Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy milyen előnyökkel és...

Hogy milyen előnyökkel és hátrányokkal jár, ha a toborzást a munkatársak által ajánlott személyek közüli választással történő módját alkalmazza a munkáltató?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 08:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Előny: Semmilyen, emberből vagyunk, tele hibákkal. Most azt várod, hogy előny, hatalmas nagy előny, mert ajánlja valaki a megbízható cimbit (?) xD Ugyan ugyan. Pont tavaly voltam szemtanúja, hogy valaki beajánlotta a barinőjét, csak a gond volt vele, le is lépett hamar a munkahelyről.


Hátránynak hátrány viszont, főleg kis helyen, kisvárosban, településen, falun. Ki alakul egy zárt kör, egy beltenyészet. Ezzel kizárnak egy csomó embert, ill. elmarnak egy csomó embert adott területről.

2018. márc. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a feladatot kaptam,írnom kell róla...semmilyen élet tapasztalatom meg munkatapasztalattal vagyok, szóval gondoltam hogy olyan emberektől kérnék segítséget akik jártak hasonlóan akár pozitiv vagy negatív tapasztalatok
2018. márc. 15. 09:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyban függ attól, hogy mondjuk a falun dolgozó Józsi ajánlja be a Pistát akivel együtt kocsmáznak esténként. Vagy más az, ha egy magasabb például projektvezetői, banki akármilyen pozícióba kell valakit ajánlani.


Én magam részéről úgy vagyok, hogy csak olyan embert ajánlanék be, akiről tényleg tudom, hogy jó döntés. És az nagyon ritka.

2018. márc. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!