Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez szemétség volt részemről?...

Ez szemétség volt részemről? (Szabira menni, mikor nem is vagyok beteg)

Figyelt kérdés
Az állásinterjú minkét körén jeleztem a leendő főnökömnek, hogy jelentkeztem msc képzésre, ami péntek délutánonként és szombaton lesz, megoldható-e, ha ezeket lecsúsztatnám/szombati munkanapra szabit vennék ki. Ő szemrebbenés nélkül azt hazudta, hogy dehogy!, sőt, lecsúsztatni sem kell, nyugodtan elmehetek. Másképp nem is vállaltam volna, mert az akkori munkahelyemen elég rugalmas munkarendben dolgoztam. Ahhoz képest mikor februárban jeleztem neki, hogy akkor megkezdődik az msc képzés, pénteken elmennék előbb, azt se tudta miről van szó, sőt kérdőre vont, minek jelentkeztem egyáltalán rá, ha már van diplomám - pedig szakmailag kapcsolódik a munkámhoz is. Végül belement abba, hogyha máskor ledolgozom, akkor pénteken elmehetek előbb. A szombat munkanap volt, mivel én vagyok az "új" (januárban kezdtem), ezért szóba se jöhetett, hogy én aznapra szabit vegyek ki, ezért kénytelen voltam betelefonálni, pénteken, hogy megbetegedtem, de nem akarok orvoshoz menni, ezért két nap szabit vennék ki. Szerintetek ez gerinctelenség részemről?
2018. márc. 11. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Ha egyszer már elengedett?, ne változtasson a véleményén.
2018. márc. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Bár szerintem nem fogja szó nélkül hagyni.
2018. márc. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől tartok, de akkor én sem hagyom szó nélkül, hogy nem erről volt szó. Szerencsére még próbaidőn vagyok, így bármikor felállhatok. Így is gondban vagyok, hogy az ez évi többi, 5 szombati munkanapot hogy oldom meg.
2018. márc. 11. 19:41
 4/7 anonim ***** válasza:
Így szerintem nem főleg,hogy szabira mentél
2018. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ezt akkor le kellett volna külön papíroznotok, amikor aláírtad munkaszerződést, mert így utólag simán letagadja, hogy elengedett.

Nem mehetsz állandóan szabira, se táppénzre a többi szombaton, na meg a péntekeket is meg kell oldani. Most vagy az van, hogy ha szakmába vág és a cég érdekeit is szolgálja a jobb végzettség, akkor üljetek le megint erről beszélgetni és igen is írjatok róla egy sajtfecni, hogy már pedig ez neked van és tudomásul veszi és elenged.

Mikor munkahelyet váltottam nekem is közben már ment a sulim 2 évből már csak 3 hónap volt vissza és csütörtökönként esti oktatás volt. Nálam is ez volt, hogy ok elenged korábban, meg hogy úgyis mindjárt vége, meg kifizettem érte egy halom pénzt. Első hónapban még működött utána meg lecseszett, hogy miért csinálom, meg miért megyek el korábban. A sulit tavaly nyáron befejeztem, erre kb 1 hónapja kérdezte meg a főnököm, hogy mikor fogok vizsgázni... Szerinted mennyire érdekelte? Vagy mennyire maradt meg az információ?


Akárhova is kerülsz az MSc 3-4 félév, papírozzátok le, és akkor ha feledékeny a főnók, akkor csak meg kell neki mutatni, hogy te tájékoztattad és ő engedélyezte a tanulmányaidat.

2018. márc. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én együttérzek veled meg minden, de ha én munkáltató lennék, és a próbaidős emberem véletlenül pont megbetegszik akkor, amikorra nem engedtem el szabira, hát lehet, hogy nem kéne sokáig azon gondolkoznia, hogy hogy mondjon majd fel...
2018. márc. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utolsó csak hogy a próbaidős embered nem szórakozni megy, hanem tanulni, amiről az alkalmazásakor előre szólt és szóbeli engedélyt is kapott rá.
2018. márc. 13. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!