Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nem előléptetést, hanem...

Clay Morrow kérdése:

Nem előléptetést, hanem "lefokozást" kérni érthető, hallottatok ilyenről?

Figyelt kérdés
Nos ezen gondolkozok mostani munkahelyemmel kapcsolatban, hogy inkább lefokozzanak, mintsem hogy "előléptessenek", azaz eredeti munkámat, amivel szerződtettek csináljam. Gyári munkáról van szó, lézeroperátor, 3 hónap volt a "próbaidő", "training", az lejárt és lassacskán már egyedül kezelem. Viszont én ezért a pénzért, nem szeretném vállalni ezt a sok feladatot, herce-hurcát, főleg, hogy még operátori fizetésem sincs. (104e ft nettó fizu) Biztos egy-két teljes hónapot kéne ügyködnöm egyedül operátorként míg megemelnék olyan 127e ft nettóra. Így azt gondoltam a főnök elé állok és tudatnám vele, hogy nem szeretném az operátori melót végezni, inkább csak az egyszerű részét, így rengeteg feladat meg teher, felelősség leesne vállamról. Csak nem tudom ez mennyire megoldható, ezért kérdem ti hallottatok, szemtanúja voltatok-e ilyen szituációnak? Vagy csak felmondással lehet megoldani, azaz max kiröhögnek, hogy ilyesmivel állok elé?
2018. febr. 25. 22:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyszerűen csak csináld rosszul.
2018. febr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Párom éttermi melóval járt hasonlóan,nem akarták lefokozni, még pár hétig ott dolgozott, aztán inkább otthagyta.
2018. febr. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Brutálisan alacsony az a fizu, szerintem gyárat is válts, ne csak posztot.
2018. febr. 25. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A másik dolog, hogy amúgy sem maradnék itt míg a világ, csak ez közel van, 10 perc gyaloglás. Mivel jogsim nincs, így a városba lemenni most nem a legalkalmasabb, melót pedig csak ott kapnék. A vicc az, hogy tudom, hogy kevés a fizu, de máshol még ennyit sem kapnék meg, ez itt Románia, van pár ismerősöm aki szintén dolgozik, velem egykorúak, nem gyárban de kevesebb fizetést kapnak, mint én. Tehát ha váltanék, a fizu nem biztos, hogy máshol sokkal jobb lenne.


A rosszul csinálás megvan, mivel még nem jöttem bele, így nagyon sok hibát követek el, viszont ha akaratosan is rosszul csinálnám, egy tekercsnyi anyagot elb*szni állítólag sok pénz és biztos egyből elbocsájtanának, nem csak lefokoznának..

2018. febr. 25. 23:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Én volt már, hogy tanulás miatt visszakértem magam egyszerűbb munkára. Ettől függetlenül nem ajánlom. Egyrészről azt fogják gondolni, hogy menekülsz a felelősség alól, másrészt egy következő helyen eleve jobb pozícióba kerülhetsz. Ráadásul hosszú távon magasabb szintű munkáért többet fognak fizetni.
2018. febr. 26. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár tök más munka, de a párom csoportvezetője nemrég kérte az mágát egy másik részlegre, ahol korábban dolgozott, vissza, a régi munkakörébe. Előfordul az ilyen.
2018. febr. 26. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előléptetés egyben felelősséggel is jár, nincs olyan, hogy nem fogadod el vagy hogy visszafokoztatod magad. Illetve hát van ilyen, csak azt úgy hívják, hogy kirúgás. Azért léptettek elő, mert a cégnek kellett egy ember abba a pozícióba és téged alkalmasnak tartottak rá, tudták, hogy lojális vagy és jól fogod végezni a munkát. Ha most visszafokoznának, akkor új embert kellene képezniük a megüresedett pozícióra, ami nem kis pénzbeli bukta a cég számára.
2018. márc. 1. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!