Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti mit csinálnátok? Ezt miért...

Ti mit csinálnátok? Ezt miért jó csinálni?

Figyelt kérdés

Nem közvetlen ebbe a kategóriába tartozik...

Fél éve dolgozom új munkahelyen. Van egy kedves, mosolygós, mindig vidám kolléganőm. Legalább is ez volt a benyomásom róla.

Na de. Állandóan a menyét szídja. Nem láthatja az unokáit, nem beszélhet a fiával, szabályokat állítanak fel neki stb.

Először sajnáltam, hogy szegény egy szenyó menyet fogott ki magának, de már elbizonytalanodtam. Szegény "kiscsajt - így hívja" állandóan lejáratja, lehordja. A többi kollégák is már ismeretlenül szídják. Én csak hümmögni vagy egyszavas válaszokban szoktam válaszolni. Állítja, hogy a fiát hatása alatt tartja és minden rossz csak a "kiscsaj" hibája. Szinte maga az ördög.

2 gyerekük van, saját lakást vettek (-Én tuti nem támogatom azt a kis ...., oldják meg maguk!), gyerek előtt dolgozott (bár ezt is úgy adja elő, mintha a világ legrosszabb dolgát csinálta volna), utazgatnak, szóval csupa olyan dolgot csinálnak, ami az én szememben jó és nem elítélendő. A családját is szídja a lánynak, a gyereknevelésről nem is beszélnék... szóval szerintem nincs olyan amit jól csinálna.

Így viszont, hiába tűnik nekem nagyon jófejnek a kolléganőm elkezdtem azon agyalni, hogy lehet, hogy ez csak egy álca és valójában nem is olyan kedves?

Nem akarom neki mondani, hogy hagyjon már ezzel a témával (nem tudok elmenni, amikor belekezd, mert egy helyiségben vagyunk) mert ahogy beszél a fia feleségéről nem akarom, hogy esetleg én legyen a következő.

Hozzáteszem, nálam valamiért pont az ellenkező hatást érte el és valóban egész határozott nőnek tűnik a menye és szinte biztos vagyok benne, hogy ha a fiával annyira jó volt a kapcsolata, mint ahogy mondja nem történt volna ilyen. Nem állítom, hogy nem volt olyan sztori, amin csak pislogtam, mert tényleg túlzásnak tűnt.

Na meg, ha így beszélnének rólam, bár a menye nem hallja én is tuti megszakítanám vele kapcsolatot.

30 éves vagyok, tehát egyidős a menyével. Miért jó amúgy, hogy ismeretlenül szídják azt a szerencsétlen nőt? Mivel lehet így kivívni egy anyós haragját?



2018. márc. 9. 09:16
 1/6 anonim ***** válasza:
71%
Férjem anyjának semmi se jó (szerintem magával az élettel van baja és nem másokkal) szóval folyamatosan azt hallgattam,hogy a másik menye egy idióta,lusta,a gyereket se jól neveli stb stb 0 reakcióval végig hallgattam mert ugyan volt többször is amikor terelni akartam,de csak nem hagyta abba. Azért sajnáltam nagyon sógor feleségét mert én se vagyok egyszerű eset és rengeteg dologhoz nem tudok jó pofát vágni, tuti ő még többet hallgatott miattam. 2 éve nem tartom férjem anyjával a kapcsolatot abszolút, ő megy a gyerekeket viszi ,de mindenkinek így a legjobb. Próbálj terelni amikor bele kezd, aztán vagy észre veszi magát vagy nem fogja mert végre panaszkodhat
2018. márc. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
69%
Én mondjuk telibeszrnán más életét és inkább a sajátommal foglakoznék...
2018. márc. 9. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
86%
Én max szüleimnek mondtam anyóssal kapcsolatos dolgokat de mikor már a munkahelyemen is azzal cukkoltak h anyós miket pofázik rólam elmondtam nekik h engem hibáztatott hogy elvesztettük a babánkat a 8. hónapban. Na mikor ez hozzá jutott vissza akkor kérdőre vont h miért mondok el ilyeneket másoknak. Megmondtma neki hogy nem kellene neki kiterigetni a problémáit mert ugye milyen szar visszahallani...azóta csend van.
2018. márc. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
74%
Mert elvette azt ami csak az övé volt! Az egyetlen drága kicsi fiát! Ezért teszi! De sok fiús anya ilyen ám! Csak mások a munkahelyen nem adják ki magukat!
2018. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%

Ismeros. Aztan ha egyszer meghallgatnad a fia feleseget, rajonnel a valosagra.

Miert csinalja? Erre valoszinuleh o sem tudja a valaszt.

2018. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Én is úgy vagyok vele, hogy nem is ismerjük az egész történetet. De sajnos a többieket ez a tény nem zavarja és néha adják alá a lovat.

Arra is gondoltam, hogy ha véletlenül találkoznék a menyével olyan ciki lenne, hogy mennyi mindent tudok és hallottam róla. És csak nem kérdezhetek rá mi igaz és mi nem.

Ma is volt sztorizgatás és elég szemét módon állt megint hozzá. Lehet csak én vagyok túl együttérző, Mindenesetre sajnálom, hogy ilyen élvezettel kibeszélik. És Továbbra sem értem miért jó neki.

2018. márc. 9. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!