Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyivel jobb a 12 órás...

Mennyivel jobb a 12 órás műszak a 8 órásnál?

Figyelt kérdés

Mert hamarosan váltanom kell a munkahelyem megszünése miatt,de eddig csak olyan betanított munkákat találtam,amik 12 órásak.Azaz 3 nap 12 óra,3 nap pihi.Ez nem is hangzik rosszul,de van némi hátránya!Ugye a 12 óra nagyon hosszú,főleg ha gép mellett is állni kell.Aztán úgy kell jönni,ahogy rád kerül a sor.Ha beleesik pont a hétvégébe a három nap,akkor annak fuccs,arról nem is beszélve,ha éppen van egy esemény(esküvő,temetés,keresztelő,koncert,stb) is tervben volt.De akkor már nincs mit tenni,menni kell dolgozni.De sokan azt mondták nekem,hogy meg lehet szokni.

Van valakinek hasonló tapasztalata,amiért inkább nem vállalja be a 12 órát?



2018. febr. 25. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
12 órásban nincs időd semmire,elmegy az egész napod.Oké,hogy 3 nap pihi van utána,de lehet olyan fáradt vagy,hogy átalszod az első napot.
2018. febr. 25. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
63%
Vagy csak 2 nap pihi.
2018. febr. 25. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
én is most fogok váltani, lesz kb 4 hónap betanulásom állandó reggelben de váltom a 3 szakos 8-at 12 órára. Mivel iparban dolgoztam és ki tudja hova korcsosulnak a beteg főnökeim, valószínű ünnepnapokon lehet dolgozni a közel jövőben és nonstop minden hétvége túlóra volt, már meguntam. Ha szabi kellett könyörögni kellett, ha hétvégén nem tudtam túlórázni már én voltam a sz*r és nem mellesleg 5 ember munkáját végeztem el 270ért. Nekem nem érte meg! Ráadásul ahogy kinéz magyarországon az ipari helyzet szerintem össze fog dőlni az egész.. amelyik beteg főnök megszedte magát elhúz külföldre, aki meg nem annak kívánom, hogy legyen földönfutó.. és csak azért kívánom nekik, hogy tapasztalják meg, milyen megdolgozni a pénzért és nem egy klimatizált irodában mereszteni a seggét és az én béremet meg pofapénzemet sarkítani.. nekem a váltás teljes elhatárolódás lesz az ipartól! 3 évet dolgoztam benne és hacsak nem az éhenhalás szélére nem kerülök vissza se megyek többet olyan közegbe
2018. febr. 25. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha van 3 teljes nap pihenő akkor teljesen jó.
2018. febr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Ha valami fontos esemény van, gondolom, szabadság itt is létezik. Vagy alkalmanként cserélni valakivel.
2018. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Embergyilkos a 12 órázás,számíts arra hogy 10 évet levonhatsz az életedből ,szóval hamar feldobod a pacskert ha sokáig űzöd ezt az ipart.Piszkosúl meg kéne ezt fizetni ,de nem teszik. Nem is az a legnagyobb baj hogy 12 órát kell egyhelyben lenni és húzni az igát ,hanem a rendszertelenség,mert nagyrészt úgy megy ez, hogy hol éjszaka kell menni és nappal aludni hol fordítva. Nincs bioritmus ,állandó átállásban van a szervezet. Gondold el a népek már egy vacak 1 órás óraátállítástól hisztériáznak neked meg hetente 2x kell átállni teljesen és se hétvége se karácsony se semmi. Ne menj csak ha nincs más és keress közben más melót ha mégis felvesznek.
2018. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
52%

6:


"...és se hétvége se karácsony se semmi."


Miért ne lehetne? Ha pont úgy esik neki.

A többivel egyetértek.

2018. febr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Utolsó! Teljesen igazad van!

Halál a 12 órás műszakra,be kellene tiltani egyszer,s mindenkorra!Volt,hogy párszor bentmaradtam + 4 órát,mivel sürgős volt a munka,de azt mondták ezt 100%- ban fizetik.Igy is lett,de hazafele menet a buszon csaknem állva elaludtam!

2018. febr. 25. 16:34
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindazonáltal ennél rosszabb is lehetne a beosztás. Valahol úgy csinálják 12 órában, hogy 4 nap munka, 3 nap pihenő. Sőt, egyszer egy ismerősöm dolgozott a szegedi tejipari vállalatnál, és úgy volt neki, hogy 6 nap munka, 3 nap pihenő.
2018. febr. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!