Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem veszik észre a munkám?

Miért nem veszik észre a munkám?

Figyelt kérdés
Multinál dolgozom, 10-en csinálunk egyforma munkafolyamatot négy ember, plusz egy csoportvezető felügyelete alatt. Ez így lehet, hogy furcsán hangzik, de így tizenöten vagyunk egy csapat, van ugye a csoportvezetőnk, meg négy senior (tapasztaltabb) kolléga, akik amolyan kisfőnök-félék. Mindenki által egyszerűen felmérhető, hogy ki, mit, hogyan, milyen jól csinált meg. Mi is tudjuk egymásról, kinek mi az erőssége-gyengesége, és a kis tízfős junior gárdánk összetartó, tudjuk, ki miben jó, és segítséget is kérünk egymástól, ha mi valamiben nem vagyunk biztosak. Ennek ellenére bárki láthatja, ki milyen képességű összességében, és ki milyen eredményes, mégis mindig ugyanazt az 1-2 embert emelik ki, akik inkább átlagos képességűek, nem is nagyon erőltetik meg magukat saját bevallásuk szerint se, vagyunk páran, akik jobb képességűek vagyunk (még a kivételezettek szerint is), de a mi munkánkat sosem ismerik el, ahogy a csapnivaló képességű kollégát se szidják le vagy figyelmeztetik. Mintha az egész csapatban csak az a két ember lenne. Ez engem nagyon zavar, semmi bajom azzal a két emberrel, jóban vagyunk, és ők sem tudják, mi az oka annak, hogy őket ennyire elismerik, pedig már kérdeztem, meg én se jöttem rá, hiába figyelem a munkájukat, hogy mit csinálnak jobban mint én. Tudom, hogy ha valakit elő fognak léptetni, az valamelyikük lesz, és nem én, akkor se, ha megszakadok, emiatt attól félek, hogy irigy leszek rájuk, és ez ki fog hatni a munkámra is, szóval mit kellene csinálnom, hogy egyszer végre engem is elismerjenek? Mert a munkámmal nincs semmi baj, se a minőségére nem jött még panasz, és többet is szoktam vállalni, mint amennyit elvárnak tőlem, a saját szintemen lévő emberek megdicsérnek és gyakran kérnek tőlem segítséget, de a seniorok számára mintha nem is léteznék, tudomásul veszik, hogy megcsináltam, és ennyi. A másik két embert pedig körülugrálják.
2018. márc. 17. 20:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Te se leszel hosszú életű, már bocs.


1. Pénz rendben?


Mert ha nem lépés lefele, menni máshova.

2018. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az ilyesmiből lett elegem, ezért is csinálok most egy vállalkozást..
2018. márc. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

nekem ez a sokadik munkahelyem, mindenhol a maximumon felül teljesítettem. Most először ismerik el.

Ilyen az élet. Vagy szimpi vagy, vagy nem.

2018. márc. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
8 éven keresztül dolgoztam multinál, és ugyanezt tapasztaltam. Ott talpaltam a csoportban, tettem a dolgom, segítettem akinek tudtam, betanítottam az újakat, megbízható voltam és lehetett rám számítani. Mégis azt vettem észre, hogy mások csinálják a karriert, én meg maradtam ott ahol vagyok. Kaptam ugyan díjakat, hónap dolgozója meg miegyéb, de ennyi. Amikor már sokadszorra az utánam érkezőt léptették elő, akkor kiakadtam, beszéltem a főnökkel, persze kulturáltan, és ő azt mondta: mivel én jó vagyok, és megbízható, nem szeretnének onnan elmozdítani, ahol vagyok. Rövid időn belül távoztam arról a területről, a cégnél ugyan maradtam, de máshol folytattam.
2018. márc. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Basszus :( Most eléggé elkeseredtem.

A pénz nagyon rendben van, de jobban éreztem magam akkor, amikor gyakornokként májkrémes kenyeret burkoltam a koliszobámban (akkor is kaptam rendes órabért, csak szemináriumok meg szakdolgozat miatt nem tudtam annyit dolgozni, mint az azt megelőző félévekben), de el volt ismerve, amit csinálok, és fel volt ajánlva a határozatlan idejű szerződés, ha befejeztem a sulit. Ennek másfél éve, és nálunk is történt előléptetés-féle (nem magasabb státuszba került az illető, csak más területre, és érdekesebb munkát végezhet), ő velem együtt jött, és őt is ugyanúgy kezelték, mint ezt a két munkatársam. A közvetlen felettesem is jó fej, meg aki mentorom volt a senior kollégák közül is az, de én egyelőre úgy voltam vele, hogy megkérdezni, hogy miért nem vesznek észre és dicsérnek meg engem is, elég szánalmas és gyerekes lenne, de közben meg folyamatosan marcangolom magam amiatt, hogy vajon mit csinálok rosszul, hát ez se kevésbé szánalmas és gyerekes. Meg eleve furcsa odaállítani magamat fényezve, hogy "hé, nézzétek már, milyen királyul dolgozom, nem veszitek észre, milyen kiváló munkaerő vagyok itt?!" :D

Egyébként nagyon szeretem a munkám, csak lehet, hogy túlteng bennem a versenyszellem, és ez a dolog a csoportban eléggé lehoz az életről.

2018. márc. 19. 00:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!