Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, ha villamosmérnöki...

Mit tegyek, ha villamosmérnöki diplomával már 8 éve nem tudok elhelyezkedni a szakmában? (részletek lent)

Figyelt kérdés
A válság idején diplomáztam, ezért nem kaptam mérnöki munkát pályakezdőként. 4 évig kerestem állást, végül csak egy műszerészi pozíciót tudtam szerezni, minimálbérért. Érdekelne néhány szakterület, de mind nagyon szerteágazó. 3-5 betűs, rejtélyes rövidítéssel jelzett, cégspecifikus akadályok vannak az elvárásoknál az álláshirdetésekben, amiket a Kandón nem tanítottak. Ha valamit elkezdenék otthon, önállóan tanulni, az számítana? Vagy lefitymálnák a cégek, mondván, hogy csak amatőr ügyetlenkedés?

2018. márc. 13. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Minden tudás jó! De a helyedben én OKJ-re mennék! :)

Egy-két év alatt meg van és papír is lesz róla! :)

2018. márc. 13. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Barátom tesztelő mérnökként helyezkedett el. Fejlesztette magát közben. Most viszonylag jól keres.
2018. márc. 14. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Ne is haragudj, de kb 5 éve full mérnökhiány van, ha nem tudtál elhelyezkedni, ott veled vannak a hondok
2018. márc. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Veled vannak bajok.

Egyetem alatt kellett volna már dolgozni,ahogy én is tettem.

Elmentem főállásban nappali suli mellett dolgozni.

Tapasztalat kell,neked már senior mérnöknek vagy vezetőnek kellene lenned,ideje képezned magad tovább beágyazott rendszerek felé pl.

2018. márc. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 GigiDiAugustino válasza:
Legrosszabb esetben el tudsz menni mérnöktanárnak. Azokból nagy hiány van.
2018. márc. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!