Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Felmondás után nem fizetnek...

Laura7575 kérdése:

Felmondás után nem fizetnek ki? Megtehetik ezt?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Dolgoztam egy magán szépségszalonban egy hetet, majd felmondtam, mert rájöttem, hogy ez nagyon nem az én világom. Már bementem felmondani, de holnap kell mennem még a kilépő papírokért. Három hónap volt megadva próbaidőnek, és 6 órás, bejelentett munkaviszonyom volt. Van egy ismerős "kolléga" aki 2 nap után mondott ott fel, azt állítja, hogy egy forintot se kapott tőlük... Ezt megtehetik, hogy nem fizetik ki a ledolgozott napokat? Sajnos még nagyon új vagyok a munka világában... Pedig egy régóta fennálló, biztos, jó hírű cégről van szó.

2018. febr. 27. 08:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem tehetik meg. Irány a munkaügyi bíróság, ha veled is ezt csinálják!
2018. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én úgy gondolon, ha még uj vagy barmiben is, akkor tanulmányozod, utana jársz a dolgoknak. Mtk ezen része pontosan leírka, higy Neked mi, es a munkáktatónak mi a kotelessege.... ott fogod megkapni a legbiztosabb választ es nem a gyakorin!
2018. febr. 27. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem tehetik meg. Én is egyszer 2 hét után mondtam fel, és az ígért bérem felét simán kifizették.
2018. febr. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az utolsó napon ki kell fizetnie vagy utalva vagy készpénzben, utóbbiról kiadási pénztárbizonylati nyugtát kell adnia + a kilépő papírjaidat ki kell adnia.
2018. febr. 27. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Munka törvénykönyve szerint a ledolgozott időre bérezés jár! Ez alapvető kötelezettsége egy munkáltatónak! Annyira, hogy ha adott esetben nem fizet bért, alap az azonnali hatályú felmondásra próbaidőn túl is az MT-ben meghatározott feltételek betartása mellett.


Elszámolási kötelezettsége a munkáltatónak az utolsó munkanapodon, de legkésőbb a munkaviszony megszűnését követő 5. munkanapig van. Tehát legkésőbb addig ki kell, hogy fizessen (de legalább elindítani az utalást vagy bankon vagy postán keresztül), és a leszámolási papírjaidat is.


Nem vagy köteles személyesen bemenni érte, mivel már nem vagy vele jogviszonyban. Ilyenkor postai úton az általad megadott (felmondásban) címre, vagy ha nem adtál meg címet, akkor a nyilvántartásában szereplő címedre köteles ajánlott küldeményként továbbítani a papírokat.


Ha nem tövényesen jár el a munkáltató, akkor a munkáltató címe szerint illetékes kormányhivatalokban találod a munkaügyi hatóságokat. Ott kell panaszt tenni, ők illetékesen ellenőrzést tartani a cégnél, és meggyőződni arról, hogy a munka törvénykönyvében leírtak szerint járnak el. Ha nem, akkor kötelezik őket, és bírságolnak.


Munkaügyi bírósághoz munkaügyi jogvita esetén kell fordulni, vagy ha önként nem teljesít valamit a munkáltató, ami járnak Neked (például munkaügyi hatóság általi kötelezés ellenére sem). Ilyenkor azért kell a bíróság, hogy végrehajtható okiratod legyen, mert az alapján behajtható a követelésed.

2018. febr. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!