Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érdemes szabályosan felmondani...

Érdemes szabályosan felmondani a cégnél?

Figyelt kérdés

a papírjaimat ugy is kiküldik idővel. ha felmondok akkor felmondási időhöz kötik. lehet 2 hét is.

lehet hátrányom belőle?



2018. márc. 15. 20:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy hely 2015-ben.


Mondtam az ügyvezetőnek keresnék másik helyet, nem jó ez nekem.


Megkaptam a papírokat, közös megegyezéssel, nem volt felmondási idő.


Hazamentem, elkezdtem interneten állást keresni.


Azóta voltam pár cégnél, ja most van állásom.

2018. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Munkahelytől függ.

Volt olyan ahol elküldtem a vérbe a főnököt és hazamentem (ez kicsit hosszú történet), meg volt olyan ahol teljesen korrekten lezártunk mindent.

2018. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

"Volt olyan ahol elküldtem a vérbe a főnököt és hazamentem"


Ez jó.


Nekem volt egy olyan hogy kedd 10:00-kor beültem az autóba és hazamentem, email-ben elküldtem a felmondásom, bementem a pénzemért azt hello.


De arra gondolok hogy valamit kellett volna "lökni" a kollégáknak.


Mondjuk kisétálok és megkérdezem hátranézve hogy "ti hova mentek?" :D


Vagy ezt: "majd küldök képeslapot"

2018. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ha munkanélkülire szeretnék menni akkor lehet hátrányom ebből? fegyelmit kaphatok?
2018. márc. 15. 20:32
 5/12 anonim ***** válasza:

Milyen fegyelmit kapsz és kitől?

Ha van felmondási idő (és a főnök nem tekint el tőle) akkor azt vagy ledolgozod, vagy kifizeted, vagy elmész táppénzre. Munkanélkülire akkor mehetsz ha nincs munkahelyed, de kell hozzá azt hiszem minimum 6 havi munkaviszony.

2018. márc. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"akkor azt vagy ledolgozod, vagy kifizeted, "


ööö Halló, Föld bolygó??


Mit kellene neki kifizetni?


A felmondási időt vagy hogy?


Az ha van akkor ő kap pénzt, ha nincs akkor nincs.

2018. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
47%
6: ha valaki nem dolgozza le a felmondási idejét, akkor a havi munkabér időarányos részét kifizettetik vele. Feltéve ha nincs táppénzen.
2018. márc. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

olyan van?


Röhej.


Azt hittem ha van felmondási idő, akkor kap érte pénzt, mint előtte, más verzió nincs.


Ha mondjuk úgy ér véget a munkaszerződés, hogy adott hónapból ledolgozott 3 hetet, akkor kifizetik neki a 3 hetet és mehet "dolgára".

2018. márc. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
papír is kell róla. ha nem ír alá semmit. akkor is?
2018. márc. 15. 21:04
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Rendes felmondás esetén a 30 nap felmondási időt le kell dolgozni, viszont a felétől a munkáltató eltekintHET, amennyiben határozatlan idejű a szerződésed. Próbaidő alatt bármikor elmehetsz. Ha le kell dolgozni a felmondási időt, akkor max táppénzzel szökhetsz, mert ha csak úgy nem mész be, akkor a munkaviszony megszüntetése jogellenesnek fog minősülni, amely miatt a munkáltatóddal szemben kártérítés fizetési kötelezettséged keletkezhet. A felmondást írásban kell megtenned . A kilépő papírjaidat és a részarányos fizetésedet az utolsó napon kell megkapod vagy max utána 5 napon belül. Ezután mehetsz a munkaügyibe . Álláskeresési járadék akkor igényelhető , ha volt előtte 365 nap munkaviszonyod.

Ha munkahelyváltás van a háttérben és tudod, hogy nem engedik el a felmondási idő egy részét, az állásinterjún úgy tárgyalj, hogy 1 hónap kell neked, mire elszabadulsz az előző helyedről.

2018. márc. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!