Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mégis hogyan lenne ennyi...

Mégis hogyan lenne ennyi szakmai tapasztalatom? Akkor marad a mosogatás?

Figyelt kérdés

Egy hónapja vettem a diplomám(nem, nem kommunikáció és média meg további kellemes 21.századi szak volt), nagyon sok helyre pályáztam önéletrajzommal, azonban a minimum 3 év szakmai tapasztalatot mindenhol megkövetelik. Értem én természetesen van egy hetes, 5 hetes és 15 hetes gyakorlat is az egyetem alatt amit el is végeztem nem leigazoltattam, de ez így együtt sincs fél év sem.( A 15 hetes gyakorlati helyemen jogosítvánnyal szívesen várnak vissza, valamint 2 év vezetői tapasztalattal tehát újabb ördögi kör.)


Mégis mit csinálhat egy pályakezdő?


Persze tudom el kell vállalni ami van mert meg kell élni, de hát hiába árufeltöltök a Tescoba és mosogatok valahol, ezzel nem lesz továbbra sem szakmai tapasztalatom.


Volt szerencsém olyan ajánlathoz hogy ingyen dolgozzak 2 évet és ezzel máris 3 év szakmai tapasztalatot nyerhetek és ha tetszem akár utána lehet felvesznek. Valaki beleugrott már ilyenbe? Nekem így sokadik elgondolásra is elég irreális, főleg, hogy nyilvánvaló hogy 3 év után sem vesz fel, hanem keres egy másik palimadarat aki ingyen melózik.



2018. márc. 8. 01:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Vetted, vagy átvetted? Nem mindegy :D
2018. márc. 8. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
oh elnézést, hogy ejtek egy hibát az írásomban, gondolom ettől függetlenül is érthető a szöveg.
2018. márc. 8. 01:15
 3/18 anonim ***** válasza:
92%

Szolgáljon ez a kérdés ékes példaként az összes egyetemista számára, hogy nem csak a kötelező gyakorlatot kell ledolgozni, hanem szét kell nézni a munkaerőpiacon, hogy hogyan tudnál megfelelni a követelményeknek már előre; illetve tanuljunk ebből az esetből, és jusson eszünkbe, hogy hiába fikázunk folyamatosan más karokat és szakokat (IK-n a közgáz ócsárlása volt a menő), attól még lehet, hogy amikor nagy öntudattal lépünk ki az egyetem kapuján diplomával a kezünkben, akkor pofáncsap a valóság.


Az öthetes és a tizenöt hetes gyakorlatot az iskola jelölte ki? Mert ha igen, akkor igazán kereshettél volna mellette valamit. De ha már így jártál, akkor igen, el kell vállalni mindent, és folyamatosan keresgélni. Olyat még nem hallottam, hogy két évig dolgoztatnak ingyen gyakornokot, ez nevetséges, nincs olyan, aki ebbe belemegy (mégis mi a fenéből élnél meg akkor két évig?), ráadásul törvénytelennek is hangzik (nem értek hozzá). Egy hónap keresgélés után pedig nem kellene ennyire elkeseredni, még simán kifoghatsz egy jó helyet. Lehet, hogy százszor hallottad már, de inkább hallgasd meg százegyedjére is, mint egyszer se: nem árt, ha minden olyan vállalathoz, ahol dolgozgatnál, viszel be önéletrajzot, motivációs levéllel, akkor is, ha épp nem keresnek senkit. Ahol én dolgozok ott pl. eleve van benn annyi önéletrajz, hogy csak akkor hirdetnek meg pozíciót, ha a cégen belül nincs rá alkalmas személy, és a benn pihenő 300 önéletrajz közül mind használhatatlan, vagy már minden potenciális jelölt elhelyezkedett máshol és átcsábíthatatlan. Tehát nagyjából soha.

2018. márc. 8. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
32%
Külföldön nézelődtél már, mint manapság mindenki? Vagy az valamiért nem opció?
2018. márc. 8. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudjuk milyen szakról van szó, de szoktak lenni gyakornoki/junior pozíciók.


Ha a szakterületeden nem tudsz elhelyezkedni, akkor igen, ideiglenesen máshol kell próbálkozni. Egyetemi végzettséggel nyilván nem mosogatni kell, ezernyi irodai munka van, ahol elég mondjuk a nyelvtudás vagy némi Office-ismeret.

2018. márc. 8. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom milyen területen dolgozol, de nem vezetői pozíciókat kellene nézegetni friss diplomával...

Lehet szűrni pl profession-ön elvárt szakmai tapasztalati szintre... érdemes lenne.

2018. márc. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%

Milyen szak?

Én még az egyetemről sem kerültem ki, de már random emberek keresnek, hogy tetszik a munkám(programozó vagyok, githubra szoktam feltökteni a projektjeimet) és menjek hozzájuk dolgozni.

Múlthéten Pestről kerestet meg egy neves cég, hogy 500e nettó akár távmunkában is.


És ez nem nepotizmus, csak aki többet tesz az átlagnál annak utána annyival könnyebb lesz.


Ismerősöm Junior fejlesztő egyetem mellett, heti 1 napot dolgozik, 200e forint havonta


Mondjuk ez sem álom pálya. Nagyon kevesen végzik el, és mégkevesebb törődik vele igazán.

2018. márc. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

"Szolgáljon ez a kérdés ékes példaként az összes egyetemista"


Ott a pont. Sajnos én is eleinte csak a kötelező gyakorlatot csináltam meg, nem is volt semmi az önéletrajzomban. Majd az egyik gyakorlati helyemen ottmaradtam egy egész projekt (építőipar) végéig. Onnantól már volt mit írni tapasztalatként.


Jelenlegi helyemre úgy jelentkeztem, hogy hivatalosan nem is kerestek senkit. Írtam egy "motivációs" e-mailt, hogy érdekel a terület és ha van rá lehetőség, akkor dolgoznék náluk, mellékeltem az előző munkával "feltuningolt" önéletrajzomat. Másnap hívtak és gyakorlatilag tényként közölték, hogy kezdhetek is.


Ráadásul messze nincs kőbe vésve az amit leírnak. Leírják milyen az ideális jelölt, de ettől függetlenül simán be lehet próbálkozni kezdőként is.

2018. márc. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
90%
Próbálkozni kell. Olyan helyekre is beadni önéletrajzot, ahová elvileg több éves gyakorlat kellene. És nem amerikai önéletrajzot írni, mert manapság mindenki ilyet ír mindenhová. Olyat, ami megragadja a munkaadó figyelmét, ami különleges. Amitől azt fogja mondani: Na, ennek a fickónak ugyan nincs több éves tapasztalata, de elég rátermettnek tűnik, és szimpatikus. Adok neki egy lehetőséget.
2018. márc. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A gyakorlatok igen kötelezőek voltak az iskola által de nem jelölte ki az iskola nekem kellett keresni.És nem, nem volt egy ismerősöm se hogy betoljon valahova es közbe elmenjek nyaralgatni. Most hogy látom semmit nem ért azt mondom bárcsak lett volna.

Nem nem pályázom vezető pozìciókra nyilvánvalóan. Már minden legegyszerűbb irodai aszisztens állásra is beadtam már ha hajlandóak egyáltalán visszajelezni . Jelenleg a 8 általánost igénylő takarìtó is tapasztalatot kér.

Fenn vagyok professionon,indeeden,jobinfon.

Hát akkor gondolom nincs más hátra mint türelmesnek lenni?!

2018. márc. 8. 10:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!