Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ti csináltatok már olyat,...

Ti csináltatok már olyat, hogy nem kaptátok meg a kért szabadnapot, erre aznapra beteget jelentettetek?

Figyelt kérdés

És ha igen, volt valami következménye? Szóvá tették nektek?

Én eddig konkrétan ilyet még nem, csak olyat csináltam, hogy tudtam, hogy adott napokon úgyse fogják engedni, hogy szabad legyek, így meg se kérdeztem, hanem mindjárt beteget jelentettem. Láthatólag el is hitték. De ha az ember olyankorra jelent beteget, amit korábban megcélzott szabadnapként, az elég szembetűnő, nem?


2018. márc. 10. 12:41
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
91%
Ez így elég feltűnő. Ha halaszthatatlan dolgod van, amit nem tudsz egy másik nap megtenni, akkor előtte 2-3 nappal "betegedj le", talán az nem annyira szembetűnő. Engem vizsgázni nem akartak elengedni, holott tudták hogy sulizom, úgy vettek fel, hogy a vizsgákra elmehetek. Mivel nem engedtek el, így azt a hetet kivettem betegszabiba.
2018. márc. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Nem vagyok rabszolga.
2018. márc. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1: Na igen, az egynapos betegség csakugyan szembetűnő. És itt ahol élek (Hollandia) úgy érdemes betegnek lenni, hogy minimum 3 napot, annál kevesebbet ugyanis nem fizetnek.
2018. márc. 10. 12:48
 4/30 A kérdező kommentje:
2: És esetleg szóvá tették, amikor utána bementél?
2018. márc. 10. 12:53
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Igen, az elég szembetűnő. Jobb az, amit írtál, hogy inkább beteget jelentesz.
2018. márc. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ja de leszartam és ment tovább az élet. A következő alkalommal akkor kaptam szabit amikor kértem.
2018. márc. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
38%
Nem. Ha azt mondanám, hogy beteg voltam, akkor kérnék a táppénzes papírt. A háziorvosom pedig nem olyan ember, aki kamu indokkal adna bárkinek is igazolást.
2018. márc. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
7: Miért kellene kamuindok? Azt mondod, hogy szédülsz és/vagy megy a hasad és/vagy hányingered van. Erre ki kell, hogy írjon.
2018. márc. 10. 15:00
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Á, dehogy is ír ki. Azt mondja, hogy ha vagyok olyan jól, hogy hozzá el tudtam menni, akkor vagyok olyan jól is, hogy dolgozni elmenjek.
2018. márc. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
23%

Elég féreg dolog.

Nálunk már rúgtak ki ilyenért embert. Nem délután 5kor kell benyögni, hogy holnap nem jönnél, hanem előre és akkor normálisan meg lehet oldani. Ha olyan a munkakör akkor műszakcserével stb. Ha meg nem olyan akkor a kollégákkal megbeszélve a helyettesítést. Én alapvetően minden ilyen esetben leellenőriztetném, hogy tényleg beteg-e az illető

2018. márc. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!