Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szerintetek én vagyok "rosszul...

Szerintetek én vagyok "rosszul bekötve"?

Figyelt kérdés

Most végzek idén a sulival. És gyakorlat címszó alatt szembesültem a gyári munkával nem kellemes környezetbe.

Nem nagyon nyerte el a tetszésem. Ugyanis a 'suliba" máshogy mondják el hogy mit fogsz csinálni. Valahogy a bezárt hely. Hogy mindenhol mágnesekkel közlekedtem. Sehova nem mehettem szabadon csak 50m2-en ahol a munkát végezzük mert jajj kiírja a rendszer hogy kimentél. Ettől egyszerűen megőrültem. Nem vagyok finnyás. Lehúztam kb 6-7 hónapot. Azután pedig kipróbáltam 1 bolti eladói állást. Pakolgattam beszélgettem és eladtam. Hát el nem tudom mondani mekkora meg könnyebbülés volt.Élveztem. Most pedig ismét szakmában vagyok. De egy kis műhelybe ahol 10-20 ember dolgozik és nagyjából ismerem a főnököt.De itt is gyakorlatosként vagyok. Amióta ezt tapasztaltam gondolni se tudok arra hogy egy nagyvállalatnál dolgozzak egy gyárban... inkább afelé hajlok hogy egy bolti (még ha ez a szakma elhagyását is jelenti) vagy egy kisvállalkozónál dolgozzak. Oké hogy nem ugyan annyi a pénz. Mert 20-30% os eltérések vannak. Pl nagycégnél 170-180 netto... ez kis cégnél 140-150.... és azon filózom hogy most én vagyok nagyon idióta... vagy egyszerűen más beállítottságú ember vagyok. Néha megtéveszt hogyha különbözöl a tömegtől te vagy e a furcsa vagy a tömeg... Tudom kicsit hosszú lett meg bonyolult. De muszáj volt kidumálnom :D



2018. márc. 14. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen szakmád van és amúgy hány éves vagy?
2018. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
22 éves vagyok. Van 1 érettségim egy mechatronikai technikus és egy gépgyártó technikus.
2018. márc. 14. 22:16
 3/10 anonim ***** válasza:
És mien megfontolásból választottad ezt a szakmát? Anyagi?
2018. márc. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Helyileg ez volt a legjobb választás. Nagyon messze meg nem akartam 9.be menni. Igazából jelentkeztem egyetemre és egy másik szakra is idén. Remélem sikerül az 1.
2018. márc. 14. 22:24
 5/10 anonim ***** válasza:
Az a legjobb, ha nem ilyen szempontok alapján választasz szakmát hanem azt ami érdekel vagy élvezed csinálni. Akkor remélem felvesznek oda ahova szeretnéd és megtalálod mi az amit szívesen csinálnál.
2018. márc. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Igazából nem a szakmával van a probléma. Imádok esztergálni számolni gépeket/elektromos dolgokat csinálni. Nekem az ezt a szakmát foglalkoztató kizsigerelő multi cégekkel van a bajom. Ha nem sikerül az egyetem szerintem vagy kis cégbe társulok / megyek dolgozni vagy pedig mint vállalkozó. Van rengetek jó ötletem és imádok pörögni.
2018. márc. 14. 22:29
 7/10 anonim ***** válasza:
Na látod ez a lényeg. Mindig meg kell találni a jót/jobbat. Ha valami nem jó azt nem is szabad erőltetni. Sajnos a multik mar csak ilyenek, de nem szabad megfeletkezni az cégek által kínált lehetőségektől
2018. márc. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A gyakornokoknak meg köztudottan szar munkát adnak.
2018. márc. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem olyan gyakornok voltam. Ugyan azt csináltam mint mindenki más. Mert rám lehetett bízni mindent. A vége fele már kb megosztották velem a munkát kaptam 1 dossziét csináljam meg ezt meg azt és full rám volt bízva. De valahogy akárhogy is próbáltam pozitívan hozzá állni.. nagyon rosszul éreztem magam. Szerintem egyszerűen én olyan lelkületű ember vagyok aki nem bírja ezt a nagyipari munkakört és munkakörnyezetet. És inkább keressek kevesebbet minthogy mindennap ideggel járjak be és legyek ott.
2018. márc. 14. 22:38
 10/10 anonim ***** válasza:
Ezt mondjuk abszolút meg tudom érteni, de akkor keresd a szakmán belül más lehetőségeket ami kevesbé ilyen stresszes, ha viszont nem találsz akkor válts. Sosincs késő a tanuláshoz.
2018. márc. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!