Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Megsértődhet-e egy munkatárs...

Megsértődhet-e egy munkatárs azért, mert megdicsérem a barátnőjét?

Figyelt kérdés
Az egyik munkahelyi kollégám félig-meddig a haverom is, munka után gyakran beszélgetünk, néha be is ülünk egy-egy kólára valahová, olykor hétvégén együtt megyünk vásárolni. Egy ideje barátnője van a kollégámnak, egy nagyon helyes, tip-top kis hölgy. A múltkor, amikor munka után hazafelé kódorogtunk, elkezdtem dicsérni a hölgyet a barátomnak. (Kettesben voltunk, a lány nem volt velünk.) A barátom büszkén és örömmel hallgatta a dicsérő szavaimat, de amikor azt mondtam, hogy a lánynak annyira szép egészségesen kerek, formás és kellemesen telt mellei vannak, hogy én még ilyen szépet soha nem láttam, akkor egy percre meglepődött, és utána valahogy hideggé vált. Egészen gyorsan búcsúzott el tőlem, pedig máskor még negyedórákig szoktunk beszélgetni elköszönés előtt a sarkon. Most szinte bosszúsan és kurtán lerázott. Most ennyire megsértődött volna, amiért megdicsértem a barátnője melleit? Azok a mellek nem az ő kizárólagos tulajdonát képezik, más is megnézheti őket, pláne hogy a lány szinte mindig feszülős, sztreccses felsőkben jár, amelyek jól ki is hangsúlyozzák a csodálatos, pazar domborulatokat.

2018. márc. 31. 20:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Nem tudom eldönteni, hogy troll vagy-e, vagy egy fogyatékos, rosszul szocializált gyík.
2018. márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
De várj, itt egy példa: édesanyádak van a legszebb salátapuncija a világon. Múltkor amikor napozott, nem bírtam levenni róla a szemem. Nem zavar, ugye?
2018. márc. 31. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Beteg állat...
2018. márc. 31. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Erkölcsileg enyhén abberált viselkedést mutatsz. Tényleg nem érted meg, hogy mivel sértetted meg a barátodat, vagy csak trollkodsz?



A "dicséreteddel" egyszerre megbotránkoztattad és megbántottad az érzéseit. Ne csodálkozz, ha teljesen elhidegül tőled, mert a számára fontos személyről ilyen lekezelő stílusban mertél beszélni előtte...


Az, hogy szerinted nem a kizárólagos tulajdona, az csak egy dolog, de akkor sem szoktak úgy beszélni a másik ember társáról, mintha mindenki "cafkája" lenne.

Ezt a reakciót, amit a "látványtól" gondolkodás nélkül kijelentettél, senki sem türné el.


Örülj neki, hogy visszafogta magát, és nem ütött le ott helyben.

2018. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elég hihetetlenül hangzik a sztori, mert ekkora tisztelenséget egy baráttal szemben nem tudok elképzelni, de ha esetleg igaz, akkor készülj, hogy ezek után nem lesz az, és a barátnőjét is rejtegetni fogja előled, hisz nyilvánvalóan kifejezésre juttatad, hogy csorgatod rá a nyálad, nem is akármilyen szinten.
2018. márc. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
91%
szerintem konkrétan autista vagy.
2018. márc. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez gusztustalan volt tőled.
2018. márc. 31. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
36%
Lehet,hogy azt hiszi,szemet vetettél rá; és azon sértődött meg, hogy azt hiszi, kinézted a barátnőjét magadnak
2018. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13%
Tanulságos, mert én sem látok ebben szinte semmi rosszat, mégis mindenki háborog. Mi a baj velünk és mi a megoldás?
2018. márc. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Na végre egy normális ember. Nem azt mondtam a haveromnak, hogy megkívántam a barátnőjét. Nem is azt mondtam, hogy én most ezt vagy azt csinálnék vele (mert igazából semmit sem csinálnék vele szívesen). Nem is azt mondtam, hogy megfognám a barátnője melleit. Nem fognám meg, mert volt már nekem is nagymellű barátnőm, tapintottam már akkora melleket. (Igaz, az ő melleinek természetesebb volt a formája, az esése.) Egyesegyedül annyit merészeltem mondani, hogy olyan szép egészségesen kerek, kellemesen telt mellei vannak, amilyet még eddig nem láttam. Kicsit gyanús is egyébként, hogy nem természetesek azok a szép gumilabda mellek, hanem szilikonosak.

Egyébként a haveri körben mindenki meg szokta dicsérni a másik barátnőjét, de nem elvevési (nem lenyúlási) szándékkal. Pl. így: "Gyönyörű futóművekkel dicsekedhet a barátnőd, büszke lehet a virgácsaira." Ennyi. Aki ezért megsértődik, annak irány a pszichológus.

2018. márc. 31. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!