Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A fizetésem személyes informác...

A fizetésem személyes információ? Én elmondhatom a munkatársaimnak vagy a cég kötelezhet arra, hogy titokban tartsam előttük?

Figyelt kérdés

2018. márc. 6. 15:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem elmondhatod, bár lehet, hogy rosszul jössz ki belőle, mert vagy a nem közvetlen főnök panasznak, vagy a munkatárs kérkedésnek veszi.
2018. márc. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, inkább ne mondd el. Az emberek már akkor meggyűlölnek, ha 20 forinttal többet keresel náluk...
2018. márc. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Normal esetben szemelyes. Gyakorlatilag meg az az elso dolgunk a munkatarsakkal hogy osszehasonlitsuk hogy ki mennyit kapott, es a mult honaphoz kepest mi valtozott.
2018. márc. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

7 hónapja vagyok a jelenlegi cégemnél.


Nem is kérdezték mennyi a fizum, pár embernek elmondtam, de nem is nagyon izgat ott senkit.


Amúgy én eddig senkitől sem kérdeztem meg mennyit keres, de megmondom őszintén volt pár munkahelyem, és rájöttem nem is érdekel.


1. nem mondja meg, kamuzik.

2. megmondja, de megint kamuzik, mondjuk azért mert szégyelli hogy 140.000 nettót keres.

3. vagy még a 140.000 nettót se viszi haza mert van levonása, felesége ad neki pénzt, stb.

4. Vagy tényleg jól keres és nem akarja hogy rászálljanak.

2018. márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én munkahelyemen például, még jópár éve "bevezették", hogy a munkatársak nem beszélhetnek a fizetésükről. De ugyan, hogyan tudják ezt megakadályozni?
2018. márc. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Elmondhatod, de nem túl jó ötlet, mert ha kevesebbet keresel a másiknál, akkor ő nálad jobbnak fogja érezni magát, rajtad meg jót mulat, hogy milyen hülye vagy, hogy te ugyanazt a melót kevesebbért is elvállalod. Ha meg többet keresel nála, akkor pedig irigykedni fog, és ha rosszindulatú, akkor úgy és ott tesz majd neked keresztbe a munkahelyen, ahogy és ahol csak tud. Tehát jól biztos nem jössz ki belőle, ha mások tudják, mennyit keresel. Lehet, hogy rosszul sem, de igazából szerintem felesleges elmondani.
2018. márc. 6. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
#2 Ez igaz! Az előző munkahelyemen a többség nettó 519 forintos órabéren dolgozott, néhány ember pedig 520 forintot kapott, tehát óránként kemény 1 forinttal többet! Ez azt jelenti, hogy hó végén óraszámoktól függően kb. 160-180 forinttal vittek csak többet haza, mint a többi. Mégis irigyek voltak a többiek, hogy hogy lehet, hogy ők többet keresnek. :D
2018. márc. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nálunk nem tiltják, hogy beszéljünk róla, de mégsem kerül szóba sehogy.

A második jól írja, jobb el kerülni a felesleges "féltékenykedést", hogy te mér annyit kapsz amennyit.

2018. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Igen, személyes infó. Nem célszerű elmondani, mert csak a cirkuszt csinálnák páran, akiknek semmi sem jó.
2018. márc. 6. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ti milyen helyen dolgoztok hogy 100 forintokon is megy a cirkusz?

Ugy latom edig csak nalam normalis dolog tudni mas fizeteserol is.

2018. márc. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!