Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha az ember elmegy dolgozni...

Ha az ember elmegy dolgozni Győr-Moson-Sopron megyébe, és tegyük fel ott is akar élni, akkor a fizetésekhez képest drágább is ott az élet?

Figyelt kérdés
Nettó 150-240 ezer forintos fizetések vannak kiírva néhány munkahelynél, hogy ott azokból egy albérlet + kaja pia stb ott lazán kifér és mellette félre is tud tenni az ember, vagy nem így van?

2018. márc. 17. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezzel arányosan drágább is az élet.

Amúgy az egész attól függ, hogy milyen igényes vagy.

Van, aki 20ezer Ft-ból megvan egy hónapban ételre vetítve, másnak meg kell 40-60 is akár.

2018. márc. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Érdekes adalék lehet, hogy ami cipőt meg biciklit ott vettem, amikor ott dolgoztam, az sokkal tartósabb, minőségibb volt azonos áron, mint itt, a keleti végen. A cipő ráadásul Tesco, a bringa OBI gazdaságos volt, tehát azt se mondhatjuk, hogy szükségszerűen volt különbség.
2018. márc. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De akkor tényleg drágább arra a megélhetés?

Ez engem is érdekelne, de még nem néztem utána.

2018. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Drágább picit a lakhatás. De ha már útnak indulsz, akkor célszerű az osztrák határig menni (mondjuk Sopronba vagy akárhova) és megkeresni az 1-2 ezer Eurót 13.14. havival.


Úgy már meg lehet lenni és félre is tenni.

2018. márc. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel se drágább mint máshol. Nyílván haGyőrben a belváros közelében keresel lakhatást sokkal többe fog kerülni mint a várostól 10-20 kmre egy faluban. Az már mind1 hogy pl Debrecen vagy Pécs vagy Győr a lakhatás szempontjából. Vannak városok amik frekventált helyen vannak ez miatt húzósak az árak is. Ettől még a közelükben lehet relatíve olcsón élni
2018. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen drágább is.. és nem, nem nagyon tud az ember itt sem félre tenni, ha csak nem osztrák fizetése van. Ez még mindig Magyarország..bár az ideáramló tömeg szerintem kicsit el van tájolva. Magyar fizetésből itt is szar (ha nem szarabb, a nagyon meredek ingatlanárak miatt) Sopronban magyar fizuból mindent fogsz csinálni, csak élni nem.. Amilyen durva albérletárak vannak.. csoda, ha normális mennyiségű ételre jut a lakbér után. Csak egy szoba lassan 70 ezertől indul rezsi nélkül.. Ha 240-t megkapsz, akkor azért még el leszel, de 150-ből már csak nyomorogni fogsz. Havi bérlet, szoba ára + rezsi, két sör a haverokkal és már simán el is ment 100. Nem vettél még kaját, fogkrémet és egyéb tisztálkodási szereket, ruhát, nem voltál igazán szórakozni, és egy büdös petákot sem tettél még félre.
2018. márc. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az a nettó inkább 150 körül lesz, de legyen szerencséd.

Az albérlet biztos több, mint egy alföldi zsákfaluban.

A kaja, pia, ha a tecsóban veszed szerintem ugyanannyi , mint más megyében. Számolj még utazási költségekkel, aztán rájössz, hogy sokkal jobban nem jársz, mintha otthon maradtál volna. Ausztriáról meg ne nagyon ábrándozz, kint a legutolsó, legalja helyre is százan jelentkeznek. 1 ős mosoni

2018. márc. 19. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Született soproni vagyok, hidd el, nem éri meg.

A város úgy működik, hogy a helyiek dolgoznak Ausztriában, akik idejönnek meg maradnak Sopronban nyomorogni.

Azt pedig mindenki megérzi, ha nem ide valósi vagy.

2018. ápr. 4. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!