Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún ez az életkor...

Állásinterjún ez az életkor előny vagy hátrány?

Figyelt kérdés

Rákérdeztek.

27 éves nő vagyok.


Más magánjellegű dologra (pl kivel élek) nem kérdeztek.

Akkor ebből mit szűrtek le?


Igaz, viszonylag kevés tapasztalatom van. Akkor ilyen irányú volt a kérdés?


2018. márc. 1. 10:12
 1/8 A kérdező kommentje:

A kevés tapasztalat miatt érdemes lenne email címet cseréni? Mert abban volt olyan szám, amiből az életkorom tudható.

Fiatalabbnak is tűnök a koromnál.

2018. márc. 1. 10:15
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
A 27 se nem öreg se nem fiatal. Átlag ember azért 22-24 felett már dolgozik egy ideje. Az emailed meg cseréld le, nekem legalábbis ezt tanácsolták. Hisz elég furán néz ki hogy mindenki akivel emailezel vagy aki rá néz az önéletrajzodra tudja hogy hány éves vagy.
2018. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi, erre én is gondoltam, csak a nevemből mást nem magyon lehet kihozni. Szám is kell mellé, hogy elfogadják az emailcím csinálásakor. Te hogy oldottad meg?
2018. márc. 1. 10:21
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a születési hónapomat használtam. Elég tucat nevem van de a hónappal működött. 08***.***@gmail.com
2018. márc. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Idefigyelj, kérdező. Elég alap dolog, hogy az önéletrajzban évszámot is írunk a tanulmányok és a korábbi munkahelyek mellé, mondhatni alapelvárás és abból úgyis ki fog derülni, hogy hány éves vagy.
2018. márc. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%

2 esetben szokták megkérdezni:

- ha pont a "1-2 évet ledolgozok és leléptem szülni" életkorban vagy (25-35 év közötti nők). Ugyanilyen korban ha van gyerek, akkor általában az anya marad otthon velük ha betegek. Ilyen szempontból hátrány.

- igen, lehet a tapasztalt érdekelte őket elsősorban

2018. márc. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igen, egyre jobban azt gondolom, hogy a kevés tapasztalat miatt volt. És tényleg igazatok van, hogy iskola stb évszámokból kitalálhatják.

Mindenesetre már csináltam születési évszám mentes email címet.

2018. márc. 1. 12:09
 8/8 anonim ***** válasza:
76%

Az életkor MINDIG hátrány.


Ha túl fiatal vagy, mondjuk 18-22 éves, akkor biztos megbízhatatlan vagy, nincs semmi munkatapasztalatod, nem szívesen vesznek fel.


Ha középkorú vagy, mondjuk úgy 30 körüli, akkor vagy van már gyereked és nem szívesen alkalmaznak, mert ha beteg a gyerek, otthon maradsz vele. Vagy még nincs gyereked, de már szeretnél, akkor nem szívesen alkalmaznak, mert ha nő vagy, otthon fogsz maradni a gyerekkel évekig, ha meg pasi, akkor szintén több szabit fogsz kivenni a gyerek miatt....


Ha pedig idősebb vagy, akkor nem szívesen alkalmaznak, mert úgy gondolják, te már nem vagy elég rugalmas, nem tanulsz olyan könnyen és gyorsan új dolgokat, mint a fiatalok... Inkább felvesznek egy 30 évest bármilyen munkára, mint egy 60 évest.....


:/

2018. márc. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!