozik 2 éve, annál is? Illetve egy tök ismeretlen könyvvizsgáló esetében, aki csak pár napig van ott és utána lehet, hogy többet nem látják többet miért kell a kora alapján ítélkezni?
2018. febr. 23. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:
22%
Mi az a HR?
2018. febr. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Mióta beléptünk ebbe az ún. civilizációba (itt, az európai kultúrkörben ez jó pár évezredet jelent), az idősebb generáció mindig is reménytelenül hülyének, elfajzottnak tartotta a fiatalabbat. Már az ókori görögöknél is megjelentek ilyen vélemények, ebből ki lehet számolni, hogy ha akkoriban egy generáció alatt nagyságrendnyi butulást tapasztaltak a nagy öregek, akkor mostanra mi maradt az emberi elméből.

Ehhez képest szellemileg jócskán leléptük Hellász géniuszait. Nincs ezzel mit tenni: aki 40-50-60 éves, már csak természetéből adódóan is gyűlöli a huszonéveseket. Fiatalok, gondtalanok, tele erővel és energiával, jobban is néznek ki, mint ő (hogy a f***ba ne, mikor egy jó húszassal fiatalabbak) - a vége mindig ellentmondás. Nincs mit kezdeni vele, mint írtam is.

A végén pedig sokszor csak egyetlen indok marad mindenre: az életkor. A kis taknyos, a gyerekem lehetne, ennyi idősen igazán tudhatna viselkedni és tisztelhetné az idősebbeket - ha más nincs (mert bizony sokszor nincs), akkor csak ennyi marad az idősebb generációnak, hogy védje magát. De nem kell félni: 50-60 évesen te sem leszel jobb. Mint ahogy én sem, a szomszéd sem és senki más sem.

2018. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Oké, azért a pohár után kutató egyednél én is azt mondtam volna, hogy paraszt. :)

De egyébként teljesen egyetértek.


Persze, meg kell adni az idősebbnek a tiszteletet és ÁLTALÁBAN valóban nem mérhető össze a tudásuk egy fiatalabb munkatárséval, vagy pályakezdőjével, de azért álljon már meg egy pillanatra a menet és azért fordítva is adjuk már meg a tiszteletet...


Valakit lehomokozni az öltözködése miatt, vagy kipletykálni és idiótának nézni, mert csendesebb, stb... Most komolyan, azért ne legyenek már pofátlanok és szégyenítsenek meg egy fiatalt 40 éves korukra!?


Szerintem ezek az emberek irigyek és féltékenyek, mert még az ő idejükben nem viselkedhettek úgy, ahogy szerettek volna. Talán nem engedhették meg maguknak ezt a fajta "szabad" viselkedést, nem telt divatosabb ruhára, stb. De ezt akkor se így kellene kezelniük...


F25

2018. febr. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az ilyen embereket érdemes provokálni. Aztán amikor már olyan vörös lesz tőle a fejük, hogy majd szét robbannak, akkor lehet hogy elgondolkoznak azon, hogy esetleg valamit nem úgy kéne tenni ahogy.
2018. febr. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!