Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van az, hogy egyre több...

Miért van az, hogy egyre több cégnél a feleség beleszól a pénzügyekbe (anyagbeszerzés, alkalmazottak fizetése, stb. )?

Figyelt kérdés

Úgy vettem észre, hogy ilyenkor legtöbbször nincsenek megbecsülve sem a régi partnerkapcsolatok (pl. anyagbeszerzés terén), sem a régi alkalmazottak. Ugyanezt látom akkor is, amikor a huszonéves, tapasztalatlan gyerek szól bele a pénzügyekbe.

Köszönöm a válaszokat.



2018. márc. 19. 12:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a "legtöbb cég" a te munkahelyedet jelenti???? Mert ilyet nem igazán tapasztalok.
2018. márc. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem az én munkahelyem, partnercégeknél veszem észre leginkább.
2018. márc. 19. 13:10
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Talán mert házastársként társtulajdonos?

Meg talán még ért is hozzá?

De főleg azért, mert nem tudta, hogy a te engedélyed kell a saját cégük ügyeinek az intézéséhez.

2018. márc. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%

Talán mert a feleség ugyanúgy dolgozik a családi vállalkozásban? Ugyanúgy joga van a megélhetésüket érintő kérdésben dönteni?

Mi van, pajti? Olcsóbb a konkurencia?

2018. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Apám cégénél még jó, hogy beleszól édesanyám. Anyám az agy és az ötlettár, apám a végrehajtó. Ketten együtt tesznek ki egy igazán jó csapatot.
2018. márc. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát kedves Kérdező, most csalódást fogok neked okozni!


Nő vagyok és 20 éve van egy cégem, még a házasságkötésem előttről. 15 éve vagyok házas, a férjem azóta az ügyvezető.

Meg szoktuk beszélni a dolgokat, mielőtt döntést hozunk, a pénzügyeket különösen, mert mérlegképes könyvelő (is) vagyok. A személyi kérdésben viszont kizárólag én döntök, mert jobb emberismerő vagyok mint a férjem, ezt ő is elismeri.

Mindezt úgy, hogy szerintem az alkalmazottaknak gőzük nincs a tulajdonviszonyokról, de nem is tartozik rájuk.

2018. márc. 19. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én egyetértek minden válaszolóval, de láttam már olyat, amiről kérdező beszél :D

Ismerős csaja addig hisztériázott, míg 50%-ban bevette társtulajdonosnak a cégébe. Egészen addig állt jól a szénája, a csaj olyan szőke mint három másik. Folytak belőle az idióta ötletek, egy csomó partneri kapcsolatot lepasszoltak az ő ideológiája nyomán, ha a srác nem akart rá hallgatni, akkor kihúzta a feminista "csak azért nem figyelsz ide, mert nő vagyok" kártyát. Úgy be tudta fenyíteni a gyereket, hogy öröm volt nézni :D

Pár hónap alatt teljesen leamortizálták a céget... szóval ilyen is van. Aki idióta, az nemtől és kapcsolati státusztól függetlenül az, nem szabad meghallani sem, amit mond.

2018. márc. 19. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7-es: teljesen egyetértek.

Aki úgy értelmezte a kérdésemet, hogy nem értek azzal egyet, hogy nőnek legyen cége, teljesen félreértett és félremagyarázott, de azért köszönöm, hogy megírta a véleményét.

Pont arról a helyzetről írtam most, amit a 7-es írt, köszönöm.

2018. márc. 20. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!