Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjún, fordításos...

Állásinterjún, fordításos feladatnál melyik nyelvről kell fordítani? Németről magyarra vagy magyarról németre?

Figyelt kérdés
Állásinterjún fordításos (írásbeli)feladattal fogják felmérni a nyelvtudásom. Valószínűleg egy levelet kell majd fordítani. Azt nem mondták meg, hogy melyik irányba lesz a fordítás. Van esetleg itt tapasztalata valakinek, hogy ilyenkor ideggennyelvről magyarra fordítunk vagy fordítva.

2018. márc. 6. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Nem tök mindegy? Ha bevállaltad az önéletrajzodba anyelvet, akkor gondolom beszéled is, tehat nem okoz gondot. Ha kamuztal.akkor meg igy jartal.....

Általában a magyarról kell németre vagy angolra, de nekem olyan volt eddig, ahol mind a 2 esetben forditani kellett...

2018. márc. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Nyelvtudást nem kamuztam, német szakon tanultam, telefonos interjún is felmérték már, hogy milyen és mennyire aktív a nyelvtudásom. Minden rendben volt.

Csak írásban is felmérik, és szerettem volna tudni, hogy zajlik egy ilyen feladat.

2018. márc. 6. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
Eddig ahol én dolgoztam, mindkét irányba kértek fordítást ilyen helyzetben. A levelek pedig általában nem túl hosszú (vagy bonyolult) emailek voltak, tipikusan olyasmi, amit az embernek naponta meg kell válaszolnia.
2018. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%
Ha egyszer ismered a nyelvet akkor mindegy nem? Én magyarról németre fordíttatnék, úgy jobban kiderül a tudás. De gondolom egyik se okozna gondot.
2018. márc. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%
Ahogy írták, teljesen mindegy. Nekem szóban kellett angol és német nyelvű levelet fordítani és értelmezni.
2018. márc. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2018. márc. 6. 16:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!