Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Próbaidőn belül hogy zajlott...

Próbaidőn belül hogy zajlott a felmondásod?

Figyelt kérdés

Egyik nap bementél, szóltál, hogy köszi elég volt, és még aznap megcsinálták a kilépő papírjaidat, összeszedted a cókmókjaidat az asztalodról, leadtad a belépőkártyádat és már mentél is haza?


Vagy hogy kell ezt az azonnali hatályt elképzelni?

Vagy azért illik megvárni a nap végét a bejelentéssel?

Gondolom, mindenképpen írásban is be kell jelentened, hogy hivatalos legyen? És ezt kinek? A közvetlen felettesednek vagy a HR-en vknek?


2018. márc. 4. 14:45
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbaidőn belül nem mondtam még fel.

Ha nem gáz a munkahely,én megvárnám a műszak végét,szólnék a közvetlen fellettesemnek,esetleg a HR- nek.

Úgy tudom,írásban is jelezned kell,de nem kell indokolnod miért,ha nem akarsz.

Ha rendesek voltak,én meköszönném,hogy ott lehettem.

2018. márc. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Így van, ha nem ért akkora sérelem, hogy azonnal szedd a sátorfád, akkor illene megvárni a műszak végét (de nem kötelező)

Egyébként meg szólsz a felettesednek és ő tovább irányít, hogy hol intézheted a felmondásodat. Egyébként indoklás nélkül felmondhatsz, esetleg kíváncsiságból vagy emberségből megkérdezik majd hogy mi az oka, de nem vagy köteles megindokolni. Abból viszont nem lesz sértődés ha elárulod, hogy nem volt megfelelő a fizetés, vagy bármi..így is úgy is kötelesek elengedni, erre való a próbaidő, mint ahogy ők is egyik napról a másikra kidobhatnának, ha nem felelsz meg nekik.

Tehát a próbaidő alatti felmondás hivatalosan így zajlik:

"Kapjátok be gyíkok, én leléptem!"

2018. márc. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyik ismeros mondta, hogy most lett elege, leszerel. Beprobalkoztak nala, h meg kell varnia az x. napot, de nem jott be. :D


En korrekt voltam, mert mondtam h vegeig maradok ha igenyt tartanak ram. Ha nem akkor huzok mar is.

2018. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Egyik délután leültem a 2 főnökömmel, elmondtam nekik hogy a 2,5 hónap alatt mit tapasztaltam, mi nem tetszik, és köszönöm nekem ennyi elég volt.

Én úgy gondoltam hogy a napot még ledolgozom, de nem kérték. Így csak megvártam a recepción a papírjaimat, leadtam a belépő kártyát is mehettem is haza.

2018. márc. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm:)

nem ért sérelem, csak nem gondoltam h ennyire nem nekem való lesz a munka.

2018. márc. 4. 16:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Bementem, megmondtam, írtunk egy papírt, pár nap múlva postázták a kilépős papírjaimat.
2018. márc. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Személyi asszisztens voltam szóltam a végefelé, hogy ez nem részmunkaidős állás, mint amiben megegyeztünk, nem fér bele az életembe, keresek mást a helyemre éd betanítom, de ezt nem tudnám egyetem mellett csinálni. Volt kis rimánkodás, de mondom ezt tényleg nem lehet így csinálni.


A helyettem jövő asszisztens bértárgyalásánál volt egy 2 mondatos összeszólalkozásunk, de semmi komoly. Amúgy diplomatikusan elváltunk, engem kifizettek rendesen, én kerestem a helyemre egy normális embert, ennyi.

2018. márc. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbaidő alatti felmondás azonnali hatályú, indoklása egyik fél részéről sem kötelező!

Felmondani MINDIG! írásban mondtunk fel! A törvényben le van írva!


A felmondás akkor közölt, ha a másik fél tudomására hozzuk, tehát átadjuk neki az írásos felmondást. A másik fél a munkáltatói jogkör gyakorlóját jelenti. Tehát nem a portást. :)

Próbaidő alattinak akkor számít a felmondás, ha még a próbaidő alatt történik a "közlése".

Attól "azonnali", hogy a következő percben már akár haza is mehetsz, természetesen úgy, hogy a munkakörödet szabályosan átadod annak, akit a munkáltató erre kijelöl.

Egy pénztáros nem tud csak úgy pillanatok alatt "lelépni", hiszen elszámolási kötelezettsége még van utána.


A munkáltató legkésőbb az utolsó munkában töltött napot követő 5. munkanapig köteles a dolgozóval elszámolni. Mivel akkor már nem vagy a cég dolgozója, ezért nem vagy köteles személyesen bemenni a papírokért, fizetésért (ha készpénzben kaptad), hanem a cég köteles a felmondásban közölt címedre, vagy ha azt nem adtál meg, akkor a nyilvántartásában szereplő címedre postázni azt/azokat. A bért is!, ha készpénzes bérfizetés volt.

Ugyanis ha a cég a határidőt túllépi, egy munkaügyi ellenőrzés alkalmával ez bírságolási tétel. :)

2018. márc. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!